Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: LotR: Błędy, przeoczenia, nielogiczności w filmie (Strona 17 z 17)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nellas
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 23-07-2011 14:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Isildur odcina Sauronowi palec, tak? Jeden palec.

otóż sprawdziłam to i na filmie wyraźnie widać ze Isildur odcina Sauroniastemu wszystkie cztery palce
Powrót do góry

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 23-07-2011 16:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ano jo. Zwracam honor Pidżejowi.
Powrót do góry

kremowa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 11-08-2011 10:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A na którym palcu nosił pierścień?
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 27-09-2012 19:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

jestem nowy więc prosze nie linczujcie mnie jeśli napisałem post w złym miejscu. odlącznie błędów w filmie oto lista zauważonych przeze mnie;
- Gandalf, Grimma, Saruman na szczycie Orthanku ( żadnej klapy tam nie widziałem więc jak mógł Saruman "podrzucić Mithrandira w górę??)
- laska Gandalfa rozwalona przez Czarnoksieżnika z Angmaru (ext. version) a w scenie koncowej ma nową( zakupił??)
- Aragorn siedzi na koniu przed Czarna Brama a potem go nie ma ( uciekł?)
- Usta Saurona- zauważyliscie jego zwłoki gdy otwarli Czarne Wrota?
hmmmm...
- inne musze sb przypomnieć ;p
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 27-09-2012 19:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

[quote="Turambar II";p="106642"]jestem nowy więc prosze nie linczujcie mnie jeśli napisałem post w złym miejscu. odlącznie błędów w filmie oto lista zauważonych przeze mnie;
- Gandalf, Grimma, Saruman na szczycie Orthanku ( żadnej klapy tam nie widziałem więc jak mógł Saruman "podrzucić Mithrandira w górę??)

Przecież w scenie walki między Sarumanem a Gandalfem, chwilę wcześniej obaj panowie rzucają sobą po ścianach. To co to za problem dla silniejszego wylewitować kolegę na wieżę? A klapa musiała być albo jakies drzwiczki z boku.

- laska Gandalfa rozwalona przez Czarnoksieżnika z Angmaru (ext. version) a w scenie koncowej ma nową( zakupił??)

W filmie tego nie ma ale w książce Gandalf po odrodzeniu przebywał chwilę w Lorien, gdzie odziano go w białe szaty - a zatem elfowie mogli mu takze podarować nową laskę. Elfik

W Ext. widać jak zsiada z konia i klepie go żeby uciekł.

- Usta Saurona- zauważyliscie jego zwłoki gdy otwarli Czarne Wrota? hmmmm...

To babol, który mnie zawsze wykrzywia ale wynika z tego, że scena z rzecznikiem jest dodatkową i jest w Ext. a w wersji normalnej nie ma rzecznika to i nie ma trupa. Domontowano tą scenę miedzy dwie z kinowej wersji. Ja to sobie tłumacze że koń odbiegł a trupa nie widac na ziemi bo daleko Uśmiech
poz
tal

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 27-09-2012 20:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ok nie będe sie spierał Nic nowego możliwe że "klepania" nie dowidziałem Super śmiech a scena jak na Amon Sul nazgul traci miecz (widać jak leży) a w scenie z Arweną i Bruinen wszyscy wyciagają miecze w górę ;p
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 15-01-2013 23:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
[quote="TallisKeeton";p="106643"][quote="Turam bar II";p="106642"]jestem nowy więc prosze nie linczujcie mnie jeśli napisałem post w złym miejscu. odlącznie błędów w filmie oto lista zauważonych przeze mnie;

Przecież w scenie walki między Sarumanem a Gandalfem, chwilę wcześniej obaj panowie rzucają sobą po ścianach. To co to za problem dla silniejszego wylewitować kolegę na wieżę? A klapa musiała być albo jakies drzwiczki z boku.

W Ext. widać jak zsiada z konia i klepie go żeby uciekł.

ogładałem dziś ext i nikogo aragorn nie klepie, to samo z Orthankiem, świetnie widać ja z góry gdy saruman stoi na czubku z Grimą. żadnej klapy nie ma (ogladałem nawet concept arty w necie i książce Alana Lee którą nabyłem)

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133
Nieobecny(a): pochłonięta robotą....

Wysłany: 27-08-2015 22:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):

W filmie tego nie ma ale w książce Gandalf po odrodzeniu przebywał chwilę w Lorien, gdzie odziano go w białe szaty - a zatem elfowie mogli mu takze podarować nową laskę. Elfik

Co do nowej laski po odrodzeniu i staniu się Gandalfem Białym - to rzeczywiście jedyne logiczne wytłumaczenie.
Ale tutaj chodziło chyba o scenę dodaną w wersji rozszerzonej RotK w której Czarnoksiężnik z Angmaru obraża Gandalfa i łamie jego laskę (ma to miejsce podczas szturmu na Minas Tirith) - w wersji kinowej nie ma tej sceny, więc Gandalf ciągle ma laskę (podobnie jak ze znikającym truchłem rzecznika Saurona - w filmie kinowym nie ma sceny z nim, więc nie ma też po nim śladu w postaci zwłok).

MUP - frakcja umiarkowanie krytyczna.

.....
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 15, 16, 17

Temat: LotR: Błędy, przeoczenia, nielogiczności w filmie (Strona 17 z 17)

Skocz do: