Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Mądrość każe ugiąć się przed koniecznością, jeśli po rozważeniu wszystkich innych dróg ta jedna okazuje się nieuchronną, jakkolwiek może się to wydać szaleństwem komuś, kto łudzi się zwodniczą nadzieją." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Prelekcja o krasnoludach - prośba o pomoc (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 501

Wysłany: 02-10-2016 17:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Od siebie dorzucę, że (może to wina mojego komputera, ale jednak) czasem napisy giną pod obrazkami, albo się urywają. Trzeba by to poprawić Uśmiech
Jest literówka w "Według legedny w tym czasie Celebrimbor"
Zmieniłbym także sformułowania, że w "Tolkienie siedział obraz" — brzmi to trochę, nieprofesjonalnie, a wcześniej "bez uwagi na pierwszeństwo zamieszkania" brzmi z kolei strasznie szczutnie. W opisie śmierci Balina w Morii "wyrznięcie" przez orków też dałbym nieco mniej pretensjolanie Z przymrużeniem oka
Dodatkowo kolorowa mapa pod którą wyliczasz miejsca przebudzenia Kraśków jest błędna. Czasoprzestrzeń jest kompletnie zachwiana.

Tyle z uwag ogólnych na szybko mam pomysł!!!

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

konjel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 02-10-2016 21:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z tą prezentacją jest taki problem, bo używa specyficznej czcionki. Postaram się ją docelowo jakoś przekonwertować na .exe, wtedy wyświetlanie powinno być w porządku. Poprawiłem te literówki i głupio brzmiące zwroty. Dodałem lepszą mapkę (niestety nie znalazłem żadnej z Górami Orocarni, która byłaby w jakiejś sensownej rozdzielczości). Dzięki za uwagi Uśmiech

konjel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 20-03-2017 14:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Puszczam prelkę w świat. Zaprezentowałem ją w różnych zakątkach kraju w ciągu ostatnich kilku miesięcy (m.in. na Tetconie, Fantasmagorii i Rudzie Mithrilu) i na razie wystarczy, niech pożyje teraz własnym życiem. Być może komuś przyda się do stworzenia czegoś Uśmiech Skrypt udostępniam na zasadach CC BY-SA 3.0 PL, dorzucam też slajdy i materiały audio-wideo. Jeśli ktoś chciałby wykorzystać całość lub fragment, prosiłbym o oznaczenie autora (Konrad "Rączka" Jeleński) oraz zaznaczenie, że prelekcja powstała z pomocą użytkowników forum.tolkien.com.pl
https://www.dropbox.com/s/zuxdos0fg9exso8/PRELKA.rar?dl=0
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc w jej tworzeniu!

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Prelekcja o krasnoludach - prośba o pomoc (Strona 3 z 3)

Skocz do: