Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

Temat: H3 Scena w Dol Guldur - spoilery (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Telwen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 11-08-2015 13:51    Temat wpisu: H3 Scena w Dol Guldur - spoilery Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co sądzicie o tej scenie? Mi się ona podobała ogólnie ale wiem, że jest dużo krytyki co do tej sceny, więc chcę poznać Wasze zdanie i podyskutować Język .
Powrót do góry

maryanna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 11-08-2015 17:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Podobnie jak Ty, Telwen, jestem pozytywnie nastawiona również na tą część filmu, choć poczekałabym z wystawieniem ostatecznej oceny do czasu udostępnienia wersji rozszerzonej, czyli prawdopodobnie do połowy listopada (wg. informacji podawanych i na bieżąco aktualizowanych na http://www.theonering.net/).

Nie wiem ile spośród wszystkich informacji zbieranych i analizowanych przez fanów okaże się prawdą, ale chociażby z tych trzech filmików wynika, że rzekome ok. 20 dodatkowych minut może zawierać wiele interesujących i rozwijających część wątków sekwencji :

Link

Link

Link

Jeśli chodzi o wersję kinową po głowie krążą mi na razie te dwa pytania/zastrzeżenia :

1. Czy ukazanie Nazguli w innej formie (niż tą którą widział Radagast i Frodo po założeniu Pierścienia, czy też tą określaną jako Czarni Jeźdźcy) było poparte którymś z opisów, czy było inwencją na rzecz filmu?

2. Nie wiem jaka jest Wasza opinia na ten temat, ale osobiście nie jestem fanką odbierania relacji pomiędzy Gandalfem a Galadrielą jako coś więcej niż przyjaźń dwóch strażników Śródziemia, choć przyznaję, że w filmie mogło być to przedstawione w sposób dwuznaczny

Ale jak już wspomniałam wcześniej, to są tylko wstępne przemyślenia, poczekajmy na wersję rozszerzoną, zobaczymy, ocenimy Z przymrużeniem oka Uśmiech

Ps. Mam nadzieję, że nie popełniłam błędów przy załączaniu linków w poście, jeśli tak to proszę o wybaczenie Uśmiech

Poprawiłam linki na wbudowane klipy. :: instrukcja::
Sirielle
Powrót do góry

Telwen
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 11-08-2015 21:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
1. Czy ukazanie Nazguli w innej formie (niż tą którą widział Radagast i Frodo po założeniu Pierścienia, czy też tą określaną jako Czarni Jeźdźcy) było poparte którymś z opisów, czy było inwencją na rzecz filmu?

To, co widział Frodo, było w jakby zupełnie innym świecie, w którym istniały tylko duchy i elfy ( bo gdzieś tam było, że elfy żyją w dwóch światach równocześnie). Tutaj miało to chyba zostać przedstawione jako Nazgule bez kapturów, ale wtedy ( teoretycznie i według mnie) powinny być ,, czarną mgłą''. Ale rzeczywiście, kłóci się to z wersją Nazgula w H1. No cóż, poczekamy, zobaczymy.

Cytat:
2. Nie wiem jaka jest Wasza opinia na ten temat, ale osobiście nie jestem fanką odbierania relacji pomiędzy Gandalfem a Galadrielą jako coś więcej niż przyjaźń dwóch strażników Śródziemia, choć przyznaję, że w filmie mogło być to przedstawione w sposób dwuznaczny

Ja nie zauważyłam żadnych innych relacji poza przyjaźnią, a nawet jeśli chcieli pokazać coś więcej, to kłóci się to z książką, bo Galadriela co najmniej od początku Trzeciej Ery była z Kelebornem.

Ja miałam wątpliwości, co do walki Galadrieli z Sauronem, bo ona powinna chyba świecić białym światłe a nie zielonym i wyglądać groźnie ale pięknie, a nie strasznie.
Powrót do góry

erui
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 70

Wysłany: 11-08-2015 23:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do relacji Galadrieli i Gandalfa to jak ktoś nie czytał nic z Tolkiena to może to interpretować różnie. Moja żona na przykład ( oglądała tyko filmy) po seansie pierwszej części Hobbita spytała mnie czy między Galadrielą a Gandalfem coś jest. Wytłumaczyłem że nie.
Powrót do góry

maryanna
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 12-08-2015 00:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
To, co widział Frodo, było w jakby zupełnie innym świecie, w którym istniały tylko duchy i elfy ( bo gdzieś tam było, że elfy żyją w dwóch światach równocześnie).

Oczywiście, dlatego zaznaczyłam, że Frodo widział Nazguli w tej "formie" tylko po założeniu Pierścienia. Stąd też nasuwa mi się inne pytanie : dlaczego Radagast w Dol Guldur ujrzał jednego z nich w takim właśnie wcieleniu? Znowu, czy jest to poparte którymś z opisów, czy jest to inwencja na rzecz filmu?

Cytat:
Ja miałam wątpliwości, co do walki Galadrieli z Sauronem, bo ona powinna chyba świecić białym światłe a nie zielonym i wyglądać groźnie ale pięknie, a nie strasznie.

Cóż, według mnie może być to spowodowane chęcią kontynuacji koncepcji przedstawionej w 'LOTR FOTR". Porównując Galadrielę w konfrontacji z Sauronem ze sceną jej "kuszenia" przez Pierścień to wydają mi się one bardzo podobne (oczywiście w grę wchodzi też postęp technik grafiki komputerowej itp., taka różnica Z przymrużeniem oka)

Cytat:
Co do relacji Galadrieli i Gandalfa to jak ktoś nie czytał nic z Tolkiena to może to interpretować różnie.

Niekoniecznie, bo choćby w moim przypadku, oglądając film i równocześnie analizując treść i sposób rozmowy oraz gesty wykonywane przez bohaterów porównuje je do wcześniej nabytej wiedzy i oceniam co jest zgodne, a co nie. Stąd moje zdziwienie dotyczące doboru dialogów i sposobu gry aktorskiej pomiędzy tymi dwoma postaciami, które właśnie u osób niemających wcześniej nic wspólnego z Tolkienem powinno dać jasny przekaz : ,,przyjaciele" , a nie coś innego, tak jak w rzeczywistości była Galadriela z Celebronem. A przeglądając różne inne fora można odnieść wrażenie, że sporo jest osób, które właśnie po obejrzeniu H1, już nawet o H3 nie wspominając, tak sobie tą relację tłumaczyły Język
Powrót do góry

Telwen
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 12-08-2015 09:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Radagast w Dol Guldur ujrzał jednego z nich w takim właśnie wcieleniu? Znowu, czy jest to poparte którymś z opisów, czy jest to inwencja na rzecz filmu?

No to mi właśnie nie pasuje Z przymrużeniem oka Być może był tylko jeden i miał całą moc? Wiem, to głupie, trzeba się dowiedzieć, bo to mi się wydaje dziwne.

Cytat:
Cóż, według mnie może być to spowodowane chęcią kontynuacji koncepcji przedstawionej w 'LOTR FOTR". Porównując Galadrielę w konfrontacji z Sauronem ze sceną jej "kuszenia" przez Pierścień to wydają mi się one bardzo podobne (oczywiście w grę wchodzi też postęp technik grafiki komputerowej itp., taka różnica Z przymrużeniem oka)

Tylko sprawa jest taka, że w LOTR Galadriela pokazywała co by się z nią stało, gdyby wzięła pierścień. A w H3 mamy ewidentnie do czynienia z walką dobra i zła. Więc powinna wyglądać trochę inaczej Uśmiech .
Powrót do góry

maryanna
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 12-08-2015 22:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm, trafne spostrzeżenie. Może inni forumowicze pomogą nam w rozwinięciu tych kwestii Z przymrużeniem oka

Ps. Dziękuję Sirielle za poprawę klipów zamieszczonych przeze mnie w poście Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: H3 Scena w Dol Guldur - spoilery (Strona 1 z 1)

Skocz do: