Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Mądrość każe ugiąć się przed koniecznością, jeśli po rozważeniu wszystkich innych dróg ta jedna okazuje się nieuchronną, jakkolwiek może się to wydać szaleństwem komuś, kto łudzi się zwodniczą nadzieją." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: CfP: Epos: od Homera do George’a R. R. Martina (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leszli
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 125

Wysłany: 21-11-2016 20:00    Temat wpisu: CfP: Epos: od Homera do George’a R. R. Martina Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kolejna konferencja, w którą "zamieszana" jest wrocławska Pracownia Badań nad Kulturą Oralną, tym razem wspomagająca Zespół Badań nad Kulturą Dawną Uniwersytetu Warszawskiego. Tematyka może w mniejszym stopniu niż przed rokiem (Kultury oralne a mityczny świat J.R.R. Tolkiena i jego następców), ale również dotyczyć będzie twórczości Tolkiena. Konferencja odbędzie się w Warszawie, jej organizatorami są dr. hab. Bartłomiej Błaszkiewicz oraz dr. hab. Joanna Godlewicz-Adamiec.

Tematyka, jak pisałem, nieco szersza i Tolkiena będzie zapewne dużo mniej niż we Wrocławiu, ale i tak powinien się on pojawić i to w najlepszym możliwym wykonaniu. Może dzięki referatowi kogoś z Was - czasu na zgłoszenia jest jeszcze dużo i można dobrze przemyśleć temat.

http://classica-mediaevalia.pl/2016/11/cfp-epos-od-homera-do-georgea-r- r-martina/
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1051
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 22-11-2016 20:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Leszli, świetne info, dzięki! Uśmiech
Temat konferencji piękny. Jestem za
I nawet wpisuje się w tematykę mojej pracy naukowej.
Tylko, damn, ostatnio nie mam już siły prawie na nic, a deadline'y straszą... wszystko mi się pomieszało

Btw, planujesz wziąć udział w tej konfie? Uśmiech

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

leszli
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 125

Wysłany: 23-11-2016 00:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jako prelegent raczej nie, nie ma opcji, ani żebym coś z Tolkiena nowego pisał teraz, ani żebym próbował zaproponować coś związanego z Beocją (mam jeden pomysł, ale długo nie będę miał czasu na jego ogarnięcie), więc jeśli mi się uda dotrzeć, to tylko jako słuchaczowi. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: CfP: Epos: od Homera do George’a R. R. Martina (Strona 1 z 1)

Skocz do: