Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: LotR: The Purist Edit (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 201

Wysłany: 15-12-2013 12:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Arxena? Zawsze mówiłam Xarwena Super śmiech Ją rzeczywiście trudno by było wywalić. A szkoda. Ale już Arwenę Omdlewającą z części późniejszych by się chyba dało. hmmmm... (A nie jestem pewna która z nich mnie bardziej irytuje).

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 514

Wysłany: 15-12-2013 12:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lassemista napisał(a) (zobacz wpis):
Arxena? Zawsze mówiłam Xarwena Super śmiech
De gustibus Z przymrużeniem oka
Lassemista napisał(a) (zobacz wpis):
Ale już Arwenę Omdlewającą z części późniejszych by się chyba dało. hmmmm...
To to na pewno. W ogóle jak pójdziemy w skrajną książkowość możemy śmiało wywalić całą Arwenę do aż do powrotu króla i koronacji Śmiech

Zireael napisał(a):
Tak samo można się śmiać z krasnoluda błazna, jak z hobbitów błaznów. Ble Ble ;D Prawdę mówiąc denerwuje mnie strasznie, że PJ zrobił z tej dwójki postacie do śmiania się z nich (przynajmniej w FotR, bo później jest już lepiej).
No sam Pippin jest na początku wyprawy i w ksiązce nie ogarnięty życiowo patrz scena z kamieniem w studni w Morii, więc bliżej im do postaci humorystycznych niz Gimlemu. Zresztą koniec tematu, bo nam się wątek rozbije o to co kto chce, a nie to co byc powinno w filmie, a to są dwie różne sprawy.
Wszystkiego nie zmienimy, ale film może stać się bliższy duchowi książki, a to już bardzo wiele.
Wyborów trzeba dokonwyać mądrze i w miarę obiektywnie. Nie wszystko co dodał PJ jest bowiem złe i nie dobre, np. sceny przemowy Sarumana do armii będę bronił jak niepodległości Śmiech Tak samo samego prologu.

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 15-12-2013 13:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Radzę się skupić na scenach ewidentnie złych lub sprzecznych z duchem. Takich jak zabieranie Froda do Osgiliath, czy jego oddawanie Pierścienia. Takich jak Sam opuszczający Froda. Merry i Pippin, zwłaszcza ten drugi są i w książce nieco humorystyczni, i mi scena z fajerwerkami nie przeszkadza a ni trochę.
Oglądając Purist Cut, jak pisałem, też miałem wrażenie, zę niektóre rzeczy niepotrzebnie wycieli, a inne niepotrzebnie zostawili, tak będzie zawsze, bo mamy różne gusta. Ale już fakt, że Gandalf Biały nie okłada lachą Theodena, Gimli nie beka, Aragorn nie całuje się z koniem po upadku, który powinien go zabić, Faramir nie zabiera Froda do Osgiliatch, sprawia, ze film się ogląda o wiele przyjemniej.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

ladysherlockian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 118

Wysłany: 15-12-2013 16:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Generalnie lubię filmy, bo zresztą jak ich nie lubić, skoro bez nich by mnie tu nie było, ale chętnie obejrzałabym tę wersję Purist Edition, zwłaszcza, że Dwie wieże zdecydowanie nie są moją ulubioną częścią. Jeśli ktoś już obejrzał film, proszę o informacje na pw, jak można go zdobyć Z przymrużeniem oka

"(...)The book of memory
Can still be read but there is nothing more to write."
Jonathan Bate
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 514

Wysłany: 06-08-2014 15:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No, wreszcie, po licznych perypetiach udało mi się (a wraz ze mną Beriadanowi i Gemie) obejrzeć TTT: The Purist Edit Śmiech

Ogólne wrażenia raczej pozytywne. Film się nie dłuży, jest całkiem wartka akcja (o ile człapanie przez bagna jest wartkie Jestem rozwalony ). MemeL ma słuszności, iż pierwsza połowa wypada lepiej niż druga. Ale to wydaje mi się, że powodem jest, o wiele większa w drugiej połowie, liczba cięć i zmian. Co do samych zmian:

Uwaga, wiem, że wszyscy znamy film jako taki, ale ostrzegę i tak, że dalej masa spoilerów, czytacie na własną odpowiedzialność/zaspokojenie ciekawości

Wycięte na plus:
-komiczny Gimli - Jestem za nie beka jak świnia, nie spada z konia etc, aczkolwiek scenę ze skrzynką lubiłem Z przymrużeniem oka

- Osgiliath - samego w sobie nie brak zupełnie, ani oświadczyn nazgulowych

- Elfowie w Helmowym Jarze - z sentymentem wspominam tę scenę, super muzyka i tak dalej, ale koniec konców, mogę bez niej żyć. Helmowy Jar nie traci na tym w zupełności i tak jak ML mówił, te 90% starcza.

- skrócone egzorcyzmy Theodena - wyszło całkiem zgrabnie.

- atak Wargów - wycięty w pełni, zupełnie go nie brak, mamy migawkę na początku z jazdy wargów, wstawionych w sceny ataku Uruk na Bruzdę, ujdzie.
*Aczkolwiek wycięcie tej sceny i pozostawienie raportu Grimy o tym jak ci biedni, obdarci rohanczycy się tułają z dziećmi, dobytkiem przez góry i ta mina Sarumana na końcu stają się kompletnie bez sensu Ratujcie bo go pobiję mogli wyciąć to i pod sceny przepraw przez góry dać muzykę, cokolwiek, albo w ogóle wywalić

Sceny "przerobione":
- Pogadanka Arweny z Elrondem - kleiła się do ostatniego cięcia, Arwena co prawda decyduje sie zostać, ale cięcie jest okrutne.

- Monolog (żadnej telepatii) Galadrieli plus wstawki z drużyny ze zwierciadłem, iz niby Galcia tak w lustrze to chyba widzi wszystko i gada do siebie, co będzie ze światem - Nie takie najgorsze, bo jej narracja jak zwykle cudowna, tylko chyba właśnie ten głos to jedyny powód zostawienia tej sceny. Pojawia się znikąd i niczemu zbyt nie służy...

- Wiec i marsz entów - bardzo ciekawa koncepcja, na początku ją kupiliśmy, iż Drzewiec wychodzi najpierw na skraj lasu, patrzy, że wykarczowano na rzecz grilla Sarumanowego i robi te swoje Raruuuuuum! jako znak do zwołania Wiecu. Potem niestety jest coraz gorzej, a cięcie z Wiecu do marszu aż boli. Mogli samą przemowę z marszu zamiast ją ucinać w połowie dać na zebraniu, albo nie wiem, cokolwiek.

Sceny niestety pozostawione:
- Zjazd na Tarczy - czemu, ja się pytam, czemu?
- Zjazd sama w żwirku pod Morannonem - jak wyżej. Plus zorientowaliśmy się, że Frodo mając płaszcz pod plecakiem fizycznie nie miał możności tak go zarzucić Język

Więcej na ten moment sobie nie przypominam. Ogólnie Purist Edit pokazuje, że da się zrobić coś z materiału który mamy, a na pewno da się skrócić dłużący się niemiłosiernie (te osgiliathy całe) film. Niestety cięcia pozostawiają tez braki, bo hobbici nagle są wolni i sobie wesoło truchtają. Brakuje jakiegoliwiek pożegnania wybielonego do cna Faramira.

Co do scnen, jak pogrzeb Theodreda i marsz huornów: Nie było ich, ponieważ film składano wersji kinowej, nie rozszerzonej. Jak dla mnie totalnie bez sensu, ale może robili to na szybko, zanim extended wyszła?

Tak czy inaczej, warto obejrzeć, żeby mieć porównanie jak mógłby wyglądać film w wersji PJa, jednak bardziej kanoniczny Z przymrużeniem oka

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

GemaDeClam
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 06-08-2014 19:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Omi, ale co do Sama to uzgodniliśmy przecież, że on na nich ten kaptur narzucił, prawda?

Nie widziałam innych wersji purist edit. Ta mi akurat do gustu przypadła. Co mi się natomiast najbardziej rzuciło do oczu to:

- skrócenie części tych hyców okołomordorskich Sama i Froda poprawiło tempo początku. Dawno dwójki nie oglądałam, ale pamiętam, że początek dłużył niemiłosiernie.

- brakowało mi sceny ze skrzynką, bo ona fajna była i ja ją jedyną bym zostawiła, natomiast cała reszta toczenia beczki z Gimlego jako AD&D Dorfa poleciała i chwała edytującym za to. Ja wiem, że w Hobbicie jest dużo gorzej, ale już we Władcy było groźnie...

- brak lorieńskich łukostrielców, czyli elfów w Helmowym Jarze poczytuję za wielki plus, zwłaszcza, że wycięte były wyjątkowo sprawnie. Zwłaszcza cieszę się z braku Haldira.

- Natomiast zostawili surfing na tarczy i tego im nie wybaczę.

- odgrimdarczenie Faramira też mi przypadło do gustu. PJ jakoś ma wielką, niczym, moim zdaniem, nieuzasadnioną miłość do zewścieklania spokojnych postaci.

Fajnie obejrzeć dla porównania jak to by mogło wyglądać gdyby PJ co poniektórych swoich dziwnych pomysłów nie wprowadził w życie, a raczej na kliszę (cyfrową).

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 25-01-2015 16:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trafiłam na trailer tej edycji:

Link

i na nowsze wersje Purist cut - przycięte wszystkie 3 części filmu:

Lord of the Rings, The: The Two Towers: Sharkey’s Purist Edition
http://lotr.wikia.com/wiki/Sharkey's_Purist_Editions

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

http://www.fanedit.org/ifdb/component/content/article/79-fanedit-listin gs/fanfix/159-lord-of-the-rings-the-the-return-of-the-king-sharkey-s-pu rist-edition

oraz Kerr's Red Book Edition:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

http://www.thehalloffire.net/forum/viewtopic.php?p=200424

I więcej fanowskich wersji:
http://www.fanedit.org/ifdb/2012-08-20-02-19-12/fanedit-database/fanedi t-listings/search-results?dir=8&keywords=lotr

Zmieniam nazwę tematu, skoro wykracza poza TTT mam pomysł!!!

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133
Nieobecny(a): pochłonięta robotą....

Wysłany: 15-12-2015 21:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Trafiłam na trailer tej edycji:

Link

i na nowsze wersje Purist cut - przycięte wszystkie 3 części filmu:

Lord of the Rings, The: The Two Towers: Sharkey’s Purist Edition
http://lotr.wikia.com/wiki/Sharkey's_Purist_Editions

http://www.fanedit.org/ifdb/component/content/article/79-fanedit-listin gs/fanfix/159-lord-of-the-rings-the-the-return-of-the-king-sharkey-s-pu rist-edition

oraz Kerr's Red Book Edition:

http://www.thehalloffire.net/forum/viewtopic.php?p=200424

I więcej fanowskich wersji:
http://www.fanedit.org/ifdb/2012-08-20-02-19-12/fanedit-database/fanedi t-listings/search-results?dir=8&keywords=lotr

Zmieniam nazwę tematu, skoro wykracza poza TTT mam pomysł!!!

Wersja Kerra jest dla mnie przesadnie purystyczna i wybitnie niefilmowa sądząc po liście dokonanych zmian. Fajne jak chcesz się skupić na jednym wątku, ale dla mnie to nie to.

Za to wersja o której pierwotnie mówił ten temat obecnie obejmuje już wszystkie części (wersje rozszerzone) jak widzimy na tej stronie - tylko nie wiem, gdzie to można obejrzeć, żeby wyrobić sobie zdanie.

Jakbym miała czas, odpowiednie oprogramowanie i umiejętności, to raczej nie wycinałabym panicznie wszystkiego, co chociaż trochę odbiega od książki a skupiłabym się pozbyciu się rzeczy ewidentnie zbędnych jak np. wycieczka do Osgiliath, uprawa orków przez Sarumana (która w dodatku się powtarza) czy niektóre "harce okołomordorskie". Wiadomo, nie sposób dogodzić wszystkim.

MUP - frakcja umiarkowanie krytyczna.

.....
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: LotR: The Purist Edit (Strona 3 z 3)

Skocz do: