Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? (Strona 3 z 17)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iluvatar
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 13-11-2002 00:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Co do Gandalfa (nawiazuje do jednego ze starszych postow) to jest dla mnie "za idealny". Praktycznie nie popelnia bledow. Moze jest i bardziej ludzki niz we WP, ale i tak za idealny

gandalf, jak wiadomo nazlezy do rasy Istarich, do Majarów. Oni w zalozeniu mieli byc wlasnie tacy - bezwzgledni, nieomylni, idealni. istnieje wyjatek - Saruman, ale wyjatek potwierdza regule Uśmiech Saurona ;D
co do prowokacji (!) tak, uwazam ze to swiadoma prowokacja mandos napisal ze jego ulubiona postacia jest "GLOIN DEBOWA TARCZA OJCIEC GIMLEGO" a kazdy kto przeczytal hobbita wie ze to THORIN mial przydomek "debowa tarcza"
moja ulubiona postacia sa orly (wszystkie) za to ze ratuja druzyne w tylu sytuacjach, bilbo baggins za wspaniały, cieply charakter i gollum za indywidualnosc.

cichociemna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 15-11-2002 19:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja jestem za całą piętnastką i Beornem! Po pierwsze krasnoludy, za ich hasełka. No na przykład taki Bombur, który od czasów swojej "długiej drzemki", próbuje wrócić do pięknych snów, albo Oin i Gloin, którzy zawsze zdążą się pobić przy rozpalaniu ogniska Jestem rozwalony . I wszyscy inni krasnoludowie z Thorinem Dębową Tarczą i jego siostrzeńcami na czele Uśmiech . Do tego Bilbo, którego myśli przeważnie skupiają się wokół rozmyślań o jedzeniu i norce Uśmiech Super śmiech . Wspomniane już wcześniej "ludzkie" oblicze Dziandalfa, który rzuca płonącymi szyszkami i ( moim zdaniem Śmiech ) uwielbia ujawniać się w najbardziej zaskakujących momentach całej fabuły, zrzucając płaszcz czy kaptur Super śmiech . No i na końcu, lecz nie ostatni, wspomniany wyżej Beorn. Z niego to był skończony przefighter Jestem rozwalony Super śmiech .
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5901

Wysłany: 16-11-2002 00:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja oczywiście lubie wszystkich 15 uczestników wyprawy z Bilbo na czele. A z innych postaci, to Bard Łucznik. Zawsze lubilem, takich ponurych, trochę gderających typów, którzy okazują sie ostatecznym rozrachunku sympatyczni, mądrzy i rozsądni. No i jest jeszcze epizodyczna posjatć Daina Żelaznej Stopy, mego ulubionego Krasnoluda wszechczasów.
Powrót do góry

asceta
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 16-11-2002 00:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Iluvatar napisał(a):

gandalf, jak wiadomo nazlezy do rasy Istarich, do Majarów. Oni w zalozeniu mieli byc wlasnie tacy - bezwzgledni, nieomylni, idealni. istnieje wyjatek - Saruman, ale wyjatek potwierdza regule Uśmiech Saurona ;D .

Wyjątek nie potwierdza reguły tylko jej zaprzecza. A Majarowie byli oczywiście inteligentniejsi od ludzi, mieli o niebo większe rozeznanie w prawach rządzących światem, wolno im było posługiwać się magią, słowem byli bytami wyższymi od ludzi. Ale mieli wolna wolę i ich życie to był również wybór między dobrem a złem-każdy ma swoje wyzwanie (na swoją miarę) i każdy musi mu podołać.
Zło właśnie tak działa że inteligencja i wiedza nie chronią przed nim. Absolutnie dobry jest tylko Eru.

Moja ulubiona postacią jest Beorn: uwielbiam takich oswojonych barbarzyńców. Śmiech
Powrót do góry

MenTh0l
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63

Wysłany: 19-11-2002 00:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kiedy pierwszy raz czytałem H. to najbardziej podobał mi się Gandalf. Potem ta sympatia pogłębiła się podczas lektury LOTR-a. Ale teraz [bardzo] podoba mi się postać Thorina. Bardzo kojarzy mi się z Wikingami (nie tylko przez imie: Thor-in) ale postawą, dumą, walecznością i swą dość tragiczną przeszłością. Do tego świetna scena Bitwy Pięciu Armi! Śmierć jego jeszcze bardziej nasuwa mi skojarzenia z mitologią północy. Thorin rządzi! Sorki Gandalf Uśmiech
Pozdrawiam.
MenTh0l.

Vainamoinen
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 456

Wysłany: 03-02-2003 21:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Thoronnil napisał(a):
Cytat:
Inodin Dębowa Tarcza - przodek Thorina Dębowej Tarczy. Obecny Król Spod Góry

Skrzywienie napisales przodek ale hmm skoro przodek to nie obecny, bo arda to ziemia wiele lat temu a najdluzej to krasnoludy zyja do oklo 300lat Uśmiech
moze chodzilo ci o potomka??

Ja Ci dam Ziemię wiele lat temu...
Jak już chcesz pomęczyć nowego kolegę, to spytaj lepiej, skąd imię "Inodin" i dlaczego "Dębowa Tarcza". I dlaczego przodek Thorina, skoro takiego nie było. I dlaczego obecny Król Spod Góry.

A żeby nie było off-topic...
Moją ulubioną postacią z Hobbita jest (pod długim namyśle) Dáin Żelażna Stopa. Jedyny prawdziwy facet Uśmiech w całej tej opowieści dla dzieci.
Szkoda tylko, że w H nie ma do pokazania zbyt wiele. A przecież w 3019r. pięknie machał toporem nad ciałem króla Branda przed bramą Ereboru, aż zapadła noc.
Powrót do góry

Strzyga
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 15-07-2003 10:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja najbardziej lubię Gandalfa Tom Bombadil . (może i nie jest to zbyt oryginalne ale tak jest! Język ). I ta sympatia nie dotyczy jedynie jego roli w „Hobbicie” ale ogólnej postawy. Gdziekolwiek pojawia się Gandalf tam zaczyna się robić ciekawie Jestem rozwalony . I to chyba wystarcza za odpowiedź… Uśmiech

Aimee
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 16-07-2003 21:47    Temat wpisu: - Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A moją ulubioną postacią jest Smaug Język Dlaczego? Bo przetrwał tyle lat i zgromadził tyyyyyle skarbów Śmiech i w ogóle był rzadkim gatunkiem,a więc szalenie orginalnym ;P

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następna

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? (Strona 3 z 17)

Skocz do: