Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Tengwar a polski fandom (pytanie o popularność) (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Lingwistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mcleo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 10-06-2015 22:10    Temat wpisu: Tengwar a polski fandom (pytanie o popularność) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na początku chciałem zrobić ankietę w ankietach ewentualnie w lingwistyce, ale ostatecznie stwierdziłem, że może "bezpieczniej" (z większą szansą na odpowiedź) będzie tutaj. W razie czego proszę moderatora o przesunięcie.
Zapoznałem się z wynikami ankiety na temat znajomości tengwaru, z której wynika dosyć jasno, że "tengwar każdy lubi" ale niekoniecznie zna, natomiast ankietka już chwilę wisi na forum. W międzyczasie pojawiło się kursy kaligrafii gdzie ludzie uczą się tengwaru, więc może popularność też wzrosła.
I tu mam pytanie, na które, jeśli łaska, ktoś zechce się wypowiedzieć.
Który z systemów języka polskiego przedstawionych w witrynie http://tengwar.art.pl/tengwar/jezyk-polski.php jest w Polsce Waszym zdaniem najpopularniejszy? Wydaje mi się, że niejako kanoniczną stała się wersja Ryśka, z racji umieszczenia w polskich edycjach Władcy, ale może jest inaczej?
Tolkiena czytam, lubię i szanuję, ale nie jestem jakimś mega fanem i nie znam dobrze polskiego fandomu.
Czy ktoś rzeknie słówko? Czemu lubi akurat ten a nie inny system, albo że najcześciej spotkał taki a taki.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Lingwistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Tengwar a polski fandom (pytanie o popularność) (Strona 1 z 1)

Skocz do: