Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Widziałem trzy ery zachodniego świata, widziałem mnogie klęski i wiele bezowocnych zwycięstw." Elrond, Władca Pierścieni

Temat: CfP: Epos: od Homera do George’a R. R. Martina (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leszli
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 128

Wysłany: 21-11-2016 20:00    Temat wpisu: CfP: Epos: od Homera do George’a R. R. Martina Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kolejna konferencja, w którą "zamieszana" jest wrocławska Pracownia Badań nad Kulturą Oralną, tym razem wspomagająca Zespół Badań nad Kulturą Dawną Uniwersytetu Warszawskiego. Tematyka może w mniejszym stopniu niż przed rokiem (Kultury oralne a mityczny świat J.R.R. Tolkiena i jego następców), ale również dotyczyć będzie twórczości Tolkiena. Konferencja odbędzie się w Warszawie, jej organizatorami są dr. hab. Bartłomiej Błaszkiewicz oraz dr. hab. Joanna Godlewicz-Adamiec.

Tematyka, jak pisałem, nieco szersza i Tolkiena będzie zapewne dużo mniej niż we Wrocławiu, ale i tak powinien się on pojawić i to w najlepszym możliwym wykonaniu. Może dzięki referatowi kogoś z Was - czasu na zgłoszenia jest jeszcze dużo i można dobrze przemyśleć temat.

http://classica-mediaevalia.pl/2016/11/cfp-epos-od-homera-do-georgea-r- r-martina/
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1051
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 22-11-2016 20:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Leszli, świetne info, dzięki! Uśmiech
Temat konferencji piękny. Jestem za
I nawet wpisuje się w tematykę mojej pracy naukowej.
Tylko, damn, ostatnio nie mam już siły prawie na nic, a deadline'y straszą... wszystko mi się pomieszało

Btw, planujesz wziąć udział w tej konfie? Uśmiech

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

leszli
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 128

Wysłany: 23-11-2016 00:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jako prelegent raczej nie, nie ma opcji, ani żebym coś z Tolkiena nowego pisał teraz, ani żebym próbował zaproponować coś związanego z Beocją (mam jeden pomysł, ale długo nie będę miał czasu na jego ogarnięcie), więc jeśli mi się uda dotrzeć, to tylko jako słuchaczowi. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: CfP: Epos: od Homera do George’a R. R. Martina (Strona 1 z 1)

Skocz do: