Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu.... Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." , 

Temat: Seriale historyczne warte obejrzenia lub nakręcenia (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5692

Wysłany: 31-07-2017 19:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W sumie trochę rozumiem kompleksy i frustracje Ludwika XIV. Niezbyt udolny ojciec, wychowanie w cieniu Richelieu i Mazarina, w lęku przed Frondą Miast i Książąt. Co nie zmienia faktu, że nie przepadam za tym królem. I fakt był megalomanem.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 09-08-2017 21:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Garść obiecanych impresji z seansu 2 sezonów Versailles.

Jak już wspominałam wcześniej, w tej serii nie ma aktora, który zagrałby źle/drętwo. NIE MA. Dodajmy jeszcze świetne, malarskie ujęcia, znakomitą scenografię (ba, wszak to Wersal…. Język), kostiumy, biżuterię. Niemal doskonałość. To drugi serial, obok Isabel, w którym zaobserwowałam takie zjawisko.
Oj, pod wpływem tego posta znów mam chętkę na Isabel, a ściślej na sceny z udziałem arcybiskupa Carillo. Love

Chociaż w Wersalu można się doczepić do pewnych wstawek w stylu soap opery czy melodramatu. W tym m.in. do kreacji Kawalera - historyczny był wyrachowanym, chłodno kalkulującym i sprytnym szelmą, zaś serialowy prezentuje całą gamę uczuć - od zawadiackości po niestety ofermowatość. Zrobiono z niego tchórza i bawidamka, chyba po to, aby skontrastować go z Filipem, bratem króla. Nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, ale są osoby z tego niezadowolone.

Nie wiem, którymi męskimi osobowościami się bardziej zachwycać. Za duży wybór.
Z jednej strony dosyć niepozorny wizualnie, ale świetnie zagrany Ludwik XIV (George Blagden), z drugiej śliczny (tak, to najlepiej pasujące słowo Język) i chimeryczny Filip „Monsieur” (Alexander Vlahos), z trzeciej kapryśny i Kawaler Lotaryński (Ewan Williams) (jeśli chodzi o facjatę to idealny Vanya, ma pięknie wykrojone usta, ładniejsze niż Alex Język) i wreszcie z czwartej męski i charyzmatyczny Fabien Marchal (Tygh Runyan). Love

Że też się takie rodzynki na tym świecie uchowały – młodzi, zdrowi i piękni (wiek czołowej obsady oscyluje obecnie między 28 a 33), w dodatku pracowici i utalentowani. Język Oczywiście życzę im wszystkiego najlepszego! Elfik

Wielu starszych aktorów mogłoby im pozazdrościć. Ech… czemu u nas w Polszcze nie ma takich dobrych młodych aktorów? -_-

Na osobną wzmiankę zasługuje Duc de Cassel (Pip Torrens). Niby odpychająca postać, ale cholera, nie umiem go nie lubić. Inteligentny przechera i ten jego złośliwy uśmieszek... Z przymrużeniem oka

Postacie kobiece też zostały świetne wykreowane, aczkolwiek zdarzyły się tutaj irytujące przypadki. Tak, mówię o Pani, Madame de Maintenon (Catherine Walker). Ratujcie bo go pobiję To nie wina gry aktorskiej, bo Walker gra dobrze, tylko niewłaściwego doboru aktorki. Nie pasuje mi na Madame de Maintenon - historycznie była ona tylko 3 lata starsza od Ludwika, a między Walker i Blagdenem jest 14 lat różnicy... To niestety widać w serialu. Język

Madame de Montespan (Anna Brewster) też była wkurzająca i antypatyczna, ale to miało sens – taki był zamysł, żeby zagrała kobietę zakochaną do szaleństwa w królu i gotową na wszelkie metody służące zdobyciu celu.
Ujęła mnie za to Liselotte (Jessica Clark). Ożywczy powiew w zatęchłej atmosferze Wersalu. Z przymrużeniem oka
Chociaż najbardziej mnie zafascynowała Madame de Clermont. Beatrice (Amira Casar), nie Sophie. Z Fabienem tworzyli najgorętszą parę serialu. Miłość

Btw, ktoś w sieci stwierdził, że MonChevy znakomicie sprawdziliby się jako Lestat i Louis z Wywiadu z Wampirem Anne Rice. W zupełności się zgadzam. Śmiech Aleksander Vlahos w roli Filipa Orleańskiego wygląda wypisz wymaluj jak książkowy Louis! O wiele lepiej niż Brad Pitt - zupełnie nietrafiony wybór, jeśli chodzi o delikatnego i manierycznego Louisa.
Z Lestatem miałabym jednak problem. Nie wątpię, że Ewan Williams zagrałby świetnie Lestata (fizys i charakter Chevaliera idealnie pasuje na Lestata), ale… ale… Tom Cruise! Tom Cruise był najjaśniejsza gwiazdą Wywiadu, on nie musiał grać Lestata, on nim był. *_*

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 10-08-2017 21:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o nasze rodzime poletko, to powstaje nowy serial historyczny Korona Królów traktujący o Władysławie Łokietku i Kazimierzu Wielkim.

Więcej np. tu - http://www.filmweb.pl/serial/Korona+kr%C3%B3l%C3%B3w-2017-789749 i http://www.newsweek.pl/kultura/filmy-i-seriale/korona-krolow-czyli-nowy -serial-tvp,artykuly,413063,1.html

Gdy zobaczyłam te ciuszki, aktorów i scenografię złapałam się za głowę. Co za tandeta i przysłowiowa wiocha! Oh nie! Scenariusz pewnikiem nie lepszy. głową w mur
A szkoda, bo czasy Kazimierza obfitowały w wiele interesujących wydarzeń.
To może dobrze, że twórcy nie wzięli na warsztat rozbicia dzielnicowego... Język Nie chciałabym oglądać go w takim wydaniu.

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 10-08-2017 23:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Za francuskim barokiem, zwłaszcza tym z epoki Ludwika XIV nie przepadam. Podobnie za francuską modą tamtego okresu. Pewnie kiedyś jakiś odcinek filmu obejrzę.
A co będzie z Korony Królów, to się okaże. Okres i postaci ciekawe. Dobrze nakręcony może być fajny, ale czy będzie dobrze nakręcony?

For the home of the holy
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 07-10-2017 10:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najśmieszniejsze jest, że kiedyś umieliśmy robić niezłe seriale historyczne i historyczno-przygodowe. Wystarczy wspomnieć Czarne Chmury, Królową Bonę, Przygody Pana Michała, Znak Orła, czy Najdłuższą wojnę nowoczesnej Europy. I co jeszcze śmieszniejsze, kiedyś mocną stroną polskich seriali były właśnie kostiumy.
For the home of the holy
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Seriale historyczne warte obejrzenia lub nakręcenia (Strona 3 z 3)

Skocz do: