Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Prelekcja o krasnoludach - prośba o pomoc (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 514

Wysłany: 02-10-2016 17:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Od siebie dorzucę, że (może to wina mojego komputera, ale jednak) czasem napisy giną pod obrazkami, albo się urywają. Trzeba by to poprawić Uśmiech
Jest literówka w "Według legedny w tym czasie Celebrimbor"
Zmieniłbym także sformułowania, że w "Tolkienie siedział obraz" — brzmi to trochę, nieprofesjonalnie, a wcześniej "bez uwagi na pierwszeństwo zamieszkania" brzmi z kolei strasznie szczutnie. W opisie śmierci Balina w Morii "wyrznięcie" przez orków też dałbym nieco mniej pretensjolanie Z przymrużeniem oka
Dodatkowo kolorowa mapa pod którą wyliczasz miejsca przebudzenia Kraśków jest błędna. Czasoprzestrzeń jest kompletnie zachwiana.

Tyle z uwag ogólnych na szybko mam pomysł!!!

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

konjel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 02-10-2016 21:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z tą prezentacją jest taki problem, bo używa specyficznej czcionki. Postaram się ją docelowo jakoś przekonwertować na .exe, wtedy wyświetlanie powinno być w porządku. Poprawiłem te literówki i głupio brzmiące zwroty. Dodałem lepszą mapkę (niestety nie znalazłem żadnej z Górami Orocarni, która byłaby w jakiejś sensownej rozdzielczości). Dzięki za uwagi Uśmiech

konjel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 20-03-2017 14:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Puszczam prelkę w świat. Zaprezentowałem ją w różnych zakątkach kraju w ciągu ostatnich kilku miesięcy (m.in. na Tetconie, Fantasmagorii i Rudzie Mithrilu) i na razie wystarczy, niech pożyje teraz własnym życiem. Być może komuś przyda się do stworzenia czegoś Uśmiech Skrypt udostępniam na zasadach CC BY-SA 3.0 PL, dorzucam też slajdy i materiały audio-wideo. Jeśli ktoś chciałby wykorzystać całość lub fragment, prosiłbym o oznaczenie autora (Konrad "Rączka" Jeleński) oraz zaznaczenie, że prelekcja powstała z pomocą użytkowników forum.tolkien.com.pl
https://www.dropbox.com/s/zuxdos0fg9exso8/PRELKA.rar?dl=0
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc w jej tworzeniu!

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Prelekcja o krasnoludach - prośba o pomoc (Strona 3 z 3)

Skocz do: