Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Widziałem trzy ery zachodniego świata, widziałem mnogie klęski i wiele bezowocnych zwycięstw." Elrond, Władca Pierścieni

Temat: Born of Hope (Strona 8 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
the_Aragorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 13-01-2010 01:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z tego co się orientuję było przechowywane cały czas od upadku Arnoru, czyli co najmniej od 1974 roku TE (ale to muszę jeszcze zweryfikować).

!! mín echedithar úm !! mín peliathar úm !!
Powrót do góry

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 04-03-2010 17:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mithrandir_RotN napisał(a) (zobacz wpis):
Niestety nie potrafię zaakceptować Dunedainów żyjących w domach o przegniłych deskach. Ale może nie znam jakichś aspektów opisanych przez Tolkiena... Natomiast dużo bardziej pasowałyby mi tutaj domy z bali.

A co to za różnica, z bali czy z desek, jedno i to samo. Otóż jak najbardziej zgodziłabym się na te nieszczęsne domy z desek, ale pod jednym warunkiem: gdyby tylko były bardziej "śródziemiowe". To znaczy: ładniejsze i takie, no takie z takim czymś... ech wszystko mi się pomieszało .
Zastrzeżenie nr. 2. Gilraena to rodem z Sienkiewicza Młotkiem go! , okropne, zwyczajna słowiańska Jestem rozwalony dziewuszka. Arathorn i inni ze wsi: najgorsi z najgorszych. Wiejscy, a nie ze śródziemia, no.
Muszę przyznać, że kompletnie NIC nie rozumiałam (hehe, a mi się wydawało, że tak świetnie angielski umiem Zdziwienie ) i tylko po samych obrazkach wnioskowałam, co się dzieje.nie wiem nawet kto jest kto.
Tak to sobie narzekam na mój ulubiony, jak by nie było film. Muszę przyznać, że początek to był super (szczególnie ta woda) i się zdziwiłam, że cały film taki nie był. Scena w lesie: jak przyszli ci orkowie, to tak nienaturalnie pociemniało, fajne to było Spox . A jak sobie poszli to się rozjaśniło, zauważyliście?
Następnie: piękne krajobrazy, naprawdę, wesele też wyszło nawet-nawet.
Tylko dlaczego oni grają w szachy?
Koniec-najlepszy z najlepszych, calkiem fajnie im wyszło jak Arathorn zabija tego orka (a ork Arathorna Język ). Ale ja mam straszne zastrzeżenia co do Aragorna tego małego. Brzydki, Dunedain nie powinien tak wyglądać Ratujcie bo go pobiję . Ale Elladan i Elrohir super, o wiele lepsi od Legisia z filmu.
A tak w ogóle to tylko narzekacie i narzekacie nie, nie, nie, nieładnie, a-a .
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 05-03-2010 22:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

[quote="Turingwetil";p="93980"]
Cytat:

Może przez to chcieli pokazać, że to jednak mimo wyglądu nie są wsiowe parobki? Uśmiech

Cytat:
Ale Elladan i Elrohir super, o wiele lepsi od Legisia z filmu.

Zgadzam się Jestem za
poz
tal

kwiatolec
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 26-05-2011 19:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie w filmie podoba się obsada, moim zdaniem lepsza niż w Hunt for Gollum. Synowie Elronda są elficcy, Arathorn dostojny,
Tylko ta "wiocha", którą zamieszkują mi nie pasuje. Reszta cacy Elfik

Aragorn7
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 541

Wysłany: 21-02-2017 19:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W końcu obejrzałem ten film.

Forneithel napisał(a) (zobacz wpis):
Postanowiłam spełnić dobry uczynek i przetłumaczyłam napisy do Born of Hope. Może nie są idealne, ale mam nadzieję że będą dobrze Wam służyć i że dzięki nim będzie się Wam lepiej oglądało film Z przymrużeniem oka

Dzięki wielkie Forneithel za napisy, bardzo dobrze zrobione , oglądało się komfortowo ( na TV Uśmiech nie na YT)

@Sirielle jesteś rozumiem jako darczyńca wymieniona w napisach Uśmiech Jestem za

Film jako produkcja budżetowa całkiem niezły, zwłaszcza faktycznie sceny walki na wysokim poziomie.
Wygląd osady - trochę jednak zbyt "wsiowy" a za mało w nim "Dziedzica Isildura".
Troszkę również można kręcić nosem na odstępstwa od znanych faktów z tego okresu, no ale faktycznie tych danych jest mało, choć dlatego wydaje mi się, ze to co na pewno wiadomo powinno być jednak ścisłe w filmie przekazane.

Ale podsumowując, całość jest naprawdę niezła Jestem za

Thuringwethil napisał(a) (zobacz wpis):

Muszę przyznać, że kompletnie NIC nie rozumiałam (hehe, a mi się wydawało, że tak świetnie angielski umiem Zdziwienie ) i tylko po samych obrazkach wnioskowałam, co się dzieje.nie wiem nawet kto jest kto.

Polecam napisy jak wyżej napisałem - są super.

Ostatnio zmieniony przez Aragorn7 dnia 22-02-2017 21:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3794

Wysłany: 21-02-2017 22:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aragorn7 napisał(a) (zobacz wpis):
@Sirielle jesteś rozumiem jako darczyńca wymieniona w napisach Uśmiech Jestem za

Tak, dorzuciłam grosik kiedy zbierali dotacje na dokończenie filmu. Zdaje się przypisali mnie do Hobbitów, pewnie na bazie wysokości wpłaty. Fajny pomysł Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Forneithel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 22-02-2017 21:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aragorn7 napisał(a) (zobacz wpis):
Dzięki wielkie Forneithel za napisy, bardzo dobrze zrobione , oglądało się komfortowo ( na TV Uśmiech nie na YT)

Szczerze mówiąc muszę się przyznać, że zupełnie zapomniałam, że zrobiłam kiedyś coś takiego Śmiech Skleroza grubo przed trzydziestką to raczej niepokojący objaw Z przymrużeniem oka Dziękuję za przypomnienie i cieszę się, że napisy się przydały.
Powrót do góry

Aragorn7
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 541

Wysłany: 22-02-2017 21:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aha jeszcze jedno, bo zapomniałem napisać.

Thuringwethil napisał(a) (zobacz wpis):

Oni zdecydowanie NIE grają w szachy, nie ma tam figur szachowych, nie są to również warcaby, gdyż bierki jednego koloru są na polach i jasnych i ciemnych.
Jest to jakaś gra planszowa, pewnie wymyślona na potrzeby filmu.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Temat: Born of Hope (Strona 8 z 8)

Skocz do: