Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Ulubieni ilustratorzy? (Strona 8 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Ulubiony ilustrator
Angus McBride
1%
 1%  [ 2 ]
J.R.R.Tolkien
9%
 9%  [ 15 ]
Alan Lee
23%
 23%  [ 37 ]
Ted Nasmith
21%
 21%  [ 34 ]
Jacek Kopalski
2%
 2%  [ 4 ]
David Day
0%
 0%  [ 0 ]
John Howe
17%
 17%  [ 28 ]
Katarzyna 'Kasiopea' Chmiel
23%
 23%  [ 36 ]
Oddano głosów : 156

Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 26-10-2015 17:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Coś dla fanów Teda Nasmitha:

Link

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 26-10-2015 19:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wpisywałam się tu?!

Z wymienionych wyżej - jedynie Kasiopea.
Jej Tatusynkowie są znakomicie uchwyceni. Boromir, choć go nie znoszę, również. Z przymrużeniem oka

Pozostali:

Ted Nasmith - dobre krajobrazy, za to mordki straszą.

John Howe - świetne Nazgule maluje i bywa, że niektóre jego obrazy cechuje niepowtarzalny klimat - np. mój ulubiony Door of Night. Natomiast np. Walka Fingolfina z Morgothem wyszła artyście nienajlepiej. Znów - twarze i sylwetki...

Alan Lee - piękne pejzaże i lokacje, pełne światła i cienia. Twarze niestety już gorzej (np. Galadriela). Moim zdaniem bardziej się popisał w innych ilustracjach, pozatolkienowskich np. do Mabinogionu (zob. piękna Lady Owein, bardzo średniowieczna w charakterze).

Stylistyka Johna Tolkiena mi nie przypada do gustu - zbyt bajkowa i linearna.

Z kolei obrazy Angusa McBride'a wydają mi się zbyt zgrzebne i ... zbyt pachną przaśną folkrostyką.

Zaś Kopalski nierzadko wzoruje się na filmach, nadto jego obrazy bywają "sztuczne" i błyszczą się, dosłownie.

Jeśli miałabym wybierać spoza powyższej listy:

Gerwell - acz nie wszystkie jego prace. Jednak za Saurona (szczególnie we wersji Gorthaura) należą mu się brawa. Język

Anastasiyacemetery (Anastasiya Sytnik) - znów, wyśmienity Sauron. I za wspaniala grę barwą i fakturą pedzla. Mimo że to artystka jednej psotaci tolkienowskiej (no, dwóch), to i tak ją cenię. Z przymrużeniem oka

Oraz z dawnego sentymentu - Tuuliky - za Finrodka w niewoli. Język Tradycyjnie, z zastrzeżeniem, że nie wszystkie jej prace mi przypadły do gustu.

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr

Ostatnio zmieniony przez Sędziwojka dnia 29-10-2015 23:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133
Nieobecny(a): pochłonięta robotą....

Wysłany: 26-10-2015 20:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kasiopea rządzi jeśli chodzi o postacie, jej wizji nie jestem w stanie wyrzucić z głowy i czytając książki zawsze mam przed oczami te twarze. Naprawdę mają duszę i charakter, w przeciwieństwie do sztywnych i jakby z kamienia wyciosanych postaci Nasmitha, Howe'a itp.

Nasmitha, Howe'a i Lee cenię za to za pejzaże, architekturę itp. Zwłaszcza Nasmithowy Tirion (trochę "Z tysiąca i jednej nocy") oraz elfie statki. Postacie są brzydkie i staram się udawać, że ich nie widzę.

Spoza listy:
Tuuliky - uwielbiam właśnie za postacie (i ich oczy), zwłaszcza Fingona (co prawda nie taka fryzura, ale twarz ma piękną) oraz Feanora i Nerdanel (szkoda że tak mało jej Smutek).
Jenny Dolfen - ciuchy, ciuchy i jeszcze raz ciuchy, uzbrojenie, inne dodatki i dużo Feanorian (do krótkowłosego Maedhrosa i Feanora jakoś się można przyzwyczaić, u mnie mają dłuższe włosy, ale nie mam jakiejś alergii na inne wizje).

Ogólnie nie ma takiego artysty, którego bym lubiła za wszystko, każdy ma swoje mocne i słabsze strony.

MUP - frakcja umiarkowanie krytyczna.

.....
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 06-06-2017 00:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W ostatni czwartek 1.06.2017 odbyło się spotkanie z Alanem Lee. Transmisję na żywo z części, kiedy Alan rysował można obejrzeć na Facebooku:
https://www.facebook.com/officialtolkien/videos/1477323589008693/
Teraz to oczywiście nie transmisja, tylko klip który każdy może odtworzyć (niefejsbukowi także Z przymrużeniem oka ) Jestem za

Alan naszkicował 5 portretów, które można wygrać Uśmiech Saurona ;D Jak - dowiecie się z opisu filmu mam pomysł!!!

To prawdopodobnie ze spotkania w jednej z księgarń w Londynie, z okazji premiery Berena i Lúthien, ale w opisie klipu nie ma tej informacji. Nie, to jednak się odbyło w angielskim studiu Alana Lee Uśmiech

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Temat: Ulubieni ilustratorzy? (Strona 8 z 8)

Skocz do: