Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Wrócić oznaczałoby przyznać się do porażki i narazić na dalszą, gorzką klęskę w przyszłości." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Seriale historyczne warte obejrzenia lub nakręcenia (Strona 15 z 15)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1086
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 14-07-2019 22:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zbliżam się do końca 3 sezonu The Last Kingdom.

Alfred zdecydowanie nadal jest moim ulubieńcem. Znakomicie poprowadzona i zagrana postać.
David Dawson świetnie pokazał rozterki króla, trudy rządzenia krajem oraz zderzenie idealnej wizji króla o zjednoczonej Anglii z brutalną rzeczywistością.
spoiler:Serial bez Alfreda nie będzie już taki sam.
Do Alfreda dołączył również Erik - bardzo sympatyczna postać. Tworzył świetny duet razem ze swoim bratem Sigefridem.

Aethewold utracił swój walor nieszkodliwego, błaznowatego gnojka, w tym sezonie okazał się podłą gnidą.
Uhtred tak jakby zaczął mnie mniej irytować, ale wciąż mu daleko do moich ulubieńców.
Ogromnie mi szkoda spoiler:Ragnara - twórcy bezsensownie poprowadzili jego postać, właściwie niczego nie osiągnął poza zemstą, a mógł uczynić wiele.
Nie cierpiałam Skade - przez nią sezon 3 gorzej mi się oglądało niż 2. Aethelfaed to milszy obiekt do oglądania.
Denerwuje mnie jednak fakt, że do wszystkiego potrzebny jest Uhtred - spoiler:do ratowania królestwa, królewny i innych. Trochę to nudne. Nie samym Uhtredem Wessex stoi...
Niestety twórcy sądzą inaczej, a nawet Alfred, mający stosunek wybitnie ambiwalentny do Uhtreda i miejscami mocno niesprawiedliwy, też to w końcu przyznał.
Stroje i wnętrza zaliczyły tendencję wzrostową, a szczególnie wnętrze dworu Aethelreda w Aylesbury jest ładnie urządzone - gdyby wszystkie takie były... Winchester prezentuje się obskurnie pod tym kątem. I nie mogę patrzeć na te cały czas obecne róże Lancasterów/Yorków. Język
Ogółem serial oceniam jako nader dobry, aczkolwiek w moim rankingu plasuje się niżej niż moi faworyci.

Powstało już tyle naprawdę dobrych seriali za granicą, a w Polsce? Żal mi, że u nas nie ma komu wyreżyserować ani zagrać w takiej produkcji.
Nasze rozbicie dzielnicowe i walki książąt o Kraków to znakomity materiał na ekranizację.
Sama "Saga o jarlu Broniszu" to niemal gotowy materiał na serial. Uśmiech Relacje Bolesława, Sygrydy z Danią, Szwecją i Norwegią i Jomsborgiem. Albo żywot Kanuta Wielkiego, dzierżącego aż trzy korony. Z przymrużeniem oka Wszak po kądzieli był z rodu Mieszkowego!

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 15-07-2019 21:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Potomek ostatnio stwierdził, że przełom XII i XIII wieku, walki o Kraków, o Halicz, bitwa pod Zawichostem, to lepsze niż Gra o Tron, a zjazd w Gąsawie przebija Krwawe Gody.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wysłany: 18-07-2019 14:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Słusznie rzekł Potomek! Jestem za wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Rozbicie dzielnicowe to jeden z najciekawszych okresów naszej przeszłości i jeden z moich ulubionych. Chociaż dla uczących się historii to pewnie zmora z powodu mnóstwa imion i przydomków książąt, zmiennej sytuacji politycznej i nietrwałych sojuszy.
Oprócz Gąsawy, miło byłoby zobaczyć na ekranie panowanie Przemysła II, jego relacje z żoną Ludgardą i zjazd w Rogoźnie, a także Kraków za czasów Bolesława Wstydliwego.

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wysłany: 08-08-2019 20:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ponad 10 lat temu zachwycałam się w wątku "Elfie" Głosy znakomitym musicalem Notre Dame de Paris z 1998, nic się w tym względzie nie zmieniło. Love
Post niżej - ukrywam, jeśli ktoś nie miałby ochoty czytać.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Temat: Seriale historyczne warte obejrzenia lub nakręcenia (Strona 15 z 15)

Skocz do: