Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: Audiobooki (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 10-08-2011 18:36    Temat wpisu: Audiobooki Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witajcie Uśmiech
Myślę, że audiobooki i fanowskie audiobooki oraz inne "radiopodobne adaptacje" książek Tolkiena moża by omawiać w dziale twórczości fanowskiej.
Zwróciła moją uwagę taka amatorska produkcja:
http://www.youtube.com/watch?v=Qh63IJFjNG8&list=FLu-Se1fCR1_w&i ndex=6
Gościu nagrywa całego Władcę we własnym wykonaniu. Widać jak dobrze udaje się mu podzielić rzecz na głosy, udawać odrębne głosy, zróżnicować np. Gandalfa od Satrumana, Bilba i Elronda, a do tego podłożył muzykę i efekty dzwiekowe z filmu. Całość całkiem zgrabnie wyszła Uśmiech
poz
tal

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 03-11-2012 16:14    Temat wpisu: Re: Audiobooki Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
Całość całkiem zgrabnie wyszła Uśmiech

Zgadzam się Uśmiech Przesłuchałam fragment z narady (ale z pewnością kiedyś wysłucham całości) i ogólne wrażenia jak najbardziej pozytywne. Jedyne co mi odrobinę ''przeszkadzało'' to to, że narrator momentami za szybko mówił (ale to szczegół Z przymrużeniem oka).

Ja natomiast znalazłam The Hobbit audiobook.

Link

Głosy i narracja wg mnie w porządku, piosenka również (wczułam się w klimat, co przy tak brzydkiej pogodzie nie jest trudne Z przymrużeniem oka).

Polskie wersje Hobbita na yt jakoś mnie nie zachwyciły. Narratorzy nie modulowali głosu, przez co całość była monotonna i usypiająca zieeew, jestem znudzony, idę spać

Za to znalazłam The children of Hurin w narracji Christophera Lee : http://www.amazon.com/dp/B000WM9UK2?tag=videobooks-20 - próbny kawałek Love

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Anorion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 24-07-2013 17:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A skoro mowa o audiobookach z efektami dźwiękowymi to zrobiłem coś na wzór pracy Philsa, a tak żeby umilić słuchanie audiobooka ale po polsku.
Jest to normalny audiobook czytany przez Mariana Czarkowskiego z dodaną muzyką i efektami dźwiękowymi (jak się tylko da).
Nie jest to tak dobre jak audiobook Phila jednak nadzieje że wam się spodoba.

https://www.youtube.com/watch?v=bYBxPKtM2ak
Powrót do góry

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 24-07-2013 18:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Anorionie, twojego audiobooka słucha się wspaniale. Efekty świetnie dobrane. Jestem za
Moja młodsza siostra, która książek raczej w ogóle nie czyta (woli słuchać audiobooków Tiaaaa chociaż może z wiekiem się jej poprawi), jest po prostu zachwycona.
Kazała mi się zapytać, czy może planujesz coś jeszcze? Bardzo zależałoby jej na Hobbicie, ale pewnie kiedy skończy już z Drużyną, będzie chciała całą resztę Z przymrużeniem oka

Ostatnio zmieniony przez Agnes dnia 24-07-2013 18:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Anorion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 24-07-2013 18:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jestem naprawdę mile zaskoczony, dziękuje, ciesze się że się podoba Uśmiech
Oczywiście pracuje nad następnymi częściami (ostatnio nic nie wrzucałem bo pomagałem ojcu) ale wkrótce coś wrzucę. Mam zamiar przerobić całą Władcę Pierścieni. Hobbita także mam zamiar zrobić, jednak naprawdę później. Czekam aż wyjdą wszystkie części ekranizacji Hobbita, a wraz z nimi muzyka ^^

Pozdrawiam, Eder Uśmiech
Pozdrowienia też dla twojej siostrzyczki Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Aragorn7
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 585

Wysłany: 22-12-2014 10:59    Temat wpisu: Re: Audiobooki Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
Witajcie Uśmiech
Myślę, że audiobooki i fanowskie audiobooki oraz inne "radiopodobne adaptacje" książek Tolkiena moża by omawiać w dziale twórczości fanowskiej.
Zwróciła moją uwagę taka amatorska produkcja:
http://www.youtube.com/watch?v=Qh63IJFjNG8&list=FLu-Se1fCR1_w&i ndex=6
Gościu nagrywa całego Władcę we własnym wykonaniu. Widać jak dobrze udaje się mu podzielić rzecz na głosy, udawać odrębne głosy, zróżnicować np. Gandalfa od Satrumana, Bilba i Elronda, a do tego podłożył muzykę i efekty dzwiekowe z filmu. Całość całkiem zgrabnie wyszła Uśmiech
poz
tal

Oczywiście TE nakazało usunąć z YT, na teraz udało mi się znaleźć całość na mediafire, ktoś dobry wrzucił Uśmiech

https://www.mediafire.com/folder/jdmyib22aeqpm,cjjdiknzeieol,6jmo2c5q9v bll/shared#myfiles
Powrót do góry

Tahlin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 11-12-2016 22:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tutaj za to, jakby ktoś miał ochotę, to własnie przypadkiem trafiłam na polskiego audiobooka Silmarillionu. Bardzo przyjemnie czytane, o ile się zorientowałam.

https://www.youtube.com/channel/UCx2t66THoG7LwaRdchP7gcQ

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Audiobooki (Strona 1 z 1)

Skocz do: