Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Projekt Losgar i inne animacje Sirielle (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 02-02-2012 23:59    Temat wpisu: Projekt Losgar i inne animacje Sirielle Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Postanowiłam wyodrębnić swój projekt z GAF, choć na razie nie jest to typowa animacja, a bardziej zestaw przenikających się rysunków. Projekt Losgar to pomysł na komiks i animację inspirowane wydarzeniami z Losgar wg Silmarillionu i The History of Middle-earth XII.

W odróżnieniu od Silmarillionu w HoME, podczas gdy cały obóz śpi Fëanor budzi Curufina i wraz z kilkoma najbardziej oddanymi ludźmi podpala statki. Różnic jest więcej, zainteresowanych tą wersją wydarzeń odsyłam do tematu o Ambarussa mam pomysł!!! Planowałam zrobić całą scenę z Losgar łacząc w jedno wersje z Silmarillionu i HoME, ale z przyczyn czasowo-technicznych nigdy nie wyszłam poza namiot Z przymrużeniem oka Niestety animowania nie da się nauczyć w 5 minut, a i programy odpowiednie są potrzebne, więc projekt uśpiłam, ale mam nadzieję kiedyś do niego wrócić. Póki co - końcowa animacja 2009:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Film jest na Vimeo: http://vimeo.com/36058970

W załączniku test-szkic pierwszej strony komiksu, który stał się bazą pod animację. Najpierw był pomysł na komiks, ale statyczne obrazki to za mało, więc porwałam się z motyką na Księżyc Z przymrużeniem oka Jeśli kiedyś do tego wrócę najpierw zrobię komiks, co będzie scenariuszem do animacji. Tak naprawdę do tej pory nie wiem, jak to pogodzić, by Maedhros wypowiedział swoje słynne zdanie z Silmarillionu i "samotnie stanął z boku", a jednocześnie spał nieświadom niczego i dopiero budziły go odblaski ognia z pożaru Złośliwy uśmiech Co zrobić, by Siedmiu w komplecie wkroczyło do Beleriandu wiem od początku, gorzej to zanimować Uśmiech Saurona ;D

Odnośnie wyglądu postaci - to jest szkic, w żadnym wypadku wersja ostateczna, choć są trochę podobni do tego, jak wyglądać powinni Kwiatkiem ją!

Technicznie Dlaczego nie na You Tube? Wytłumaczą panowie C&C, zadowoleni, że póki co nie ma ich w filmie. (Naszkicowani w 2009, a wczoraj nieco podrasowani na potrzeby planu zdjęciowego Z przymrużeniem oka )

Link

Choć na mini-wyświetlaczu efekt nie jest taki zły. W każdym razie próbowałam główną animację wiele razy ładować na YT w różnych formatach, z różnymi ustawieniami, włącznie z tymi, które YT zaleca i nie udało mi się uzyskać dobrej jakości obrazu. Zawsze wyglada toto jak rozmazany JPG Jestem przeciw a powinno jak klip, który ładuję z dysku, jak ma to miejsce na Vimeo Jestem za Nie wiem w jaki sposób ludzie ładują porządną jakość na YT, może to sprawa innego formatu wyjściowego, a może nadmiaru czerwieni na moim klipie.

Jeszcze dla porządku pierwszy wpis wraz z testem #1, który robiłam ręcznie w Painterze: http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=83745#83745
Najpierw robiłam rysunek, a potem przesuwałam o kilka pikseli i mieszałam przeźroczystością warstw, i tak klatka po klatce wszystko mi się pomieszało W wersji #3 poszło prościej, bo najazdy i panoramy zrobił program do edycji video. Jak wyszukam ten pierwszy test w formie surowej, to go również dodam na Vimeo.
Edit. I jest na Vimeo: http://vimeo.com/36116288

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 21-08-2016 01:19, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 03-02-2012 20:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

W odróżnieniu od Silmarillionu w HoME, podczas gdy cały obóz śpi Fëanor budzi Curufina i wraz z kilkoma najbardziej oddanymi ludźmi podpala statki. Różnic jest więcej, zainteresowanych tą wersją wydarzeń odsyłam do tematu o Ambarussa mam pomysł!!! Planowałam zrobić całą scenę z Losgar łacząc w jedno wersje z Silmarillionu i HoME, ale z przyczyn czasowo-technicznych nigdy nie wyszłam poza namiot Z przymrużeniem oka Niestety animowania nie da się nauczyć w 5 minut, a i programy odpowiednie są potrzebne, więc projekt uśpiłam, ale mam nadzieję kiedyś do niego wrócić. Póki co - końcowa animacja 2009:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Film jest na Vimeo: http://vimeo.com/36058970

Obejrzałam Zdziwienie Jestem naprawdę pod wrażeniem Love Jestem za Moje ogromniaste gratulacje Sirielle Jestem za

Budzący się Maedhros naprawdę bardzo mi się podoba i te płonące okręty. Robią wrażenie. Będę trzymała kciuki, abyś powróciła do projektu i zrealizowała całość, tak jak planowałaś. Szczególnie, że i wybrany temat dla mnie jest ważny bardzo i pełen tragizmu...

Osobiście kompletnie nie znam się na animacji, ale dawnemi czasy oglądałam film o realizacji jakiejś animacji Disneya. Wręcz katorżnicza robota.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że teraz w dobie komputera i odpowiednich programów może jest trochę łatwiej, ale to nadal mrówcza i mozolna praca.

Tak więc jeszcze raz chylę czoło i jestem pełna podziwu dla Twojego ciągłego samodoskonalenia się .

Tak trzymaj dalej Sirielle Love
I prezentuj nam efekty swojej pracy !!!!! Będę czekać z niecierpliwością Uśmiech
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 03-02-2012 20:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miło mi, że Ci się podoba Uśmiech Ja już wiem, że nie dam rady zrobić prawdziwej animacji, prędzej właśnie takie przenikające się obrazy i drobne ruchome elementy. Nawet z pomocą komputera i kopiowaniem klatek, elementów wszystko musiałabym po kolei narysować by był ruch. Próbowałam ten krótki moment podniesienia się postaci z materaca i skierowania ku kamerze (w domyśle wyjsciu z namiotu) i poległam Pserwa Inna sprawa, że bardzo mi się wtedy spieszyło, to akurat krótki ruch hmmmm... Przy okazji takie rysowanie postaci w ruchu to byłoby dobre ćwiczenie.

Na razie jednak nie ma na to czasu. Aczkolwiek pewnie jakieś drobne rzeczy gdzieś po drodze trochę ożywię, chodzi mi kilka pojedynczych kadrów po głowie. Zaś kiedyś może będzie i czas i lepsze umiejętności na Losgar Jestem za O ile ACTA, TE i inne wynalazki nie sprawią, że starch będzie takie cosie animować, rysować i cokolwiek Jestem przeciw Hmmm. Wtedy zrobię film o wypadku w bliżej nieokreślonej zatoce, o tym jak to szalony władca podpala w nocy statki ze sporym dobytkiem swojego ludu (i nie tylko) Z przymrużeniem oka

Powrót do góry

Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 201

Wysłany: 03-02-2012 21:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak zobaczyłam, to chciałam powiedzieć tylko tyle: Love Love Love

Zobaczyłam drugi raz i doszłam do wniosku, że wiem czemu. Twarz Maedhrosa wychodzącego z namiotu jest po prostu idealna. Mówi tak wiele, że łatwo podłożyć sobie w głowie jakim tonem i głosem wypowiedziane jest ,,Atar?". Niby taki urywek, a naprawdę przejmująco.

Jakby powstało choć trochę więcej byłabym bardzo, ale to bardzo zadowolona... Uśmiech

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 03-02-2012 21:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Miło mi, że Ci się podoba Uśmiech Ja już wiem, że nie dam rady zrobić prawdziwej animacji, prędzej właśnie takie przenikające się obrazy i drobne ruchome elementy. Nawet z pomocą komputera i kopiowaniem klatek, elementów wszystko musiałabym po kolei narysować by był ruch. Próbowałam ten krótki moment podniesienia się postaci z materaca i skierowania ku kamerze (w domyśle wyjsciu z namiotu) i poległam Pserwa Inna sprawa, że bardzo mi się wtedy spieszyło, to akurat krótki ruch hmmmm... Przy okazji takie rysowanie postaci w ruchu to byłoby dobre ćwiczenie.

Właśnie coś takiego, jak piszesz (pogrubienie w cytacie moje) widziałam na tym oglądanym filmie. Nie zdawałam sobie wcześniej sprawy, że na jeden ruch, w miarę płynny, składa sie tak wiele rysunków. Już nie pamiętam żadnych liczb, ale to nie chodziło w każdym razie o kilka Zdziwienie Wywarło to na mnie piorunujące wrażenie.
No i oczywiście masz rację, że takie rysowanie postaci na każdym najdrobniejszym etapie ruchu to ćwiczenie wręcz niesamowite....

Ale i tak, to co już osiągnęłaś, jest fajne Jestem za
Tak więc zachęcam do dalszego popracowania nad następnymi efektami (miejmy nadzieję, że ACTA na stanie jednak temu na przeszkodzie hmmmm... ).

Z przyjemnością będę podziwiać dalsze efekty Uśmiech
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 03-02-2012 23:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lassemista napisał(a) (zobacz wpis):
Zobaczyłam drugi raz i doszłam do wniosku, że wiem czemu. Twarz Maedhrosa wychodzącego z namiotu jest po prostu idealna. Mówi tak wiele, że łatwo podłożyć sobie w głowie jakim tonem i głosem wypowiedziane jest ,,Atar?". Niby taki urywek, a naprawdę przejmująco.

Miło mi Uśmiech Też jestem zadowolona z samej miny, choć oczywiście jeszcze bym całość dopracowała. Tylko pewnie wtedy przestałaby spełniać swoje zadanie, bo zwykle po polerowaniu znika charakter postaci Skrzywienie W każdym razie pod względem podobieństwa z sobą samym najlepiej wygląda za płomieniami, dlatego ten screen wybrałam. (Same płomienie są pożyczone do Maedhrosa w Ujściu Sirionu, nie malowałam ich od nowa Z przymrużeniem oka )

Przy okazji dodam tu jeszcze dwa starocie, które gdzieś załadowałam do GAFu, ale zbiorę tutaj wszelkie animowane przypadki mam pomysł!!!

Doriath powstał w wyniku żartu, którego już dziś nie przytoczę (2006). Wtedy Maedhros się gniewał na postać z filmu animowanego, pomysł na Diora przyszedł póżniej i tak zostało. Zaś sam Dior to przemalowany Maedhros, ten sam, który jest w animacji, tylko ze starszego etapu. GIF w załączniku, w takim rozmiarze powstał i nic już z tym robić nie będę.

Nightfall (2005) jest na dA i raczej tam zostanie:
http://sirielle.deviantart.com/art/Nightfall-in-19136132

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 21-08-2016 00:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trochę się od ostatniego wpisu pojawiło próbek, pojawiały się głównie na dA. W końcu wrzuciłam sensowniejszy kawałek na Vimeo - animacja z 2012, tylko w lepszej jakości, niż na dA (Gif z dA linkowałam w GAF). Na bazie ilustracji z Helcaraxë.

Zagubieni w labiryncie lodu (test)

To tylko podgląd Uśmiech Saurona ;D film jest tutaj https://vimeo.com/179580802

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Projekt Losgar i inne animacje Sirielle (Strona 1 z 1)

Skocz do: