Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wreszcie łamiąc się z sobą przemówił i ze zdumieniem usłyszał z własnych ust słowa, jakby jego słabiutkim głosem ktoś inny wyrażał swoją wolę: - Ja pójdę z Pierścieniem, chociaż nie znam drogi." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Serial na podstawie Władcy Pierścieni (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LordRo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 04-11-2017 16:54    Temat wpisu: Serial na podstawie Władcy Pierścieni Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na Tolkienawce (taka grupa na facebooku) ostatnio pojawił się ciekawy link http://variety.com/2017/tv/news/lord-of-the-rings-amazon-1202606519/ co tym myślicie? Czy to dobry pomysł? Jak powinien wyglądać serial oparty na Władcy Pierścieni?
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5692

Wysłany: 04-11-2017 19:18    Temat wpisu: Re: Serial na podstawie Władcy Pierścieni Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

LordRo napisał(a) (zobacz wpis):
Na Tolkienawce (taka grupa na facebooku) ostatnio pojawił się ciekawy link http://variety.com/2017/tv/news/lord-of-the-rings-amazon-1202606519/ co tym myślicie? Czy to dobry pomysł? Jak powinien wyglądać serial oparty na Władcy Pierścieni?

Ale to nie ma być serial oparty na Władcy Pierścieni, tylko:
Cytat:
Warner Bros. Television and the estate of J.R.R. Tolkien are in talks with Amazon Studios to develop a series based on the late author’s “The Lord of the Rings” novels.

Późnych opowiadaniach autora Władcy Pierścieni. Czyli w grę wchodzą Dzieci Hurina, Beren i Luthien.
Nie wiem jakie powinny być te seriale, ale mam nadzieję, że ożywią zainteresowanie Tolkienem i jego utworami. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

LordRo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 04-11-2017 19:40    Temat wpisu: Re: Serial na podstawie Władcy Pierścieni Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mea culpa mogłem przeczytać w originale zamiast wklejać w google tłumacz. Ekranizacja Wielkich opowieści to też jest całkiem fajny pomysł choć wolałbym serial oparty na Hobbicie i LoTRze. Szczególnie, że skoro WB schrzaniło te historie w filmach to mogłoby je naprawić w serialu.
Cytat:
Nie wiem jakie powinny być te seriale, ale mam nadzieję, że ożywią zainteresowanie Tolkienem i jego utworami.
Też mam taką nadzieję szczególnie, że fandom Tolkiena jest obecnie martwy w porównaniu do fandomu na przykład gwiezdnych wojen. Uśmiech
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3814

Wysłany: 04-11-2017 20:58    Temat wpisu: Re: Serial na podstawie Władcy Pierścieni Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Ale to nie ma być serial oparty na Władcy Pierścieni, tylko (...) Późnych opowiadaniach autora Władcy Pierścieni. Czyli w grę wchodzą Dzieci Hurina, Beren i Luthien.

Coś podobnego! Tylko jeśli Warner Bros zrobi takich Noldorów, jak elfy w Hobbicie i LotR PJa, to ja nie chcę Smutek No dobra, chcę i tak, ale niech oni idą w kierunku Thranduila, a nie Legolasa Proooszę prooooooszę

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

tzigi
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24

Wysłany: 04-11-2017 21:13    Temat wpisu: Re: Serial na podstawie Władcy Pierścieni Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Warner Bros. Television and the estate of J.R.R. Tolkien are in talks with Amazon Studios to develop a series based on the late author’s “The Lord of the Rings” novels.

Późnych opowiadaniach autora Władcy Pierścieni. Czyli w grę wchodzą Dzieci Hurina, Beren i Luthien.

Ale "late" znaczy w tym cytacie "nieżyjącego" i odnosi się do Tolkiena, a nie "późne" w odniesieniu do tekstów. Zresztą wszystkie dotychczasowe źródła zgadzają się w tym, że to ma być LOTR, a nie (niestety) inne dzieła z Legendarium.
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 04-11-2017 22:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może być, że masz rację. Late może oznaczać zmarłego. I zapewne tak jest. No dobrze, jeżeli serial na bazie WP, to tysz może być, pytanie co to będzie i jak będzie zrobione. Mam nadzieję, że jednak nie będzie to okraszone seksualnymi podbojami Thorongila. Lub opowieściami o losach jego nieznanej siostry.
For the home of the holy
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 06-11-2017 16:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak na poważnie, akurat serial o przygodach Thorongila mógłby być fajny, byle oczywiście dobrze zrobiony. I mały Boromirek fafluniący spodnie przyszłego króla. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
For the home of the holy
Powrót do góry

ladysherlockian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 08-11-2017 18:25    Temat wpisu: Re: Serial na podstawie Władcy Pierścieni Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

tzigi napisał(a) (zobacz wpis):

Cytat:

Ale "late" znaczy w tym cytacie "nieżyjącego" i odnosi się do Tolkiena, a nie "późne" w odniesieniu do tekstów. Zresztą wszystkie dotychczasowe źródła zgadzają się w tym, że to ma być LOTR, a nie (niestety) inne dzieła z Legendarium.

Zgadzam się z tzigi, z ust (czy raczej klawiatury) mi to wyjęłaś Uśmiech w tym kontekście late oznacza nieżyjącego autora, a nie jego późniejsze dzieła, zresztą gdyby chodziło o późniejsze dzieła, szyk wyrazów byłby inny, "the author's late novels" (a zresztą nie ma przecież takich powieści późniejszych od LotR, bo począwszy od Silmarillionu wszystkie zostały wydane pośmiertnie, no i jak wiadomo z dyskusji nad fanowskim Silmarillionen, nigdy się nie dowiemy, jak wyglądałaby ta książka, gdyby Tolkienowi udało się ją dokończyć).

Osobiście wolałabym serial na podstawie niezekranizowanych jeszcze dzieł Tolkiena, ale w sumie to dobrze, że coś nowego będzie się działo w fandomie, że będzie na co czekać i o czym dyskutować. Jakikolwiek ten serial nie będzie, na pewno da wiele powodów do rozmów i to mnie cieszy Uśmiech

"(...)The book of memory
Can still be read but there is nothing more to write."
Jonathan Bate
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Serial na podstawie Władcy Pierścieni (Strona 1 z 2)

Skocz do: