Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: HarperCollins publikuje 'Berena i Lúthien' (Strona 8 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 02-06-2017 12:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bez przesady, w najlepszym przypadku pierwsi czytelnicy dostali książkę do rąk. Dajmy czas na przeczytanie, a przynajmniej przejrzenie.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

rudzik21
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 02-06-2017 13:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Według Amazonu powinienem dostać przesyłkę 7 czerwca. Opiszę wrażenia jak będę ją miał już w domu Uśmiech
3. Hobbit (wyd.I w b. dobrym stanie)
4. Gwaihir (nr 7)
5. Aiglos (3, 10-12)
6. Inne umysły, serca i dłonie [tom 1]
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 02-06-2017 14:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie czytał jeszcze, ale skusił się na wersję Kindle, żeby mieć łatwość szukania cytatów Z przymrużeniem oka Jestem za

Cytat:
Two children had Tinwelint then, Dairon and Tinúviel, and Tinúviel was a maiden, and the most beautiful of all the maidens of the hidden Elves, and indeed few have been so fair, for her mother was a fay, a daughter of the Gods;

Tolkien, J. R. R.. Beren and Lúthien (Kindle Locations 378-379). HarperCollins Publishers. Kindle Edition.

Nie wiem kiedy przeczytam, raczej nieprędko. Prędzej tutaj fragmenty, a całość jak wyjdzie wersja PL na papierze. Chociaż kto to wie Elfik Na razie oglądam i się denerwuję, że obrazki są małe Z przymrużeniem oka W wersji "Cloudreader" są większe, niż w Kindle na PC. W wersji mobilnej (Android) da się je powiększyć. Może w tej na PC również? Pierwszy raz używam Kindle.

Spoiler spoiler:Jest Tevildo! Love O ile pamiętam nie ma go w wersji z Silmarillionu, jest tylko w BoLT? A tutaj proszę - jest Śmiech No, ale to najwyraźniej jest właśnie wersja z BoLT, a nie z Silmarillionu.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Riddick
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 49

Wysłany: 02-06-2017 17:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Bez przesady, w najlepszym przypadku pierwsi czytelnicy dostali książkę do rąk. Dajmy czas na przeczytanie, a przynajmniej przejrzenie.

Głównie miałem na myśli napalonych czytelników, którzy od razu sięgnęli po wersję elektroniczną, np. z Amazonu. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 282

Wysłany: 02-06-2017 18:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Książka hula już w najlepsze. Część osób miała przed premierą Z przymrużeniem oka moja będzie lada dzień z podpisem Alana Lee Uśmiech Nie czuję się zbyt mocno w angielskim więc nie wiem czy nawet uda mi się przez nią przebrnąć Śmiech

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 03-06-2017 11:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Manuskrypty Tolkiena w Bodleian Library - wideo na stronie BBC:

Tolkien through the years

To mark the global publication of the latest posthumous JRR Tolkien release, Beren and Luthien, Oxford University's Bodleian Library opened its doors to the BBC. The manuscripts of the Middle Earth creator, and Oxford don, are held at the library - some of which were written in the trenches during WW1 - with many never before seen in public. The Tolkien Archivist Catherine McIlwaine takes us through some of the collection.

http://www.bbc.com/news/av/entertainment-arts-40113274/tolkien-through- the-years

I Alan Lee o ilustrowaniu Tolkiena:
http://www.bbc.com/news/av/entertainment-arts-40113273/how-do-you-draw- tolkien-s-world

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

ladysherlockian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 118

Wysłany: 03-06-2017 12:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle, dzięki za linki, filmiki, choć krótkie, są ciekawe, a do tego stanowią prawdziwą ucztę dla oczu. Tolkien miał bardzo ładny charakter pisma, rękopis przypomina średniowieczne manuskrypty, piękne są też godła Berena i Luthien. Ilustracje Alana Lee też miło było obejrzeć, chociaż wydaje mi się, że jego Luthien nie zachwyca tak jak niektóre ilustracje fanowskie. Znacznie lepiej wychodzą mu ilustracje przedstawiające budowle i zdobienia, niż postacie. Ale ucieszyła mnie ilustracja przedstawiająca Tevildo, tego chyba jeszcze nie było wśród tolkienowskich obrazów (to takie tam rozkminy laika w dziedzinie sztuki).

Nie mogę już doczekać się książki, choć obawiam się, że niestety może okazać się poza moim zasięgiem finansowym, m.in. właśnie ze względu na zawarte w niej ilustracje, które z pewnością podniosą cenę tego woluminu Smutek

"(...)The book of memory
Can still be read but there is nothing more to write."
Jonathan Bate
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Temat: HarperCollins publikuje 'Berena i Lúthien' (Strona 8 z 8)

Skocz do: