Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nic nie jest złe na początku." Elrond, Władca Pierścieni

Temat: Serial na podstawie Władcy Pierścieni (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dwimmerlaik
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 13-11-2017 20:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Amazon właśnie potwierdził, że faktycznie dogadał się z Tolkien Estate, Tolkien Trust, HarperCollins i New Line Cinema: źródło.
Co ciekawe, serial ma uwzględniać też historie będące wstępem do Drużyny Pierścienia. Ciekawe na ile będą mogli sięgnąć w Silmarillion?

LordRo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 14-11-2017 14:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Raczej chyba sięgną do Niedokonczonych Opowieści (Poszukiwania Pierścienia) oraz dodatków do Władcy.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3833

Wysłany: 08-01-2018 16:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Skoro dogadali się z TE, to będą sięgać do różnych źródeł, mam nadzieję.

Odświeżyłam sobie filmy Jacksona na nowo i teraz czekam na ten serial. Niby znowu WP, ale ja chętnie obejrzę coś więcej - oby zdarzenia i postaci, które wypadły z filmów się pojawiły. Oby nie spaprali mi Glorfindela Proooszę prooooooszę (Tak, jak GoT Rhaegara Targaryena Smutek ) Może retrospekcje sie pojawią? Beren i Lúthien, Gil-galad w obrazach i pieśniach? Love

I chociaż boję się Toma Bombadila na ekranie - nie znoszę tego żółtego i niebieskiego razem Jestem rozwalony

Link

Chociaż kolory stroju i piórko to nie największy problem tej postaci, nie wiem czy da się go tak pokazać, by nie było to komiczne. Tak czy inaczej może tym razem się pojawi. I ogólnie - podążymy bardziej za książką. Dla odmiany Z przymrużeniem oka

Ponoć Ian McKellen wyraził chęć zagrania Gandalfa ponownie, ale to tylko w wywiadzie, nic nie wiadomo czy jest brany pod uwagę w castingu (to chyba nawet za wcześnie jeszcze na casting).

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Tak na poważnie, akurat serial o przygodach Thorongila mógłby być fajny, byle oczywiście dobrze zrobiony. I mały Boromirek fafluniący spodnie przyszłego króla. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

wieeeeeeeeeelgachny uśmiech wieeeeeeeeeelgachny uśmiech wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Jestem za

Przyklejam wątek, bo pewnie z czasem będzie więcej wieści o tym projekcie Spox

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

LordRo
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 09-01-2018 01:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chyba wychodzi na to, że ten serial będzie prequelem do Władcy Pierścieni Jacksona http://film.onet.pl/wiadomosci/wladca-pierscieni-ian-mckellen-jako-gand alf-w-serialu-amazona/kgv1v5 nawet Ian McKellen chce grać Gandalfa. Osobiście jestem trochę zawiedziony miałem nadzieję na porządny remake, który będzie bardziej zgodny z książką, dostaniemy zaś zapewne coś w rodzaju trylogii hobbita w wersji serialowej.
Powrót do góry

LordRo
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 18-03-2018 14:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Budżet nowego serialu ma liczyć 500 mln dolarów.
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5763

Wysłany: 18-03-2018 20:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wszystko zależy czy będzie dobry scenarzysta i dobry reżyser. Materiał na prequel daje na tyle swobody, że można wymyślić coś fajnego bez masakrowania zasadniczego przesłania legendarium Tolkiena. Suma jest zacna, pytanie kto będzie scenarzystą i reżyserem. Byle nie P.J.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

LordRo
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 08-04-2018 21:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mamy parę nowych informacji na temat serialu. link link Możliwy udział Jacksona trochę mnie niepokoi.
Powrót do góry

pinki444
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 60

Wysłany: 08-04-2018 21:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

LordRo napisał(a) (zobacz wpis):
Możliwy udział Jacksona trochę mnie niepokoi.
Mnie niepokoi jego udział jako okazjonalnie reżyser jakiegoś odcinka lub nie daj Boże jako producenta lub scenarzysty, za to cieszy jeśli związane z tym byłoby zachowanie spójnej wizualnie stylistyki lub wykorzystanie zachowanych lokacji (Hobbiton) i scenografii.
Ponadto czytałem link że i inny weteran tj. Del Toro ma się w to wplątać a tutaj stracha mam nie mniejszego z tym że tutaj głównie od strony wizualnej bo to co zrobili w pierwszym Hobbicie z goblinami to pomysły tylko i wyłącznie Del Toro a nie trafiło to do mnie (w materiałach dodatkowych wskazywali co zostało z wkładu Guilermo).
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Serial na podstawie Władcy Pierścieni (Strona 2 z 2)

Skocz do: