Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Beren i Lúthien - czego oczekujemy? (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Dzieci Hurina i Niedokończone Opowieści Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 366

Wysłany: 07-12-2016 13:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czego oczekuję w tej książce? hmmmm... Trudno mi orzec, zastanawiam się nawet, czy po fanowskim wydaniu Silmarillionu można oczekiwać czegoś bardziej interesującego;) .
Ale dobra spróbuję pomarzyć. mam pomysł!!! Myślę, że byłbym zadowolony z czegoś na kształt NO, przedstawiającego kolejne etapy ewolucji całej opowieści, z komentarzem Christophera. Coś może na kształt "skrótu" z HoME, choć nie wiem, na ile to jest realne przy tej objętości, która jest już znana.
Może jednak bardziej prawdopodobne jest wydanie historii kształtem przypominającej DH. I tutaj wiele zależy od tego, co zostanie zawarte, inaczej - na ile wersja ze "zwykłego" Silmarillionu zostanie wzbogacona. Czy dodane zostanie sporo fragmentów z HoME czy też coś zupełnie nieznanego? Jestem za A może okaże się, iż dodatków jest niewiele, a całość wydano dla medialnego szumi i wzrostu dochodów? Jestem przeciw
Jeśli chodzi o wydawnictwa, to ostatnio najwięcej wydaje Prószczyński i S-ka. A może nie tyle najwięcej, co wydaje publikacje zupełnie nowe, choć zarazem nie są to utwory JRRR bezpośrednio osadzone w Śródziemiu, jeśli mnie pamięć nie myli. W jakimś stopniu wydaje się naturalnym faworytem. Ale Amber może połakomi się na ten tytuł, dopełniający ich serię. Zapewne przy podejmowaniu decyzji najistotniejsze będzie, czy ten tytuł na siebie zarobi. I tutaj warto zadać pytanie, czy DH było sukcesem wydawniczym? Bo jeśli tak, to wydaje mi się, iż jednak ostatecznie Amber może to wydać.
Poza tą dwójką chyba nikt się za to nie weźmie. Muza trzyma(ła) się tylko WP i H, Bukowy Las chyba już odpuścił tolkienistykę.

Riddick
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 49

Wysłany: 07-12-2016 14:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

DH raczej sukcesem wydawniczym były bo na Allegro pojawiają się rzadko i to w cenach w okolicy 100 zł... wściekły
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 08-12-2016 23:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Też mam wrażenie, że był. Nie wiemy jakim, gdyż wydawnictwa nie lubią się chwalić nakładami i ilościami sprzedanych egzemplarzy książek. Ale jak sądzę był.
Beren i Luthien, mogą być podobnym sukcesem, ale to zależeć będzie od ostatecznego charakteru redakcji. mniej od osoby tłumacza/tłumaczy.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 01-04-2017 14:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Problemem Berena i Luthien jest to, ze trudniej w tym przypadku o stworzenie jednolitej i kompletnej narracji. W przypadku Dzieci Hurina, to co jest w S, NO i HoME składa się w niemal kompletną narrację, z bardzo nielicznymi i łatwymi do uzupełnienia lukami. W przypadku Berena i Luthien tak dobrze nie jest. Wszytko więc zależy od tego jakie rozwiązanie przyjmie redaktor.
Tym niemniej samo nazwisko Tolkien, i sam tytuł napędzą klientów. Najwyżej potem będzie duży obrót wtórny. Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Dzieci Hurina i Niedokończone Opowieści Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Beren i Lúthien - czego oczekujemy? (Strona 2 z 2)

Skocz do: