Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: H3: Upiory pierścienia - spoilery (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CHOMIK666
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 122

Wysłany: 04-01-2015 13:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do gry to nie mam pojęcia. Co do M.L.-a :
Cytat:
Problem w tym, że jest sprzeczna/niekonsekwentna w relacji do LotR, gdzie jednak Nazgule są bliższe w formie i postaci książkowemu pierwowzorowi.

To w 100% się zgadzam, że w LoTR są przedstawione bliżej książkowym opisom, jednak właśnie w filmowym LoTR ich obraz w każdym wypadku jest bardzo do siebie podobny i oparty na jednym pomyśle (mam tu na myśli ich wygląd jako duchy, które widać po założeniu pierścienia przez Froda). Czy przypadkiem w Hobbicie ich różnorodność nie jest ciekawsza, chodź odbiega od opisów książkowych?
Również w filmowym Hobbicie nie potrzeba nikomu pierścienia, aby je zobaczyć. To jest również osobna kwestia, że są widzialnymi duchami.
Sorry, że profanuję pierwotną koncepcję, ale w H3 ich postać bardzo przypadła mi do gustu. Przecież prawie cały H3 nie jest ekranizacją Język Skrzywienie

Hmm temat trochę zmienia swoje znaczenie z Nazguli w Hobbicie, na ogólny ich wygląd i porównanie w filmach, no, ale pozwolę sobie na to Język

W LoTR mamy przedstawione 3 postacie Nazguli:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Kiedy jeszcze nimi nie byli, oraz kiedy już nimi byli w dwóch postaciach:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

(zdjęcie przedstawia Witchkinga z LoTR-a oraz z Hobbita w drugim wypadku).

Ich obraz w Hobbicie (jeśli tylko gdzieś znajdę dobre jakościowo pliki to również je wrzucę, aby można było zastanowić się nad ich pochodzeniem Język ) jest odmienny od kanonu, ale muszę się przyznać, że jestem jego zwolennikiem. Bo czy upiór podczas sceny walki na Dol Guldur, który ma na głowie coś w rodzaju hełmu z zawijanymi rogami nie mógłby być królem Easterlingów?
Szkoda, że nie mamy informacji o wszystkich Upiorach, a raczej o tym jak jeszcze byli ludźmi, no, ale to już osobny temat.

Ostatnio zmieniony przez CHOMIK666 dnia 04-01-2015 20:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 04-01-2015 19:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

CHOMIK666 napisał(a) (zobacz wpis):
Czy przypadkiem w Hobbicie ich różnorodność nie jest ciekawsza, chodź odbiega od opisów książkowych?

To nie jest kwestia wyglądu. Z tym nie mam problemu, gdyż nie w tym tkwi clue problemu. Problemem jest charakter nazguli. W WP i LotR są oni nieumarłymi. Ludźmi, którzy żyją ponad miarę swego czasu, których ciało zostało pochłonięte, tak że przestali być widzialni dla zwykłych ludzi, ale nadal są materialni i mogą działać w materialnym świecie. Ich broń jest materialna i materialną bronią mogą zostać zabici.

Cytat:
Również w filmowym Hobbicie nie potrzeba nikomu pierścienia, aby je zobaczyć.

Tyle, że w H1-3 widzą ich Istarli i elfowie, a wiemy, że Eldarowie i Istari widzieli Nazguli.

Cytat:
Ich obraz w Hobbicie (jeśli tylko gdzieś znajdę dobre jakościowo pliki to również je wrzucę, aby można było zastanowić się nad ich pochodzeniem Język ) jest odmienny od kanonu, ale muszę się przyznać, że jestem jego zwolennikiem. Bo czy upiór podczas sceny walki na Dol Guldur, który ma na głowie coś w rodzaju hełmu z zawijanymi rogami nie mógłby być królem Easterlingów?

Jeszcze raz kwestia wyglądu jest drugorzędna. Zróżnicowanie jest OK.

Cytat:
Szkoda, że nie mamy informacji o wszystkich Upiorach, a raczej o tym jak jeszcze byli ludźmi, no, ale to już osobny temat.

Wiemy, że drugi co do znaczenia z Nazguli - Khamul, był Easterlingiem.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

CHOMIK666
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 122

Wysłany: 04-01-2015 20:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki M.L.- za rozwinięcie kwestii co do widzialności Nazguli, bo szczerze powiem, że aż tak bardzo się w to nie zagłębiałem, a może pominąłem. No dobra, nie będę się tłumaczył i pogrążał jeszcze bardziej Spox Uśmiech Uśmiech
Cytat:
Tyle, że w H1-3 widzą ich Istarli i elfowie, a wiemy, że Eldarowie i Istari widzieli Nazguli.

Co do różnorodności to znalazłem coś takiego na chwilę obecną.

Chyba, że kto inny może wspomóc bardziej szczegółowymi fotkami wściekły Złośliwy uśmiech Elfik

tzigi
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 21

Wysłany: 04-01-2015 21:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

CHOMIK666 napisał(a) (zobacz wpis):

Chyba, że kto inny może wspomóc bardziej szczegółowymi fotkami wściekły Złośliwy uśmiech Elfik

Powrót do góry

Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 366

Wysłany: 03-02-2015 15:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ostatnio oglądałem jedną ze scen z wersji H2 EE (prawie jak skrót chemiczny Z przymrużeniem oka ), konkretnie zaś rozmowę Beorna i Gandalfa przed odjazdem Kompanii. Tak padają słowa o umarłych widzianych przy Dol Guldur, później mowa o grobowcu High Fall, czy jakoś tak, w Rhudaurze.
hmmmm... Nie odkrywam chyba Ameryki, ale wydaje mi się, iż ten fragment może wyjasniać filmową koncepcję Upiorów Pierścienia, inna od tej z powieści i Lotra. Otóż, skoro w nowej trylogii filmowej mamy postać zwaną Necromancer, zapewne ekipa uznała, iż nalezy wprowadzić dla widzów "nie-tolkieniętych" coś co będzie tłumaczyć to określenie. Zatem Nazgûle, z ludzi niemarłych, jak okreslił ich M.L., stali się istotami wskrzeszonymi przez Saurona/Nekromantę.

Forneithel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 223

Wysłany: 03-02-2015 16:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Frangern napisał(a) (zobacz wpis):
H2 EE (prawie jak skrót chemiczny Z przymrużeniem oka )

H2 BotFA daje w tym jeszcze silniejsze skojarzenie Z przymrużeniem oka

Frangern napisał(a) (zobacz wpis):

Otóż, skoro w nowej trylogii filmowej mamy postać zwaną Necromancer, zapewne ekipa uznała, iż nalezy wprowadzić dla widzów "nie-tolkieniętych" coś co będzie tłumaczyć to określenie. Zatem Nazgûle, z ludzi niemarłych, jak okreslił ich M.L., stali się istotami wskrzeszonymi przez Saurona/Nekromantę.

Nie wiem jak to może wyglądać ze strony osoby nie-tolkniętej, ale na zdrowy rozum w takiej sytuacji powinno się właśnie wszystko pomieszać. Zresztą jak już M.L. stwierdził, jest to zupełny rozdźwięk pomiędzy LotR i Hobbitem (o powieści już nawet nie wspominam), więc PJ robi niespójności nawet we "własnym" uniwersum. Ktoś nieobeznany z tym, jak to rzeczywiście było z Nazgulami, może się całkiem pogubić w takim tłumaczeniu.
Powrót do góry

Telwen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 11-08-2015 13:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Teoretycznie powinniśmy być w stanie rozróżnić choć dwóch - Czarnoksiężnika czyli przywódcę i Khamula, księcia czegośtam. Oni byli najważniejsi. Ale nazgule z Hobbita chyba nie mają być odwzorowaniem w formie duchów tych ludzi którzy byli na początku LOTR. Ale jeszcze się przyjrzeć. Temat bardzo ciekawy.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: H3: Upiory pierścienia - spoilery (Strona 2 z 2)

Skocz do: