Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Wrócić oznaczałoby przyznać się do porażki i narazić na dalszą, gorzką klęskę w przyszłości." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: TTT: Ścieżka muzyczna "Dwóch Wież" (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elanor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 365

Wysłany: 20-12-2002 18:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adan napisał(a):

Fiddle to sktrzypce po angielsku, jeśli dobrze pamiętam (poza violin). No może nie skrzypce, a skrzypki Śmiech . Brzmią bardziej surowo, niż instrument klasyczny.

No właśnie! Śmiech . Fiddle różnią się od violin, co najłatwiej poznać z przeróżnej muzyce folkowej. A przez to właśnie ten intrument zdał mi sie z początku trochę dziwny.

jezzo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 06-02-2003 03:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po wielokrotnym przesluchaniu soundtracku i obejrzeniu filmu wreszcie moge wydac ocene.Zreszta bardzo pozytywna mimo iz po pierwszym przesluchaniu zachwycony nie bylem. Wyraznie soundtrack podzielony jest na dwie czesci ale po kolei. Zaczyna sie jak u hitczkoka Śmiech Czyli:
1.Foundations od Stone - doskonaly kawalek , swietny rytm i chorek. Doskonale wprowadzenie do filmu.
2.Taming of Smeagol - zdecydowanie tempo zwalnia jednak nei uzyskano tu takiego efektu co w Fellowship of the Ring przy Concerting Hobbits. Slabszy kawalek.
3.Riders of Rohan - tu Shore znowu czestuje nas swoim geniuszem . Doskonale wpleciony nowy motyw muzyczny.
4.The Passage of Marshes - ciezki kawalek do sluchania oddzielnie , w filmie pasowal idealnie.
5.The uruk-hai - czyli stare znane motywy dobre jak zawsze. mozna posluchac.
6.King Of Golden Hall - chyba najlepszy kawalek pierwszej czesci , doskonale pasowal do filmu
7.The Black gate is closed - tez troche slabszy , omijam go.
8.Evenstar - jeden z moich ulubionych kawalkow , wspanialy glos pani Isabel , ogolnie wszystkie kawalki ze scen aragorna i arweny wypadaja swietnie.
9.The white rider - ciekawy kawalek nowy motyw mozna posluchac:D
10.Treebeard - ciezki kawalek , doskonale pasowal do motywu entow ale do sluchania nieciekawy

Tu konczy sie chyba pierwsza czesc soundtracku dalej poziom kawalkow rosnie niebotycznie
11.The Leave Taking - doskonale znane motywy z I czesci doskonale wprowadzaja nas w klimat , potem lekki prelude do nastepnego kawalka.
12.Helm's Deep - genialny kawalek , to musi kazdy posluchac , i jeszcze ta koncowka w filmie akurat scena troche denerwowala bo bylo to przy wchodzeniu do helmowego jaru jak sie biedna eowyna dowiedziala ze aragorna nie ma ale muza i tak jest swietna.
13.The Forbidden Pool - tempo spada juz po raz ostatni , bardzo ciekawy kawalek ale zdeka sie nudzi bo jest za dlugi .
14.Breath of Life - doskonaly , genialny , palce lizac . kolejny z serii motywow aragornoarwenowskich swietnie otwiera kawalek. konczy sie doskonalym wstepem do kawalkow bitewnych ktore stanowia juz klase sama w sobie.
15.The Hornburg 16.Forth Eorlingas 17.Isengard Unleashed - nie dziwcie ze je polaczylem bo zawsze beda mi se kojarzyc z bitwa wogole niesamowita muzyka , az brak mi slow. to trzeba samemu uslyszec.
18.Samwise the Brave - powtorzone motywy z I o dziwo doskonale pasowaly do filmu i tutaj tez mozna je milo posluchac by przyszykowac sie na ....
19.Gollum's Song - gdy pierwszy raz to uslyszalem bylem zdegustowany. co to ma byc ?? myslalem. jakis bjork czy co wogole zdawalo sie nie pasowac klimatem. zdanie zmienilem jak obejrzalem film , kawalek genialnie pasuje do klimatu!!!!! filmu ratujac nieciekawy koniec filmu az na napisach zostalem!!!!!! doskonale zakonczenie plyty sam poczatek klimatem (jeszcze przed vocalem ) doskonaly , w polaczeniu z ta kamera pokazujaca panorame Mordorku Śmiech BAJER!!

Ogólnie cała scieżka jest troche nierówna ale i tak wypada świetnie . Trudno ją porównywać do części I bo tamten soundtrack miał zupełnie inny klimat ale chyba jednak I był minimalnie lepszy (kazdy kawalek mial swoj oddzielny klimat , tutaj zdarza mi sie przerzucac utwor na nastepny bo czasami wieje nuda z glosnikow Śmiech )

Nie sugerujcie się tymi wypocinami , kazdy ma wlasne zdanie:)
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 07-02-2003 00:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adan napisał(a):
Elanor napisał(a):
Szczególnie ciekawie brzmią fragmenty poświęcone Rohirrimom, głównie przez użycie jakiegoś takiego nietypowego instrumentu (za Chiny ludowe nie umiem powiedzieć jakiego Uśmiech ).

Dla wyjaśnienia podam że chodzi o utwór 3 The Riders of Rohan.
Tym instrumentem są poczciwe skrzypce Elanor Uśmiech .

to nie są klasyczne skrzypce a norweski instrument ludowy,
skrzypce - o ile nie pomyle nazwy - hardanger Jestem za
poz
tal

Vainamoinen
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 456

Wysłany: 08-04-2003 14:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

jezzo napisał(a):
Po wielokrotnym przesluchaniu soundtracku i obejrzeniu filmu wreszcie moge wydac ocene.

Ja również. Tylko trochę więcej czasu mi to zajęło.

Cytat:
1.Foundations od Stone - doskonaly kawalek , swietny rytm i chorek. Doskonale wprowadzenie do filmu.

Niezłe, niezłe. Ale czy doskonałe? Radzę porównać z Duel of the Fates Johna Williamsa.
Utwór wyraźnie rozdzielony na dwie części. Jednak tylko pierwsza z nich stanowi dobre tło muzyczne na początek filmu - główny motyw. Około 1:40 min. wszystko się zmienia i mamy bardzo fajny chór (nie chórek!) z niezłym podkładem. Słyszałem wiele podobnych utworów (jak wspomniany DotF) i ten mnie nie powalił.

Cytat:
2.Taming of Smeagol - zdecydowanie tempo zwalnia jednak nei uzyskano tu takiego efektu co w Fellowship of the Ring przy Concerting Hobbits. Slabszy kawalek.

Nawet zaczyna się tak samo (motyw Shire dla nadania sielskiej atmosfery). IMHO ten utwór nadaje się do jazdy figurowej na łyżwach, a nie do filmu. A tło do szarpaniny z Gollumem to z tego nędzne - coś w stylu muzyki z serialu Star Trek. Tego z lat 1966-69 oczywiście.

Cytat:
3.Riders of Rohan - tu Shore znowu czestuje nas swoim geniuszem . Doskonale wpleciony nowy motyw muzyczny.
Zaczyna się nawet nieźle, dynamicznie. Potem całkowite poplątanie - najpierw coś w stylu muzyki z Ataku klonów, kolejnie motyw Rohanu grany przez orkiestrę, a na końcu słynne już w pewnych kręgach norweskie skrzypki. Końcówka już zupełnie kiepska.

Cytat:
4.The Passage of Marshes - ciezki kawalek do sluchania oddzielnie , w filmie pasowal idealnie.

No, może nie idealnie, ale w zasadzie się zgadzam.

Cytat:
5.The uruk-hai - czyli stare znane motywy dobre jak zawsze. mozna posluchac.

"Lord of the Rings megamix vol I"?! Osławione nachalne "tratata" (nie znoszę tego, po prostu nie trawię), potem łagodzi się i niepłynnie przechodzi w motyw Rohanu. Ale tylko na chwilę bo oto nadchodzi psychodeliczna muzyka z Mordoru. A żeby dobić - Isengard's theme. Koszmar! Co 30 sekund inna muzyka!

Cytat:
6.King Of Golden Hall - chyba najlepszy kawalek pierwszej czesci , doskonale pasowal do filmu

Bardzo ładne, bardzo. Tu przekonałem się, że rohańska melodia jest najlepszym utworem, jaki wymyślił Shore.

Cytat:
7.The Black gate is closed - tez troche slabszy , omijam go.

5 minut po przesłuchaniu płyty już go nie pamiętam.

Cytat:
8.Evenstar - jeden z moich ulubionych kawalkow , wspanialy glos pani Isabel , ogolnie wszystkie kawalki ze scen aragorna i arweny wypadaja swietnie.

Perfekcja! To jest właśnie muzyka elfów. Nie żadne marsze bojowe Lórien, a spokojna muzyka i doskonały śpiew. Brawo!

Cytat:
9.The white rider - ciekawy kawalek nowy motyw mozna posluchac:D

W zasadzie "Foundations of Stone 2". Motyw Gandalfa Białego średni.

Cytat:
10.Treebeard - ciezki kawalek , doskonale pasowal do motywu entow ale do sluchania nieciekawy

IMHO to ten utwór ani do entów, ani do filmu. Widzę go tylko w jakiejś grze komputerowej. Kiepściutkie.

Cytat:
Tu konczy sie chyba pierwsza czesc soundtracku dalej poziom kawalkow rosnie niebotycznie

Veto.

Cytat:
11.The Leave Taking - doskonale znane motywy z I czesci doskonale wprowadzaja nas w klimat , potem lekki prelude do nastepnego kawalka.

"Lord of the Rings megamix vol II". Właściwie nie powinienem nawet tego komentować. Nie słyszę na końcu "prelude", tylko motyw Pierścienia.

Cytat:
12.Helm's Deep - genialny kawalek , to musi kazdy posluchac , i jeszcze ta koncowka w filmie akurat scena troche denerwowala bo bylo to przy wchodzeniu do helmowego jaru jak sie biedna eowyna dowiedziala ze aragorna nie ma ale muza i tak jest swietna.

Tytuł ma Helm's Deep a stanowi tło do ataku wargów Skrzywienie Samo w sobie ładne, ale mi nie pasuje w tym miejscu. A końcówka bardzo dobra - motyw Rohanu z rytmem.

Cytat:
13.The Forbidden Pool - tempo spada juz po raz ostatni , bardzo ciekawy kawalek ale zdeka sie nudzi bo jest za dlugi .

On nie jest za długi, on jest po prostu nijaki.

Cytat:
14.Breath of Life - doskonaly , genialny , palce lizac . kolejny z serii motywow aragornoarwenowskich swietnie otwiera kawalek. konczy sie doskonalym wstepem do kawalkow bitewnych ktore stanowia juz klase sama w sobie.

Pierwsza połówka to takie przeciętne love story. Na 4:21 stanęło mi przed oczami dwóch panów z długimi włosami. Jeden machał ręką a drugi grał na puzonie z napisem "Paweł Golec". Uczucia podobne jak przy obu megamixach. Ble.

Cytat:
15.The Hornburg 16.Forth Eorlingas 17.Isengard Unleashed - nie dziwcie ze je polaczylem bo zawsze beda mi se kojarzyc z bitwa wogole niesamowita muzyka , az brak mi slow. to trzeba samemu uslyszec.

Jakbym nie słyszał tła muzycznego do bitew w Braveheart, Trzynastym wojowniku, Warcrafcie III i nie słuchał Rhapsody to też by mi się podobało. Ale po kolei:
- Hornburg - ten utwór nie jest tłem do bitwy, słychać go w czasie przygotowań i wiersza króla. Na końcu mamy motyw, który na własny użytek nazywam "Power Lothlorien". Japonia, Chiny? W każdym razie nie elfy.
- Forth Eorlingas - w tym utworze mamy motywy Gandalfa Białego (to rozumiem) i podróży (dlaczego?!). Fragment towarzyszący spadaniu stada mustangów z pionowej skały jest rewelacyjny (oczywiście tylko bez obrazu).
- Isengard Unleashed - może od razu wstanę do klaskania. O ile początek jest utrzymany w klimacie japońsko-lorieńskim i orkowo-męczącym, to potem jest o niebo lepiej. Tło dla marszu entów - REWELACJA. Fantastyczny śpiew, delikatny rytm. Wow. Następnie szybka muzyka z chórem. Wow.

Cytat:
18.Samwise the Brave - powtorzone motywy z I o dziwo doskonale pasowaly do filmu i tutaj tez mozna je milo posluchac by przyszykowac sie na ....

Na płycie był w ogóle taki utwór? Nie pamiętam zupełnie.

Cytat:
19.Gollum's Song - gdy pierwszy raz to uslyszalem bylem zdegustowany. co to ma byc ?? myslalem. jakis bjork czy co wogole zdawalo sie nie pasowac klimatem. zdanie zmienilem jak obejrzalem film , kawalek genialnie pasuje do klimatu!!!!! filmu ratujac nieciekawy koniec filmu az na napisach zostalem!!!!!! doskonale zakonczenie plyty sam poczatek klimatem (jeszcze przed vocalem ) doskonaly , w polaczeniu z ta kamera pokazujaca panorame Mordorku Śmiech BAJER!!

Gollum tańczący w ciemnościach. Skwituję to jednym słowem: BADZIEWIE. To brzmi rzeczywiście jak Björk, której to pani kompletnie nie trawię. A tymbardziej w filmie fantasy. Nie widzę powodu umieszczania muzyki a la pop w LOTR Słysząc to naprawdę zacząłem wierzyć, że Gollum był kobietą.

Cytat:
Trudno ją porównywać do części I bo tamten soundtrack miał zupełnie inny klimat

Zdziwienie Przecież 80% muzyki w TTT to stare motywy, znane z FOTR!

Cytat:
Nie sugerujcie się tymi wypocinami , kazdy ma wlasne zdanie:)

Jak u przedmówcy.

Ostatnio zmieniony przez Vainamoinen dnia 08-04-2003 17:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

nairael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 217

Wysłany: 08-04-2003 15:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po pierwsze nie bawie sie w te glupoty z kupowaniami plyt za 50PLN a to i wiecej ... Jak mam mozliwosc to sobie przegrylam, a jak nie to szukam na porzadnych stronach (Kazaa wymijam wszystkimi silami Jestem rozwalony nie umiem walczyc z ta "stychija" Język). No wiec FOTR przegralam a TT sciagnelam z [ocenzurowano przez Adan] troche to trwalo Jestem rozwalony... Dopiero niedawno skonczylam i teraz czytajac wasze opinie pozwole sobie z niektorymi sie nie zgodzic...

Vain napisał(a):
jezzo napisał(a):
19.Gollum's Song - gdy pierwszy raz to uslyszalem bylem zdegustowany. co to ma byc ?? myslalem. jakis bjork czy co wogole zdawalo sie nie pasowac klimatem. zdanie zmienilem jak obejrzalem film , kawalek genialnie pasuje do klimatu!!!!! filmu ratujac nieciekawy koniec filmu az na napisach zostalem!!!!!! doskonale zakonczenie plyty sam poczatek klimatem (jeszcze przed vocalem ) doskonaly , w polaczeniu z ta kamera pokazujaca panorame Mordorku BAJER!!

Gollum tańczący w ciemnościach. Skwituję to jednym słowem: BADZIEWIE. To brzmi rzeczywiście jak Björk, której to pani kompletnie nie trawię. A tymbardziej w filmie fantasy. Nie widzę powodu umieszczania muzyki a la pop w LOTR Słysząc to naprawdę zacząłem wierzyć, że Gollum był kobietą.

Ta Gollumowa Piosenka wydajue mis ei byc BARDZO DOBRA... Ze strony muzycznej jako muzyk (nacisk autorytetem Ratujcie bo go pobiję ) zapewniam ze jest wykonane doskonale w klimacie fantasy i LoTR szczegolnie! Ten glos... moze i jest troche Biorkowy, ale slowa! Poza tym pakazuje ogolny duch "rozterki" czyli cala atmosfere filmu... I wcle nie jest w stylu POP Język ! Takze doskonale przedstawia Smeagola Miłość, Zakochanie ... A najlepszy jest ten wpleciony motyw Rohanu! Jejciu poprostu doskonale, jak wschodzace slonce daje nadzieje i sily na przetwanie... nam biednym fanom ktorych czeka kolejny ROK CZEKANIA...

Ogolnie plyta mi sie bardzo podoba. Jak slusznie zauwazyl Vain ponad polowa wszystkich motywow jest wzieta z FotR jako tematy postaciowe (temat druzyny, temat hobbitow, temat Nazguli z zgrozy etc.etc.etc).

Jednak doszlam do ostatecznego wniosku, ze nic nie moze byc lepsze niz to jak ta muzyka jest nanizana na fabule filmu! Szkoda ze niektore odcinki calkiem zostaly opuszczone np Kroczenie armii Lorien z Haldirem na czele IMHO doskonaly! (caly czas musze go przesluchiwac na filmie Jestem rozwalony ... Ale bron boze nie pomyslcie ze ja popiera to co zrobil Koppany PJ, ale sam motyw jest Miłość, Zakochanie). I jeszcze fragment ratowania Aragorna przez Arwen , tam jest swietny temat z ktorego mozna by bylo skomponowac sliczna piesn... lepsza niz Evenstar, ktore u mnie wzbudza podejrzenia... Glos tej Pani Isabeli jest bardzo cienki w porownaniu do glosu Enyi... Az mi od niego w uszach brzeczy... brrr... I wcale to nie jest tragiczne jak np Lamen "O Olorin" w LotR, a przeciez tragizmu powinno byc wiecej smutna rezygnacja

Aha przesliczny jest tenat Rohirrimow! Ja szczerze mowiac myslalam ze to wykonane na jakims prototypie skrzypiec tak samo jak temat z FotR Shire'u (nr 2 na plycie), ale faktycznie jak Tallis mowi. (tak po nasluchaniu przypomina goralskie skrzypce to nie ja, zmieńmy temat, zaklopotanie, mnie tu nie było ). Ten watek jest bardzo dostojny i pasuje do Rohirrimow Miłość, Zakochanie.

No i byloby na tyle tego gadania. Moje ogolne wrazenia o plycie sa dobre. Czasami jak slucham to wydaje mi sie ze zbytniu sie powtarza, ale to tylko czasami Język

Sedrecznie z otwartymi ramionami, i`m all your`s dziekuje jesli komus sie bedzie chcialo czytac te moje bzdury Jestem rozwalony

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: TTT: Ścieżka muzyczna "Dwóch Wież" (Strona 3 z 3)

Skocz do: