Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Jakie wybrać aktualnie wydania twórczości Tolkiena? (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 27-09-2017 22:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gomlin, popraw obrazki w swoich wpisach - wszystkie muszą być wgrane na serwer z użyciem opcji "Załaduj obrazek", nie podlinkowane z innych stron.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Gomlin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 04-10-2017 19:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Postaram się poprawić Z przymrużeniem oka

Zdecydowałem się i zaopatrzyłem w wydawnictwo amber - twarda oprawa z obwolutą/nakładaną okładką.

Obecnie mam już:
- Hobbit
- WP Trylogia
- Silmarillion
- Niedokończone opowieści

Brakuje mi Dzieci Hurina (ale tu nie mogę znaleźć takiego wydania - ze złotymi pasami)
Dalej to Brak mi zapomnianych opowieści ( te 3 tomy ale jedyne egzemplarze na sprzedaż to istne Cebulactwo...)
Zastanawia mnie jeszcze sprawa Opowieści z zagionego królestwa (czy jakoś tak) ale też brak ze złotymi pasami
Do tego Rudy Dżil i przygody Toma Bombadila ( tu jest złoty pas ale tylko miękka oprawe znalazłem)

Takie pyt czy zapomniane opowieści to zupełnie co innego niż opowieści z zaginionych krain i zapomnianego królestwa? ( sorki za pomyłki w tytułach ale mi się wszystko miesza)
Powrót do góry

Riddick
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 59

Wysłany: 04-10-2017 19:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Naprawdę strasznie pomieszałeś tytuły. Język
Ta strona powinna ci pomóc, masz tam wymienione większość wydań i to z okładkami:
http://www.encyklopediafantastyki.pl/index.php/J._R._R._Tolkien
Powrót do góry

Aegnor
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50

Wysłany: 06-10-2017 14:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gomlin napisał(a) (zobacz wpis):

Brakuje mi Dzieci Hurina (ale tu nie mogę znaleźć takiego wydania - ze złotymi pasami)
Zastanawia mnie jeszcze sprawa Opowieści z zagionego królestwa (czy jakoś tak) ale też brak ze złotymi pasami

Te wydania z obwolutą i złotym paskiem są starsze, ukazywały się zanim wydano "dzieci Hurina i "Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa" więc w tej wersji wymienionych tytułów nie uświadczysz.

Gomlin napisał(a) (zobacz wpis):

Takie pyt czy zapomniane opowieści to zupełnie co innego niż opowieści z zaginionych krain i zapomnianego królestwa? ( sorki za pomyłki w tytułach ale mi się wszystko miesza)

"Księga Zaginionych Opowieści" i "Ostatnie Legendy Śródziemia" wydawnictwa Atlantis to teoretycznie to samo co trzytomowe "Księga Zaginionych Opowieści" wydawnictwa Amber, czyli polskie wydanie dwóch pierwszych tomów Historii Śródziemia (pozostałe 10 tomów nie ukazało się nigdy w Polsce w oficjalnej dystrybucji). Oba wydania różnią się sposobem wydania i tłumaczeniem.

Ostatnio zmieniony przez Aegnor dnia 08-10-2017 17:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Gomlin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 07-10-2017 08:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

@Aegnor
O dzieki za taki konkret! Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Jakie wybrać aktualnie wydania twórczości Tolkiena? (Strona 2 z 2)

Skocz do: