Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"(...)ale nie kocham lśniącego miecza za ostrość jego stali, nie kocham strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze(...)" Faramir, Władca Pierścieni

Temat: Polskie wydania Silmarillionu z 1985 i 1990 (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mablung
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 30-03-2018 22:54    Temat wpisu: Polskie wydania Silmarillionu z 1985 i 1990 Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy te dwa wydania Czytelnika występują tylko w wariancie 1985 - wydanie twarde, 1990 - wydanie miękkie? Spotkałem się z różnymi opisami, wynikałoby z nich że w obu '85 i '90 są wersje z okładką twardą i miękką.

Psamatos Psamatydes
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 31-03-2018 19:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mablung napisał(a) (zobacz wpis):

Czy te dwa wydania Czytelnika występują tylko w wariancie 1985 - wydanie twarde, 1990 - wydanie miękkie? Spotkałem się z różnymi opisami, wynikałoby z nich że w obu '85 i '90 są wersje z okładką twardą i miękką.

Raczej nie ma takiej możliwości. Pierwsze wydanie z 1985 miało tylko wersję twardą z obwolutą a drugie było tylko w miękkiej.
Powrót do góry

Mablung
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 31-03-2018 22:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak też myślałem. Sprzedawca na moje pytanie odpowiedział, że nie może zweryfikować dat wydania i oprawy, pewnie po prostu brakuje ochoty a ISBNy ma po prostu zamienione.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Polskie wydania Silmarillionu z 1985 i 1990 (Strona 1 z 1)

Skocz do: