Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: Jacy aktorzy do "Silmarillionu"? (Strona 25 z 25)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 23, 24, 25
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 17-01-2016 01:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Obejrzałam dziś Attylę z Gerardem Butlerem (filmu nie polecam, chyba, że dla Gerarda Z przymrużeniem oka ). Ktoś go wcześniej proponował na Feanora, co dla mnie odpada. Ale. Jeśli mam uwierzyć w wybór Lúthien i oddanie nieśmiertelności za jedno krótkie życie z ukochanym, to Beren musiał być wyjątkowy. Może właśnie Gerard byłby go w stanie ożywić? On albo Richard Armitage, podobni, choć Richarda bym prędzej widziała jako Noldora. Względnie w roli Barachira, byłaby ciągłość z Gerardem Berenem.

Gerard Butler jako Attyla kandydat na Berena:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Jeśli jako Attyla za bardzo przypomina bohatera Braveheart, to może w wersji z Beowulfa:

http://www.filmweb.pl/film/Beowulf+-+Droga+do+sprawiedliwo%C5%9Bci-2005 -118693/photos
(W ogóle wydawało mi się, że już ktoś zdjęcia z B. dawał w tym temacie, ale wyszukiwarka ich nie znajduje.)

A najlepiej wygląda w tej reklamie, choć to już raczej klimat Gondoru (albo noldorski, pomijając zarost).

http://www.watchallure.com/this-is-excalibur-gerard-butler-for-roger-du buis/

Edit.

Przy okazji, trafiłam na tego sympatycznego rudzielca i już go miałam dołączyć do feanoriańskiej ekipy, ale.... Raz, że to jednak nie twarz dla mojego Maedhrosa, już prędzej dla bliźniaków, a dwa - okazało się, że to farbowany blondyn. Pech, no Z przymrużeniem oka Ale z budowy pasowałby na Celegorma, więc może jednak pozostawić go w ekipie? Z przymrużeniem oka Bez kolorowania, albo na lekki złotawo-rudawy, żeby to nie był vanyarski blond. Może też być Berenem, nie upieram się co do Gerarda Z przymrużeniem oka Sam Heughan jako rudy Szkot w Outlander:

Jako Turkafinwe, chyba jednak najlepszy wybór:
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 01-04-2016 22:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miriell napisał(a) (zobacz wpis):
No to parę sugestii z naszego podwórka: Domogarow na Feanora (w tej roli świetny także byłby Phoenix. Jest jedynie odrobinę za niski...), a Żebrowski na Tuora. Jeżeli chodzi o Luthien, to kiedy parę lat temu zobaczyłam Sophie Marceau w 'Bravearcie', moim pierwszym skojarzeniem było: To przecież Luthien!!! Ale teraz może już być ociupinkę zbyt dojrzała...

nairael napisał(a) (zobacz wpis):
Miriel napisał(a):
Domogarow na Feanora (w tej roli świetny także byłby Phoenix. Jest jedynie odrobinę za niski...), a Żebrowski na Tuora

Niom, Lubie Domogarowa- swietny aktor i chyba bardzo ciekawy czlowiek. Nie watpie ze moglby dobrze zagrac Feanora. Dwa zdjecia z filmu "Hrabia De Monsoro"
http://www.domogarov.ru/photo/n/0066.jpg
http://www.domogarov.ru/photo/n/0067.jpg

I zdjecie w roli Makbeta (wraz z Lady Makbet Złośliwy uśmiech ).
http://www.domogarov.ru/photo/n/0206.jpg

Jednak jesli chodzi o Zebrowskiego jako Tuora... No coz po pierwsze za mlody i za bardzo przystojny a za malo dostojny Język .

Haha, nie spodziewałam się w tym temacie ujrzeć Aleksandra Domogarowa, ale skoro się tu juz pojawił tutaj 13 lat temu (idealnie, wtedy był na fali...zbrodni Język w Polsce), to znakomicie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Jestem za

Szczególnie cieszę się, że został tutaj wspomniany bardzo mało znany rosyjski serial "Hrabina de Monsoro" (Графиня де Монсоро), będący ekranizacją powieści Aleksandra Dumasa "Pani de Monsoreau".
Zarówno książkę, jak i serial bardzo polecam - obie wersje idealnie trafiły w moje gusta. Love W serialu Domogarow raduje oczy. Może nie jest to moim zdaniem jego najlepsza rola, ale wystarczyła, żeby mnie przekonać do Louisa de Clermont pana Bussy d'Amboise - w mojej wyobraźni ma on twarz Aleksandra.

Dla ścisłości, zarówno w książce, jak i w serialu ulubieńców mam trzech: Chicot, Henryk III i Bussy. Love Świetne, wyraziste postaci i wyśmienicie zagrane.

Wracając do Domogarowa: aktor z niego znakomity. Niestety gra w raczej średnich lub kiepskich filmach, gdzie zwykle (acz nie zawsze) zaćmiewa resztę aktorów, ale prawdziwy kunszt pokazuje na scenie teatralnej.
Pod tym kątem nie ma co się obawiać.
Wizualnie też - piękny jak malowanie jest! Znaczy był... te 13-20 lat temu. Jestem rozwalony

Aczkolwiek nie wiem, czy widziałabym Aleksandra Domogarowa w jakiejś "Silmarillionowej" roli.
Jakoś ze swoim niesamowitym spojrzeniem i temperamentem pasuje mi do:

ognistych i nieszczęśliwie zakochanych mołojców typu Bohun i Afanasij Wiaziemski,
charyzmatycznych i lekko szalonych arystokratów w stylu Hrabiego Monte-Christo, Makbeta, de Bussy'ego,
ludzi zmagających się ze sobą, swoją psychozą lub ułomnością np. Niżyński i Upiór w Operze.
rosyjskich mafiosów. Język Przykładem Siergiej i Anton.

Domogarow jest zbyt ludzki w okazywaniu uczuć, zbyt ekspresyjny - za to go cenię, jednak "Silmarillion" jako dzieło bardziej monumentalne i "chłodne" niekoniecznie mogłoby zapewnić mu odpowiednie pole do popisu.
Ponadto wizualnie nie umiem go przypasować do żadnej "Silmarillionowej" postaci.

Bohuna wszyscy znają, wiec wrzucę inne jego fotki:

Śliczny de Bussy:

Próbka spojrzenia Jestem rozwalony

Lekki uśmieszek:

Żebrowskiego dawno temu nie lubiłam jako aktora (imć Skrzetuski i ...niesławny Wiedźmin), ale jako Falkowicz wymiata, głównie dla niego swego czasu rzucałam okiem na fragmenty "Na dobre i na złe". Jestem rozwalony

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr

Ostatnio zmieniony przez Sędziwojka dnia 02-04-2016 21:53, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 02-04-2016 12:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może w takim razie Ar-Pharazôn? Pasuje:

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 02-04-2016 21:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O! To byłby nawet dobry pomysł. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Jestem za
Ar-Pharazôn miał w sobie tę iskierkę szaleństwa i godności zarazem (wszak to potomek Elrosa i król Númenoru, wprawdzie uzurpator, lecz z królewskiej krwi). Urodziwy i przystojny też musiał być, zważywszy na pochodzenie. Z przymrużeniem oka

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 23, 24, 25

Temat: Jacy aktorzy do "Silmarillionu"? (Strona 25 z 25)

Skocz do: