Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Widziałem trzy ery zachodniego świata, widziałem mnogie klęski i wiele bezowocnych zwycięstw." Elrond, Władca Pierścieni

Temat: "Gra o Tron" serial HBO (Strona 95 z 95)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 93, 94, 95
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5571

Wysłany: 30-03-2017 23:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I to długo, do 16 lipca, choć i tak krócej niż na kolejny tom Martina wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Wcześniej na szczęście będzie Beren i Luthien, drugi tom Silma, oraz Tolk Folk, i parę innych fajnych rzeczy. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Język

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3794

Wysłany: 13-04-2017 17:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To pasuje i do książki, i do filmu - rzecz o historycznych inspiracjach Martina. Zapowiadają kolejny sezon - ale 2016, wiec nie sugerujcie się datą. Najwyraźniej też niewiele o Ramsayu wiedzieli Z przymrużeniem oka

Historyczna Gra o tron. Historia Bez Cenzury

Link

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1051
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 16-04-2017 21:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sympatyczny filmik i być może zachęci młodzież do polubienia historii. Uśmiech

Duża ilość angielskich wpływów ma sens, zwłaszcza, że, o ile mi się dobrze kojarzy, Martin kiedyś narzekał, ze podczas pisania Asoiaf miał dostęp jedynie do angielskojęzycznych pozycji historycznych.
Szkoda tylko, że autor prezentacji na filmiku pominął znaczącą inspirację Francją początku XIV stulecia i świetnym cyklem Druona, do czego zresztą przyznał się sam Martin i o czym ze 2 lata temu nachalnie informowały media promując nowe wydanie Królów Przeklętych i przyprawiając mnie o zgrzyt zębów.
Podobieństwo Tywina do Filipa IV Pięknego aż kłuło mnie w oczy podczas czytania GoT.

À propos "prawdziwej Gry o Tron" (cytując Martina i wyżej wspomniane spoty reklamowe odnośnie cyklu Druona), ostatnio oglądam znakomity serial historyczny produkcji hiszpańskiej Isabel. Love
Cud, miód i orzeszki! Miłość
1 sezon i część 2 (łącznie jest ich 3) to przykład, jak można zrobić wysokiej klasy serial i w dodatku zgodny z realiami historycznymi (chociaż pewnych skrótów czy przeinaczeń nie da się uniknąć).
Isabel to też prawdziwa Gra o Tron. Wielbicielom intryg polecam wyśmienity duet Pacheco-Carrillo. Love Złośliwy uśmiech
Zgodnie z tytułem, serial traktuje o Izabeli Kastylijskiej i Ferdynandzie Aragońskim. Nie zaliczali się oni do moich ulubieńców historycznych, ale teraz patrzę na nich (a raczej na kreacje serialowe) z dużą dozą sympatii. Z przymrużeniem oka

Aż mi żal Mam coś dla ciebie ściska, że Francuzi tak schrzanili tak znakomity materiał na ekranizację, jak Królowie przeklęci Druona. Serial z 2005 jest "nieoglądalny" (przynajmniej dla mnie), a tej starszej wersji coś brakuje (na pewno rozmachu i kunsztownej scenografii, widziałam fragmenty). wściekły Na przykładzie Hiszpanów widać, że dałoby się zrobić majstersztyk. Z przymrużeniem oka

Skoro mamy Wielkanoc, to życzę Wszystkim pogodnych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie, dużo optymizmu i wiosennego ciepła. Uśmiech

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3794

Wysłany: 20-04-2017 23:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Do dalszej dyskusji o serialach historycznych/innych serialach zapraszam tutaj:

Seriale historyczne warte obejrzenia lub nakręcenia
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=5972

A tu pozostańmy przy Grze o Tron Uśmiech Poza porównywaniem jej z innymi serialami rzecz jasna, ale rekomendacje i dalsze dyskusje o innych serialach proszę w odpowiedniuejszym temacie Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5571

Wysłany: 19-05-2017 22:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Spojrzałem na listę scenarzystów sezonu 7, i szczerze pisząc mam więcej niż mieszane odczucia. Pierwszy i ostatni odcinek będę wg. scenariusza Jeremy'ego Podeswy, jego odcinki zazwyczaj były niezłe, więc tu się umiarkowanie obawiam. Odcinek 2 i 3 będą wg. scenariusza Marka Myloda, którzy był scenarzystą dwóch najgorszych odcinków poprzedniego sezonu. Zostają trzy, dwóch scenarzystów, którzy jeszcze nie pisali dla GoT.
Chyba przyjmę postawę, jak wobec kolejnych przewidywań co do daty wyjście Winds of Winter. Nie należy się zbyt wiele spodziewać.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 93, 94, 95

Temat: "Gra o Tron" serial HBO (Strona 95 z 95)

Skocz do: