Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: Ekranizacja Hobbita - spoilery (Strona 42 z 42)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 40, 41, 42
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 29-12-2014 00:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

vater, obrazek powinien być wgrany na forum z użyciem opcji "Załaduj obrazek".

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

vater
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 29-12-2014 00:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Naprawiłem - dziękuję.

A co do Erlosa - przypomniał mi się tylko dlatego że gdzieś tu na forum czytałem o tym co mógłby robić w filmie. Wygląda na to że jednak twórcy nazwali tak sobie jakiegoś elfa z tła. Zatem nie ważne Język
Powrót do góry

Nenika
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 04-02-2015 20:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A to prawdopodobnie jest scena pogrzebu Thorina i jego siostrzeńców, jak podano na yt, obrazek pochodzi z książki " The Battle of Five Armies"

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Na filmie widać nieco więcej:

Link

Isiliel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 73

Wysłany: 04-02-2015 20:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Boję się, że w tej scenie Tauriel przyjdzie ustrojona w czarną woalkę, żeby łkać nad Kilim niczym Arwen nad sarkofagiem Aragorna w wizji Elronda z Dwóch Wież.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 04-02-2015 22:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Usuwajcie "s" z "https" w adresie filmu na YT, inaczej wbudowanie w forum nie zadziała.

Powrót do góry

Nenika
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 05-02-2015 12:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Isiliel napisał(a) (zobacz wpis):
Boję się, że w tej scenie Tauriel przyjdzie ustrojona w czarną woalkę, żeby łkać nad Kilim niczym Arwen nad sarkofagiem Aragorna w wizji Elronda z Dwóch Wież.

Nie kracz Elfik Ruda już miała czas na opłakiwanie swej Prawdziwej Miłości i wystarczy.

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 13-04-2015 13:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wracam do kwestii klejnotów 'white gems of pure starlight', chyba nigdy nie rozstrzygnęliśmy czym były? Elfowie twierdzą, że skradziono ich skarb, zaś krasnoludowie, że nie otrzymali zań prawowitej zapłaty.

Bilbo w prologu H1 EE napisał(a):
The elves say the dwarves stole their treasure. The dwarves tell another tale. They say the Elf King refused to give them their rightful pay.

Wczoraj przyszło mi do głowy, że klejnoty, które w filmowym świecie tak poróżniły elfów i krasnoludów wcale nie muszą być dla Thranduila. Wcześniej traktowałam je jako kamienie przygotowane do dalszego do użytku, ale w H3 w scenie, gdy gardzi nimi Thorin widać, że są połączone w rodzaj biżuterii, siatki czy naszyjnika:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Thranduil nazywa je pamiątką rodową, dziedzictwem jego ludu:

W internecie spekulują, że to może resztki Nauglamira. To miałoby sens - w aspekcie wywoływania o nie wojny - ale skąd by się toto wzięło w Ereborze? Chyba 'magicznie', jak miecze z Gondolinu w trollowym składziku Z przymrużeniem oka Dla mnie pasują bardziej na kobiecą biżuterię i przyszło mi do głowy, że może to miał być prezent dla żony Thranduila? Są gdzieś informacje kiedy Thranduil odwiedził Erebor i poróżnił się z Thrainem? Da się jakoś ustalić, kiedy miał miejsce atak na Dol Guldur, w którym zginęła żona Thranduila? Może w kronikach filmu jest coś na ten temat, albo wywiadach, przeciekach z planu?

Teraz widzę, że na Tumblrze ktoś doszedł do podobnego wniosku, jak ja, tyle, że jest tego pewien - klejnoty należały do żony Thranduila. Ja zakładałam, że to miał być prezent, a z poniższego cytatu wynika, że krasnoludowie tylko modyfikowali klejnoty należące do Elfów.

myrkvidrs na tumblr napisał(a):
Ultimately, we find out that the story is different, that Thranduil wants the necklace because it was his wife’s, that his love for her was so deep and he grieves her loss so terribly that he wants back the last piece of her that he had.

Cały tekst: http://myrkvidrs.tumblr.com/post/108111187571/i-was-reminded-by-this-po st-about-something-else

Może jednak gdzieś jest więcej informacji na ten temat, tylko je przeoczyłam? Względnie nie było ich na filmie, tylko w kronikach i materiałach dodatkowych, a tych nie widziałam.

Przy okazji ciekawostka. Szperając po YT za scenami dodatkowymi trafiłam na świetny fanowski klip, głównie dla fanów Thranduila Elfik Muszę się kiedyś nauczyć robić takie zatrzymania tempa i efekty, ponoć to z Sony Vegas Pro, zatem nie będzie lekko. Jedyny minus to francuski dubbing, bez głosu Lee Pace'a Thranduil już nie wypada tak dobrze. Dobór muzyki idealny - Ivan Torrent - The Light Crusaders Love Teraz tylko się zastanawiam do czego to jest soundtrack?

Link

Edit.

Znalazłam, to ponoć zdanie z H1 EE, albo, jak się domyślam - kroniki filmowej, bo EE znam i nie przypominam sobie takich detali:

Cytat:
It's also told as much in the movie:

"Centuries ago, in the time of King Thror and before the dragon's attack, Thranduil designed a beautiful necklace for his wife. He gave into Thror's own hands the materials with which to make it since the Elves do not work metal themselves: the finest raw gold, silver and some superb gems - famed far and wide as the White Gems of Lasgalen. And with these materials the Dwarven smiths fashioned a wondrous work of art; a necklace fit for an Elven queen."

You may not remember this part because that's only in the Extended edition of The Hobbit: An Unexpected Journey.

Źródło: http://www.quora.com/Why-were-Thranduils-family-heirloom-jewels-in-Ereb or

Powrót do góry

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 13-04-2015 14:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W kronice z trzeciej części znalazłam taką wzmiankę:

Niestety pierwszej części kronik nie posiadam. Ale gdzieś mi się obiło o uszy, że ten naszyjnik miał być właśnie darem dla żony Thranduila i dlatego tak bardzo chciał go odzyskać. Niestety nie pamietam gdzie to słyszałam lub czytałam (może w jakimś wywiadzie z Lee Pace'em?).

Znalazłam jeszcze coś takiego: http://www.theonering.net/torwp/2014/11/14/94595-yet-more-film-spoilers -from-the-five-armies-movie-tie-in-books/
(trzeci punkt przy opisie Visual Companion)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 40, 41, 42

Temat: Ekranizacja Hobbita - spoilery (Strona 42 z 42)

Skocz do: