Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Ktoś musi ciągnąć dalej zaczęty wątek." Bilbo, Władca Pierścieni

Temat: Beren i Luthien jako film? (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5710

Wysłany: 05-08-2017 12:44    Temat wpisu: Beren i Luthien jako film? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakiś czas temu zacząłem się zastanawiać, czy wypuszczenie Berena i Luthien nie jest czasem przygotowaniem do filmu na podstawie tej opowieści. W sumie z tego co zgromadzono w tym wydaqniu da się spokojnie wygenerować spójny i ciekawy scenariusz filmowy. A to byłaby szansa albo na film kinowy, albo na serial we stylu Netflixa czy HBO.
Co o tym myślicie?

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

pinki444
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 06-08-2017 22:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że temat mega ciekawy i bardzo wdzięczny jako potencjalny film/serial. Wydaje mi się zresztą, że wszystkie trzy opowieści nadają się rewelacyjnie do adaptacji na ruchome obrazki i wg mnie raczej tylko te fragmenty Silmarillionu powinny być ekranizowane, a reszta jako skrótowe prologi i epilogi.
Co do medium to już od czasu "Rzymu" (HBO) skłaniam się raczej ku telewizji, a kolejne produkcje jak np. "Gra o tron", czy tańsze jak "Filary ziemi", "Wikingowie" czy "Last Kingdom" tylko mnie w tym utwierdzają. Odnośnie zaś szans na realizację jestem bardzo sceptyczny ponieważ myślę, że TE raczej nie będzie skłonne udostępnić jakiegokolwiek materiału źródłowego do adaptacji. Mamy zresztą doskonały przykład jak długie były spory o Hobbita, a w przypadku Berena i Luthien nie wypuścili z rąk nawet fragmentu praw.
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 06-08-2017 23:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

pinki444 napisał(a) (zobacz wpis):
Myślę, że temat mega ciekawy i bardzo wdzięczny jako potencjalny film/serial. Wydaje mi się zresztą, że wszystkie trzy opowieści nadają się rewelacyjnie do adaptacji na ruchome obrazki i wg mnie raczej tylko te fragmenty Silmarillionu powinny być ekranizowane, a reszta jako skrótowe prologi i epilogi.

Zgadzam się. Moim zdaniem ekranizacja Silma jako całości byłaby z wielu powodów bez sensu.

Cytat:
Co do medium to już od czasu "Rzymu" (HBO) skłaniam się raczej ku telewizji, a kolejne produkcje jak np. "Gra o tron", czy tańsze jak "Filary ziemi", "Wikingowie" czy "Last Kingdom" tylko mnie w tym utwierdzają.

Tu mam mieszane uczucia, gdyż produkcje telewizyjne są nierówne. To widać nawet w "Grze o Tron", która jest bardzo nierówna. "Filary ziemi" jak dla mnie były słabe. Z tego wszystkiego "Wikingowie" są najlepsi, ale we wszystkich widać problem wynikający z finansów. Na wielkie produkcje kinowe ciągle łatwiej pozyskań duże pieniądze. Co więcej są krótsze, a wiec w przeliczeniu na długość filmu tych pieniędzy jest jeszcze więcej.

Cytat:
Odnośnie zaś szans na realizację jestem bardzo sceptyczny ponieważ myślę, że TE raczej nie będzie skłonne udostępnić jakiegokolwiek materiału źródłowego do adaptacji. Mamy zresztą doskonały przykład jak długie były spory o Hobbita, a w przypadku Berena i Luthien nie wypuścili z rąk nawet fragmentu praw.

Tylko, ze w przypadku Hobbita problem leżał w czym innym, otóż w ostatniej chwili uruchomiono produkcję, a w efekcie TE obeszło się smakiem, kasa poszła do kogoś innego, przynajmniej jej większość. Tutaj, cały dochód z umów licencyjnych będzie ich. Problem może w tym przypadku leżeć w medium. Film kinowy, ciągle przynosi większe dochody, zwłaszcza w krótkim czasie, niż najlepszy serial telewizyjny.

For the home of the holy
Powrót do góry

ARTUR1969
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 21

Wysłany: 12-09-2017 19:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mimo wszystko mam mieszane uczucia co do potrzeby tej ekranizacji. No bo na przykład kto mógłby być reżyserem?! Oczywiści wiele osób powie pewnie, że idealny będzie Peter Jackson jak sądzę... Ratujcie bo go pobiję No właśnie!!!
Po ekranizacji Hobbita mam nadzieję, że ten kolo już niczego więcej ze świata Tolkiena nie sfilmuje. Proooszę prooooooszę Proooszę prooooooszę Proooszę prooooooszę Pamiętam co przeżywałem na 3 części - Bitwie Pięciu Armii. Moje dzieci, które poszły ze mną do dzisiaj wspominają moje miny na widok kolejnych super pomysłów pana PJ. Jestem rozwalony
Chyba, że z pomocą Eru zajmą się tym pomysłem ludzie z wizją...
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 12-09-2017 21:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jednego jestem niemal pewien. Tolkien Estate i rodzina Tolkiena, nie zgodzą się na PJ-a jako ewentualnego reżysera filmu. Nie napiszę, ze to nie możliwe by sie zgodzili, ale tak nieprawdopodobne, że o tą opcję bym się za bardzo nie martwił.
For the home of the holy
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Beren i Luthien jako film? (Strona 1 z 1)

Skocz do: