Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Co Tolkiena najpierw przeczytaliście? (Strona 40 z 40)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 38, 39, 40
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cieplutki
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 30-11-2016 10:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja pierwszy raz po mistrza sięgnąłem gdzieś w podstawówce, był to pierwszy tom ,,Władcy Pierścieni" w przekładzie Marii Skibniewskiej. Pamiętam, że byłem trochę za młody na,, Władcę" i nie rozumiałem wszystkiego, gubiąc się w mnogości nazw, miejsc i wydarzeń. Mimo to świat wykreowany przez Tolkiena przykuł mnie na tyle, że przeczytałem dwa tomy, lecz później odłożyłem książki mistrza na jakiś czas, by później dzięki,, Hobbitowi" z powrotem zafascynować się jego twórczością, a ponieważ byłem już starszy, bez problemu skończyłem ,,Władcę Pierścieni".
Czarodziejskie wydrzeć złoto!".
Powrót do góry

Thomerling
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 16-12-2016 22:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na początku sięgnąłem po Władcę Pierścieni. Miałem wtedy bodajże 11 bądź 12 lat. Książka okazała się momentami trudna (pewne wydarzenia jak akcja mająca miejsce w Fangornie, które wtedy nużyły - dzisiaj są ulubionymi Uśmiech ). Przebrnąłem do końca, ale okazało się, że do lektury musiałem trochę dojrzeć. Od tego czasu czytam Władcę regularnie mniej więcej co 2 lata i za każdym razem odkrywam, że coraz bardziej mnie fascynuje.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 38, 39, 40

Temat: Co Tolkiena najpierw przeczytaliście? (Strona 40 z 40)

Skocz do: