Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Władca Pierścieni Remake (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 07-05-2015 22:18    Temat wpisu: Władca Pierścieni Remake Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ostatnimi czasy napływa do nas coraz to więcej remaków filmowych. Niektóre są przedzielone dość sporą wyrwą czasową jak na przykład Carrie Stephena Kinga (37 lat), inne zaś są reprodukowane "świeżo" po premierze oryginału - jak chociażby Fantastyczna Czwórka z 2005 i tegoż roku. Niedawno potwierdzono również odświeżenie Indiany Jonesa.
Stąd mój pomysł aby założyć taki temat, którego założeniem było by nasze wspólne rozmyślanie na temat tego jakby mogła wyglądać następna wersja filmowej trylogii Jacksona. Co chcielibyście zobaczyć? Zmienić? Wprowadzić? Kogo widzielibyście w tej lub innej roli?
Zapewne istota tegoż tematu będzie przypominać temat o Ekranizacji Silmarilionu, a większości z nas (chyba również i mnie) będzie trudno, ba nawet i niemożliwe wyobrażenie sobie innego Gandalfa, czy to Aragorna itp

Jeżeli chodzi o stronę techniczną, to chciałbym zobaczyć coś na miarę LOTRa Pidzeja, czy starych Gwiezdnych Wojen, gdzie nie było przerostu formy nad treścią, sztuczności i jak wiemy wszechobecnego CGI (tak myślę w tej chwili o Hobbicie).
Również oczy me radowały by się przeniesieniem na srebrny ekran fragmentów z Tomem Bombadilem, Starą Wierzbą no i oczywiście Kurhanami.
To na razie tyle co mi owej chwili przychodzi do głowy. Chętnie usłyszę/przeczytam wasze opinie Uśmiech

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 08-05-2015 06:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Remake jest nie wykluczony. Podczas Polconu w Warszawie w 2013 była o tym mowa podczas jednego z tolkienowskich wystąpień. Tylko czy się cieszyć na ta myśl? Szczerze pisząc nie wiem. Wszystko zależy od potencjalnego reżysera. Zresztą nie wszystko ma swoje kolejne wersje. Przykładowo bardzo dobry serial s.f. z lat 1994-1998 - Babylon 5, nie doczekał się nowej wersji i nic na to nie wskazuje, żeby miał się doczekać w dającej sie przewidzieć przyszłości.
Będzie co będzie, ale wieści śledzić można. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

JS
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 115

Wysłany: 09-05-2015 20:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydaje mi się, że "stara trylogia" ma w tym momencie wciąż za dużą fanbazę i jest zbyt głęboko zakorzeniona w popkulturalnej świadomości, żeby ktokolwiek odważył się ją remake'ować. Raczej wręcz przeciwnie - nawet jeśli powstaną nowe, całkowicie niezależne od obecnej ekipy tolkienowskie projekty filmowe (Akallabeth?) to raczej będą one starać się nawiązywać do PJofilmów, przynajmniej od strony graficznej, niż się od nich odcinać. Chyba, że byłby to remake w całkowicie innym stylu niż oryginał, np. animacja. Czemu nie? Ale i tak wątpię, że cokolwiek szybko zobaczymy.

Ja osobiście przeciwko dobrze zrobionemu remake'owi nie miałbym nic przeciwko. Chętnie zobaczyłbym prawdziwe Minas Tirith, Imrahila, niezepsutego Boromira, Saurona. Z drugiej strony, pomimo całej niechęci do PJa muszę mu przyznać, że niektóre elementy w jego filmach zrobione byłby tak, że trudno byłoby je przebić.

enest
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 18-08-2016 11:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeżeli remake miałby być tak bardzo przesadzony z CGI jak Hobbit, to ja bym podziękowała. Same 3 filmy się tak bardzo nie zestarzały, że potrzebny jest im remake Uśmiech Może za 10 lat.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Władca Pierścieni Remake (Strona 1 z 1)

Skocz do: