Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Ile razy przeczytaliście WP? (Strona 16 z 16)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rhunadan
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 21

Wysłany: 25-03-2016 17:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja przeczytałem 2 razy Władce Pierścienia. A sceny,która najbardziej zapadła mi w pamięć atak na drużynę Pierścienia w Grobowcu Balina oraz walka Gandalfa z Barlogiem na moście Khazad-Dum a także bitwa na polach Pellenoru.

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 25-03-2016 20:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wpisywałam się tu?
Zatem nadrabiam: WP przeczytałam tylko ...raz. Jestem rozwalony 14 lat temu.
Do fragmentów zaglądałam w międzyczasie, ale jakoś dotąd nie nabrałam ochoty na ponowną lekturę całości. Język
Daleko odeszłam od fantasy w swoich literackich podróżach - nudzi mnie ten gatunek, aczkolwiek nie zarzekam się, że doń nie wrócę (zwłaszcza, że na WoW czekam).

Ulubiona scena:
Domy Uzdrowień i królewskie ręce, które leczą. Rządzę Jestem za
(ma się ten sentyment do Królów Cudotwórców Z przymrużeniem oka )
Poruszająca moim zdaniem scena z któregoś z dodatków - tam, gdzie jest opisany dalszy los Aragorna i Arweny, ich szczęśliwe władanie, a potem śmierć.
Piękne słowa Elronda (chyba?): "Kto jeszcze nie widział zmierzchu, niech nie przysięga, że pójdzie w głąb ciemności".
Szarża Rohanu na Polach Pellennoru i wibrujący emocjami hymn Eomera o słońcu i mieczu. Love

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Asa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 25-03-2016 21:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Władcę czytałam dotychczas dwa razy - pierwszy w podstawówce, zaraz po opanowaniu sztuki czytania - przez co nie było to dla mnie łatwym przedsięwzięciem.
Drugi raz na początku liceum, a więc po dłuuuugiej przerwie. (gdyby nie istniał film, który mimo wszystko uwielbiam niemal na równi, trwało by to znacznie krócej)

Często mam ochotę znów sięgnąć po nią, ale obawiam się trochę, że przez czytanie jej zbyt często, straci tą swoją "wyjątkowość" i możliwość przeżywania jej na nowo.

Ulubione sceny to wszelkie, gdy po rozstaniu Drużyna znów się spotyka, gdy opowiadają sobie to co przeżyli - zawsze mam nadzieję jeszcze raz usłyszeć, przeżyć to, co już zostało wiele stron dalej, oraz wszelkie z trio Aragorn - Legolas - Gimli. Aczkolwiek wybór reprezentatywnej sceny jest dość trudny.

Najbardziej wzrusza mnie końcówka, ale to głównie z przyczyny, że to koniec. Za każdym razem (w filmie to samo) w Szarych Przystaniach, co najmniej łezka popłynie - ilekroć Gandalf powie "Nie płaczcie" daje to przeciwny efekt. Fakt że drużyna, która tyle przeszła nigdy już się nie zobaczy, nieustanie mnie rozkleja.

Teraz zamierzam się zabrać za przeczytanie w oryginale.
(choć nie wiążę dużych nadziei z moim angielskim)
Powrót do góry

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133
Nieobecny(a): pochłonięta robotą....

Wysłany: 10-04-2016 17:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trzy razy - dwa razy w podstawówce (z biblioteki) i raz w tym roku, kiedy wreszcie udało mi się nabyć piękne jednotomowe wydanie w sensownej cenie. Oczywiście w międzyczasie wracałam do ulubionych fragmentów, ale tego nie liczę.

Najlepsze fragmenty:
-Wszystkie wiersze i piosenki, zwłaszcza fragment z historią Berena i Luthien
-całe Rivendell w tym wspomnienia Elronda o Gil-Galadzie
-Gandalf vs Balrog i cała wędrówka przez Morię
-Wszystko z pairingiem Eowina/Faramir (trochę tego mało, przeczytałabym jakiś dobry fanfik o ich dalszych losach)
-Frodo i Sam w Ithilien, fragment z zabitym Haradrimem (+znowu Faramir - po ostatniej lekturze uwielbiam obu synów Denethora, wcześniej jakoś mnie nie fascynowali)
-jaskinia Szeloby - świetny horror
-cała Bitwa Na Polach Pelennoru w tym ubicie Króla Upiorów
-Porządki w Shire

MUP - frakcja umiarkowanie krytyczna.

.....
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 14, 15, 16

Temat: Ile razy przeczytaliście WP? (Strona 16 z 16)

Skocz do: