Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

Temat: Serial na podstawie Władcy Pierścieni (Strona 5 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 536

Wysłany: 07-03-2019 17:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I kolejny Update,

"Witamy w Drugiej Erze:"

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Oryginał
Wreszcie mamy Númenor hurrra!! impreza!! szampan!!

Warto zaznaczyć, iż powyższa mapa nie jest rozszerzeniem mapy pojawiającej się od samego początku na stronie Amazonu. Wyraźnie cofamy się do II Ery.

Może róźne mapy odpowiadają różnym sezonom serialu rozłożonym w czasie? hmmmm...

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1086
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 07-03-2019 22:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ooo, Numenor! Love
Czyżby jednak brano pod uwagę Ar-Pharazona? wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Jestem za! Rządzę
Dotychczas sądziłam, że za dużo wymagam myśląc o Numenorze i wmawiałam sobie, że pewnie będzie tylko Środziemie, Ostatni Sojusz, Gil-Galad i te sprawy, które mnie nigdy szczególnie nie interesowały... Język

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Aragorn7
Przyjaciel Elfów

Wpisy: 720

Wysłany: 08-03-2019 09:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Suuuper Jestem za
W końcu mamy mapę w niezłej rozdzielczości II Ery, bo do tej pory to chyba tylko mapa Fonstad była dostępna.
A różnice oprócz oczywistej obecności Numenoru są dużo większe, poczynając od braku miejsc i siedzib jak Barad-Dur, przez obecność tych co upadły - Ost-in-Edhil, po obecność głównych szlaków wędrówek oraz znacznie większe zalesienie Jestem za
Oprócz tego mapa obejmuje większy zakres Śródziemia, by umieścić na niej Numenor i tym samym pojawiły się również 3 północne wyspy.
Powrót do góry

Riddick
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 99

Wysłany: 08-03-2019 10:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moria z Trzeciej Ery zmieniła się też w Khazad-Dûm z Drugiej Ery. Uśmiech
Powrót do góry

Thingoln
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 23

Wysłany: 09-03-2019 17:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciekawe, jaki okres historii Númenoru wybiorą twórcy serialu. Podejrzewam, że albo skupią się na wojnie z Sauronem, a w późniejszych sezonach/odcinkach upadkiem, albo jedynie tym ostatnim z Ar-Pharazonem. Całość byłaby raczej trudna w ujęciu, zważając, że to okres ponad 3000 lat, w większości pełen luk.
Powrót do góry

Aragorn7
Przyjaciel Elfów

Wysłany: 09-03-2019 18:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Thingoln napisał(a) (zobacz wpis):
Ciekawe, jaki okres historii Númenoru wybiorą twórcy serialu. Podejrzewam, że albo skupią się na wojnie z Sauronem, a w późniejszych sezonach/odcinkach upadkiem, albo jedynie tym ostatnim z Ar-Pharazonem. Całość byłaby raczej trudna w ujęciu, zważając, że to okres ponad 3000 lat, w większości pełen luk.

Sądząc na podstawie tylko tej mapy i zakładając, że nie będzie jej nowszych wersji to powinna być pierwsza połowa II Ery - po 750 roku a przed 1600 ( a nawet 1000) z co najmniej 3 powodów:
- Śródziemie a zwłaszcza Minhiriath, Enedhwaith i Calenardhon są w/g mapy jeszcze gęsto zalesione
- brak Barad-dûr w Mordorze, a więc okres co najmniej przed 1600 rokiem II Ery, a nawet można by zawęzić do początku budowy, czyli ok. 1000 roku.
- jest natomiast Ost-in-Edhil założone w 750 roku
Powrót do góry

Aragorn7
Przyjaciel Elfów

Wysłany: 10-03-2019 10:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Notabene , jak teraz się przyjrzałem to na mapie jest błędna lokalizacja Ost-in-Edhil - obecnie w miejscu przyszłego Tharbadu, a samo Ost-in-Edhil powinno być mniej więcej w miejscu litery G od Glanduiny ( i w tym miejscu do Glanduiny wpada Sirannon, którego brak na mapie).
Powrót do góry

Areneth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 11-03-2019 22:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie śledziłem informacji na temat tego serialu dopóki nie przeczytałem, że jego akcja będzie się dziać w II Erze. Teraz nie mogę się go doczekać.

Epoka ta wydaje się idealnym okresem, aby osadzić fabułę. Z jednej strony mamy punkty styczne z WP, takie jak Sauron, pierścienie władzy, ostatni sojusz itp., które znają nawet ludzie nieoznajmieni jakoś szczególnie z twórczością Tolkiena. Z drugiej całość opowieści nie straci ze swej głębi. Tak jak Władca Pierścieni odnosił się do wydarzeń II ery, tak serial będzie miał za tło I erę. Ciągle czuć będzie, że jest to fragment większej opowieści. Poza tym historii z książek - która nie jest tak rozwinięta jak w przypadku I i III Ery - nie trzeba będzie naginać do potrzeb serialu, tak jak to się dzieję w przypadku ekranizacji Gry o Tron, a jedynie wypełnić ramy opowieści szczegółami. Byle tylko byłoby to zrobione mądrze i z poszanowaniem bogactwa tego świata. Potencjał widzę w tym ogromny.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: Serial na podstawie Władcy Pierścieni (Strona 5 z 7)

Skocz do: