Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(4) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: MumakiL Fandom PresSsss... - fanowskie wydanie Silmarillionu (Strona 77 z 85)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 83, 84, 85  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5644

Wysłany: 17-05-2017 13:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lajstrygon napisał(a) (zobacz wpis):
Hej,

Jako nieszczesliwy "nieposiadacz" ani tomu I ,ani II zastanawiam sie czy pozbycie sie ilustracji z wydania jednotomowego to dobry pomysl... Mysle,ze te 35 stron az tak wielkiej roznicy nie zrobi..Ale co ja tam wiem...

Pozdrawiam

Problem nie polega na cenie, bo różnica jest obecnie żadna żadna, tylko na objętości i trwałości finalnego produktu. Ostateczna decyzja zapadnie po finalnym składzie. Jeżeli dużo zaoszczędzimy na objętości w nowym składzie to i miejsce na ilustracje się znajdzie.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Lajstrygon
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 17-05-2017 18:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ominous napisał(a) (zobacz wpis):
Cena ceną, ale sens jest w tym moi drodzy, że wydanie jednotomowe nie powinno, i nie będzie jedynie kopiuj wklej z 2 poprzednich tomów. Stąd też planowana inna stylistka. Poza tym już na etapie Redakcji II tomu pojawiały się kwestię, które można by uwzględnić, ale zostały odłożone na bok, ze względu koherentności dwóch tomów.
W między czasie doszła publikacja Berena i Luthien, etc., etc.

M.L. wie co robi, i to czy będą ilustracje, takie, siakie czy owakie, papier czerpany czy pergamin, twarda okładka, miękka, czy mithrilowa to już jego zmartwienie Z przymrużeniem oka A zapewniam Was, że on sobie dobrze z tym radzi Spox

Cierpliwość to cnota Złośliwy uśmiech
M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Lajstrygon napisał(a) (zobacz wpis):
Hej,

Jako nieszczesliwy "nieposiadacz" ani tomu I ,ani II zastanawiam sie czy pozbycie sie ilustracji z wydania jednotomowego to dobry pomysl... Mysle,ze te 35 stron az tak wielkiej roznicy nie zrobi..Ale co ja tam wiem...

Pozdrawiam

Problem nie polega na cenie, bo różnica jest obecnie żadna żadna, tylko na objętości i trwałości finalnego produktu. Ostateczna decyzja zapadnie po finalnym składzie. Jeżeli dużo zaoszczędzimy na objętości w nowym składzie to i miejsce na ilustracje się znajdzie.

Na temat ceny nie zamierzam w ogole dyskutowac.Smiem twierdzic,ze akurat ta kwestia dla wielu osob jak i dla mnie ma znikome znaczenie ;> Pomijajac wszelakie problemy techniczne, jakie moze sprawiac taka objetosc,(na ktorych to w ogole sie nie znam) patrzac z perspektywy zwyklego czytelnika fajnie by bylo gdyby w wersji finalnej jednak obrazki sie znalazly ;> Oczywiscie to tylko moje zdanie..

Niezaleznie od tego jak to dzielo bedzie ostatecznie wygladalo, chetnie stane sie jego posiadaczem, o ile uda mi sie po nie dopchac oczywiscie ;>

Pozdrawiam
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 18-05-2017 21:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiem, że już co najmniej dwie osoby otrzymały swój egzemplarz. Miło byłoby przeczytać jakieś komentarze i uwagi, bynajmniej nie tylko pochlebne.
Takie mam małe marzenie, ze kiedyś być może te fanowskie wydania staną się podobnym tematem rozważań i dyskusji, jak te oficjalne. Uśmiech Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
Powrót do góry

Riddick
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 18-05-2017 21:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja w napięciu wchodzę co kilka godzin na forum w oczekiwaniu na PW odnośnie nabycia 2 tomu. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Mablung
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 18-05-2017 22:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Śledzę temat już od jakiegoś czasu i bardzo ucieszyła mnie informacja o planowaniu wydania jednotomowego. Straciłem już nadzieje na szanse kupna chociaż drugiego tomu, co było by i tak tylko połowicznym sukcesem (nie mam tomu pierwszego). W związku z tym mam dwa pytania. Jaka jest łączna cena obydwu tomów Silmarillionu? Czy znana jest Wam podobna inicjatywa podjęta przez fanów gdzieś na świecie? Nie chodzi mi o sam Silmarillion, może gdzieś wydano np. fanowskie tłumaczenie części HoME itp. (tak, znam tłumaczenia z tego forum Z przymrużeniem oka ).
Na koniec składam wyrazy szacunku za zaangażowanie i ogromną pracę!

M.L.

Wysłany: 18-05-2017 22:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mablung napisał(a) (zobacz wpis):
Czy znana jest Wam podobna inicjatywa podjęta przez fanów gdzieś na świecie? Nie chodzi mi o sam Silmarillion, może gdzieś wydano np. fanowskie tłumaczenie części HoME itp. (tak, znam tłumaczenia z tego forum Z przymrużeniem oka ).

Szczerze pisząc nie jest mi znana. Owszem Alex Lewis, kiedyś wydał za zgoda Christophera Tolkiena, własną redakcję Opowieści o Upadku Gondolinu, która dzisiaj osiąga niebotyczne ceny.
Natomiast nie śledzę na tyle fandomu, by kategorycznie stwierdzić, że takie pomysły się nie pojawiają.

For the home of the holy
Powrót do góry

beriolon
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 45

Wysłany: 20-05-2017 23:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Wiem, że już co najmniej dwie osoby otrzymały swój egzemplarz. Miło byłoby przeczytać jakieś komentarze i uwagi, bynajmniej nie tylko pochlebne.

Czuję się wywołany do tablicy Jestem rozwalony

Skoro więc znalazłem parę wolnych chwil, to coś od siebie napiszę. Po pierwsze, cieszę się że ten tom dotarł do mnie w stanie idealnie nienaruszonym. Książka prezentuje się pięknie i jestem pod wrażaniem jej objętości. Naprawdę nie spodziewałem się, że po tak obszernym tomie 1. może powstać jeszcze grubszy tom 2. Z wrażeń na pierwszy rzut oka, bo na czytanie jeszcze nie miałem czasu, mogę powiedzieć, że ilustracje Melinir są piękne Love. Dokładnie takie powinny według mnie być ilustracje do każdej książki - pozostawiające miejsce na własne wyobrażenia i inspirujące te wyobrażenia, ale nic nie narzucające.

Więcej uwag obiecuję po całościowym przeczytaniu i bardzo dziękuję za ogrom waszej pracy, dzięki któremu mam przyjemność posiadać tak wyjątkową książkę.

PS Jak w trakcie czytania znajdę znajdę jakieś błędy, to będzie errata do tomu 2 Elfik
Powrót do góry

Aragorn7
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 581

Wysłany: 20-05-2017 23:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jestem prze-szczęśliwym posiadaczem tomu II - dzięki wielkie chwała wam, chylę czoła, dzięki całej Redakcji.

Nie było czasu na teraz na zapoznanie się z większą częścią, jedynie ze wstępem i początkiem i końcem B&L i teraz pytanie "techniczne" - ale w sumie dotyczy to ściśle przekładu i użytego oryginału, więc samo pytanie może zadam w wątku o tłumaczeniu Berena i Luthien - http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=140247#140247 - generalnie dlaczego tego jednego wersu nie włączono?

A tak w ogóle to już teraz tę pozycje uważam za najcenniejszą w swoim niewielkim księgozbiorze za co bardzo dziękuję.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 83, 84, 85  Następna

Temat: MumakiL Fandom PresSsss... - fanowskie wydanie Silmarillionu (Strona 77 z 85)

Skocz do: