Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Rozpaczać mogą tylko ci, którzy przewidują koniec i nie mają co do niego żadnych wątpliwości. Ale my nie wiemy, jaki będzie koniec." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: "Gra o Tron" serial HBO (Strona 105 z 105)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 103, 104, 105
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5868

Wysłany: 21-05-2019 20:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):

Bez przesady z tymi Starkami, jest kilku innych. Język

Cytat:

To jest zaskakujące rozwiązanie, ale nic w nim złego. Gorzej jak do niego dochodzi. I nie chodzi o same sceny wyboru, tylko całe losy Brana, których potencjał narracyjny został zupełnie zmarnowany.

Cytat:

A tu się nie zgadzam. Po zastanowieniu doszedłem do wniosku, ze to sensowne rozwiązanie. Znowu gorzej z poprowadzeniem narracji tak w filmie, jak i w książce. W filmie na skróty, czasami wymagające od widza używania rzeźnickiego haka do zawieszania niewiary, w książce, jej nadmierne rozwleczenie, do niemożebności prawie że.
Natomiast biorąc pod uwagę jej losy nie trudno uwierzyć, że w końcu bardzo młoda dziewczyna, przekonana o swojej wyjątkowości, uwierzyła nie tylko w tę wyjątkowość, ale i w misję, i zaczęła postrzegać świat zero-jedynkowo. Jak większość rewolucjonistów, kto nie z nami ten przeciw nam. Bo w końcu oni/ona wiedzą lepiej. W tej sytuacji przyjęte rozwiązanie jest logiczne, i nawiązujące do Azor Azahaja, choć mam nadzieję, że w książce zostanie to zrobione lepiej. Wolałbym Brana budzącego Kanibala, i ząałatwiającego sprawę, choć na to nie liczę.

Cytat:
.
Rozumiem Cię, ale tez rozumiem, że w serialu trzeba było wyciąć ileś wątków. Jak nie ten, to inny. Każde wycięcie kogoś by oburzyło. Czy dokonano właściwych wyborów? Pewnie nie. Ale czy dało się ich dokonać, to zależy of tego co lubimy. Ten argument przypomina mi lamenty części fanów Lotra ( w tym mnie) o wycięcie Glorfindela z filmu.

Cytat:
Wymyślne opisy uczt akurat miewały jakiś sens (wesele Joffa Jestem rozwalony ), ale elaboraty na temat wędrówek bohaterów Martin rozbuchał do granic niemożliwości. Wartości książkom to nie dodaje, a tylko nuży i irytuje czytelnika.

Niektóre uczty tak, wesele Joffreya, Krwawe Gody (po polsku jednak lepiej to brzmi), pierwsza uczta w Winterfel po przybyciu Roberta. I pewnie jeszcze kilka, ale reszta to wyraz jednej z pasji Martina, która mogę zrozumieć, ale która w książce mnie nudzi i nuży. A co do wędrówek bohaterów, to masz 100% racji. Docieranie Tyriona do Danki wlecze się jak flaki z olejem i niczemu nie służy. Mogłoby być o połowę krótsze i tak by wystarczyło do budowania napięcia przed przełomem. A tak napięcie zapadło w sen jesienny czekając na nadejście zimy.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1083
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 21-05-2019 23:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a):
Bez przesady z tymi Starkami, jest kilku innych. Język
Nie przesada, sama prawda. Język

M.L. napisał(a):
A tu się nie zgadzam. Po zastanowieniu doszedłem do wniosku, ze to sensowne rozwiązanie. Znowu gorzej z poprowadzeniem narracji tak w filmie, jak i w książce. W filmie na skróty, czasami wymagające od widza używania rzeźnickiego haka do zawieszania niewiary, w książce, jej nadmierne rozwleczenie, do niemożebności prawie że.
Natomiast biorąc pod uwagę jej losy nie trudno uwierzyć, że w końcu bardzo młoda dziewczyna, przekonana o swojej wyjątkowości, uwierzyła nie tylko w tę wyjątkowość, ale i w misję, i zaczęła postrzegać świat zero-jedynkowo. Jak większość rewolucjonistów, kto nie z nami ten przeciw nam. Bo w końcu oni/ona wiedzą lepiej. W tej sytuacji przyjęte rozwiązanie jest logiczne, i nawiązujące do Azor Azahaja, choć mam nadzieję, że w książce zostanie to zrobione lepiej. Wolałbym Brana budzącego Kanibala, i załatwiającego sprawę, choć na to nie liczę.
Tak jak piszesz, wątek radykalizacji Danki czy też jej powolnego popadania w szaleństwo miałby potencjał z uwagi na nawiązanie do osoby jej ojca Aerysa II, co się kilkukrotnie pojawiało w książce (serialu chyba też). Jednak imo ten potencjał został zaprzepaszczony przez dłużyzny.
W sumie szkoda
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3872

Wysłany: 22-05-2019 02:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sama nie wiem co powiedzieć o zakończeniu i całym 8 sezonie. Widowiskowo, technicznie fantastyczny Smoczek Love Fabularnie brak materiału książkowego zdecydowanie serialowi zaszkodził. Zakończenie nie słodko-gorzkie, tylko całkiem gorzkie. I tak mogłoby się to kończyć, gdyby wątki zostały sensownie poprowadzone, a postaci nie zmieniały charakteru z odcinka na odcinek. Te przemiany były niewiarygodne, szczególnie przemiana
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 103, 104, 105

Temat: "Gra o Tron" serial HBO (Strona 105 z 105)

Skocz do: