Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Chcę znów zobaczyć góry, Gandalfie, góry! A potem chcę znaleźć jakieś miejsce, gdzie mógłbym odpocząć. Odpocząć w spokoju i w ciszy." Bilbo, Władca Pierścieni

Temat: Jaką książkę zabralibyście ze sobą na bezludną wyspę? (Strona 2 z 11)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaką książkę mistrza zabrałbyś ze sobą na bezludną wyspę?
Hobbit
6%
 6%  [ 15 ]
Władca Pierścieni
47%
 47%  [ 116 ]
Łazikanty :)
0%
 0%  [ 2 ]
Niedokończone opowieści
3%
 3%  [ 8 ]
Listy
2%
 2%  [ 6 ]
Silmarillion
39%
 39%  [ 96 ]
Oddano głosów : 243

Autor Wiadomość
Orontindil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 04-11-2002 01:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Byc może "Władca Pierścieni" jest dłuższy, ale za to "Silmarilion" jest dużo bardziej złożony. Wziąłbym właśnie "Silmariliona" bo chciałbym w końcu nauczyć się wszystkich występujących w nim imion i nazw własnych Elfik . A zanim by do tego doszło minęłoby duużo czasu którego na bezludnej wyspie posiada się chyba przeogromne ilości.

Ariena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 141

Wysłany: 04-11-2002 09:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja pozostane przy ,,WP'', poniewaz moim zdaniem jest bardzoiej zlozona niz ,,Silmarilion''. Owszem ,,Silmarilion'' jest ciezszy, ale ma charakter bardziej historiograficzny, zawiera wiele faktow ktore stwarzaja mentalnosc Srodziemia, natomiast WP zawiera jakas okreslona akcje, jest w nim jakis cel, dazenie, posiada wiele watkow tak roznych od siebie, a kazdy (jesli sie go znajdzie Super śmiech ) prowadzi do przemyslen i nasuwa nowe pytanka na ktora tak chetnie tu odpowiadaja Uśmiech Saurona ;D i dzieki Wam za to. Love
Powrót do góry

Atanvarne
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 19-11-2002 15:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trudno by mi było wybrać tylko jedną książkę Tolkiena. Bardzo lubię "Hobbita", uwielbiam "Sillmarillion", ale chyba jednak zdecydowałabym się na "Władcę Pierścieni". Silmarillion jest może dużo bardziej od niego złożony, ale także cięższy (och! ta ilość nazw). Może chciałabym się nauczyć wszystkich, lub chociaż większości, ale z drugiej strony czy trzeba do tego angażować bezludną wyspę? WP jest zresztą najdłuższe, co z regóły oznacza, że najwolniej się nudzi.
Powrót do góry

Avari
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 566

Wysłany: 28-11-2002 10:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak się składa, że miałam okazję przekonać się co bym ze sobą zabrała - no, prawie. Śmiech " Prawie", bo nie jechałam na bezludną wyspę, lecz tylko za ocean, ale zabrałam ze sobą jedną książkę ( lekarstwo na smutek i tęsknotę Niebieski ze smutku ).

Wzięłam ze sobą WP - wielowątkowa, wciągająca, dająca spojrzenie z wielu punktów i jak narazie, ( a już nie umiem policzyć ile razy ją czytałam) zawsze wyłuskuję coś co jest jak nowe, coś rozumiane, do tej pory, pobieżnie.

Mimo posiadania kilku innych, wspaniałych pozycji Tolkiena, w dalszym ciągu uważam, że przy wyjeździe na Wyspę Bezludną, zabrałabym ze sobą WP Love

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Powrót do góry

Toloth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 80
Nieobecny(a): Mała przerwa od forumowania - do nadejścia chłodniejszych dni. Pozdrawiam

Wysłany: 27-11-2003 11:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zastanawiam się nad Silem i WP. Może nawet nie ze względu na treść (tak samo genialna), tylko na dodatki. Trochę się uczę języków elfów i chyba jednak Sil bardziej by się przydał (te rdzenie wyrazów elfickich na końcu książki).
Z drugiej strony bardzo lubię historię, a w WP jest więcej dat, królów...

No nie wiem, chyba jednak zdecydowałbym się na WP - bo dłużej się czyta.

Ale jak by było można chociażby dwie książki... to Sil i WP na pewno, a jak trzy to dorzucę "Hobbita" (żeby było wesoło), jak cztery to jeszcze "Niedokończone Opowieści", jak pięć to...

Ojć, zagalopowałem się... Nie o to chodzi przecież w tej ankiecie. Ostatecznie decyduję się na WP Uśmiech .

Ugrunîlo
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 27-11-2003 12:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Podobnie jak Avi, przekonałam się "na żywo". Pojechałam na ludną Pserwa wyspę do pracy. Wzięłam Silmarillion, a mojemu współtowarzyszowi podróży wpakowałam do plecaka nieszczęsną ale przecież malutką łozinę ;P (uważam ją teraz za wersję podróżniczą Pserwa )Biła rekordy wśród nowo poznanych znajomych i przyjaciół i to nie tylko polskiego pochdzenia Z przymrużeniem oka a ci polskiego zupełnie nie narzekali na tłumaczenie-byli zachwyceni samym polskim językiem Język a opisy przyrody..hmm..wystarczyło podnieść oczy znad książki i patrzeć na pagórki, żywopłoty, lasy... hmmm rozmarzyłam się oops, zawstydzenie Język
Ja natomiast pozostałam przy Silmarillionie i gdybym jechała raz jeszcze, to znów pojechałby ze mną. Moim zdaniem jest na (bez)ludną wyspę najlepszy z powodu różnorodności - zmieniają się postaci, miejsca, atmosfera... Jest tak wiele szczegółów, że mozna czytać wiele razy i wciąż rozumieć na nowo, a może bardziej?

pozdrawiam Elfik
Powrót do góry

Eldarion Telkontar
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 52

Wysłany: 02-01-2004 18:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ta decyzja wymagała ode mnie wielkeigo wysiłku... w końcu postanowiłem, że wziąłbym Sillmarillion, jako że czytałem go tylko 6 razy... Język
Powrót do góry

Gothmog
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 52

Wysłany: 13-01-2004 15:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja wybrałem Silmarillion, bo można go czytać w nieskończoność, a po tych 30 latach wyrecytowałbym z pamięci wszytkie Elfy, wszystkich Valarów i wszystkich Ludzi nazwanych z imienia i potrafiłbym wymienić wszystkie rody i ich członków Super śmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następna

Temat: Jaką książkę zabralibyście ze sobą na bezludną wyspę? (Strona 2 z 11)

Skocz do: