Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Czemu zaczęliście czytać książki Tolkiena? (Strona 24 z 24)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 22, 23, 24
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zwiadowca
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 27-05-2013 17:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ano zacząłem czytać w gimbazie,lecz książka zbytnio w tamtym czasie jeszcze mnie nie intrygowała. Po obejrzeniu którymś z kolei WP zrozumiałem,że to fajna rzecz i świat znajdujący się tam jest interesujący. Nadeszły święta, śniegu nawaliło i powstał oto ów film "Hobbit: Niezwykła podróż". Przed premierą nie zdążyłem przeczytać,więc po obejrzeniu wziąłem się na book'a i przeczytałem Hobbita. Teraz siedzę i czytam sobie WP i jest supcio,gdyż mam większą ochotę na to co pan Tolkien w swoim życiu osiągnął,czyli twórczość. Juppiiii!

Gilya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54
Nieobecny(a): jestem w odwiedzinach u elfów

Wysłany: 24-08-2013 12:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hobbita i WP czytał mi tata, gdy byłam mała. Bardzo mi się to wtedy spodobało i nie zapomniałam o tym, ale wielką fanką nie byłam.Na Silmarilion trawiłam przypadkiem, na początku był nudny, ale potem tak mnie wciągnął, że przeczytałam go chyba trzy razy. Potem doszły No. I tak zakochałam się w Śródziemiu.
Do perfekcji ciągle zdążam.

MAGLOR I MAEDHROS ŻYJĄ!!!!
Powrót do góry

AranelElbereth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 01-01-2015 23:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oj kiedy to było,chyba wtedy jak film się ukazał,ja bardziej jestem fanką Jacksona niż Tolkiena,wolę filmy i książki czytam tylko ze względu na nie(Żeby się bardziej orientować co i dlaczego).
Powrót do góry

milosnik
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 02-01-2015 11:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja pierwszy raz o WP usłyszałam w szkole na jednej z lekcji j. polskiego. Zainspirowana jednym z fragmentów tej książki postanowiłam przeczytac ją w całości no i tak wręcz zakochałam się w tej książce. Uśmiech
Powrót do góry

Mablung
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 28-02-2015 00:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pierwsze spotkanie z Tolkienem miałem przy okazji oglądania Drużyny Pierścienia (2002) i... wpadłem. Po filmie LOTR była oczywiście książka, potem Silmarillion i tu kolejne objawienie. Do tej pory nie mam dosyć... Na szczęście moja żona też lubi Władcę, mówi że ten film ją uspokaja, coś w tym jest. Kolejne książki czytałem z upływem lat. Teraz wróciłem do Księgi Zaginionych Opowieści.
Co ciekawe, moje zainteresowanie fantastyką ogranicza się praktycznie tylko do Tolkiena, więc albo pozostanę ignorantem, albo w końcu rozsypie się ten worek z dobrem.

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 28-02-2015 10:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O, tu się nie wpisywałam mimo sporego stażu na forum. Język
Dobrze pamiętam monent, kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po twórczość Tolkiena i przeczytałam WP.
Były to ferie zimowe (styczeń/luty) 2002 r., niedługo przed polską premierą 1 części LOTRa.
O Tolkienie słyszałam już na długo przed przeczytaniem, Mama o nim wspominała (skoro lubię fantasy, to może i WP bym przeczytała...), a koleżanki żywo komentowały obsadę do filmu, że ten i ten aktor koszmarny i że w ogóle nie pasuje do pierwowzoru (pamiętam, jak pomstowały na Elronda). Jestem rozwalony Długo jednak omijałam tę lekturę, gdyż tytuł WP brzmiał dla mnie mało interesująco i nie spodziewałam się niczego ciekawego.
Dopiero wieści o filmie i prezent od Rodziców (WP z 2002, z paskudną okładką, ale jestem wdzięczna moim Rodzicom, którzy, mimo iż WP nie czytali, szczęśliwie wybrali akurat tłumaczenie Skibniewskiej chwała wam, chylę czoła, dzięki ) skłoniły mnie do zapoznania się z WP, zgodnie z zasadą "najpierw czytam, potem oglądam adaptację".
Następnie był Silmarillion i próba przeczytania Hobbita (taaaak, utknęłam w 1/3, nudy i dziecinada jak cholera Język).

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 514

Wysłany: 28-02-2015 12:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pamiętam bezpośredni powód, aczkolwiek same początki i etapy 'fascynacji 'kojarzę bardzo mgliście.
Ciężko mi nawet określić rok pierwszego zetknięcia z Tolkienem, 2002, a może 2001, a może jednak dopiero 2003. Zaczęło się, stety, albo niestety, od filmu.
Mały Omi kiedyś bardzo nudził się w gościach u cioci i brat cioteczny włączył mu "jakiś fajny film" który okazał się być Drużyną Pierścienia. Film się spodobał ale nie pamiętam, abym jakoś specjalnie za nim szalał, później dorwałem gdzieś Dwie Wieże, wciąż film, chcąc znać dalsze losy, a potem... potem trzeba było czekać na premierę Powrotu Króla. Jestem rozwalony Aż taki cierpliwy nie byłem jednak, więc dorwałem Władcę, stare wydanie Skibniewskiej w małym formacie z okładkami tworzącymi jeden obraz (więc sentyment do tego wydania mam wielki) które stały na półce u mojej siostry w mieszkaniu. Najśmieszniejsze, że kompletnie nie pamiętam, kiedy jak i skąd się dowiedziałem, że film jest na podstawie książek, kim jest Tolkien, ani nic więcej - jedyne co kojarzę to te właśnie książki mej siostry.
Zacząłem wertować początek Powrotu chcąc sobie za wiele nie spoilować, li jedynie się dowiedzieć, kim jest She o której mówił Gollum na końcu filmu. Wyobraźcie sobie moją minę, jak tego zupełnie nie znalazłem Zdziwienie
Na szczęście, może i młody, ale głupi nie byłem, odszukałem Shelobę w Dwóch Wieżach a potem już jakoś poleciało z książkami i na Powrót szedłem do kina już oczytany i zaspoilowany Jestem rozwalony

Jednak zanim przeczytałem całość, na gwiazdkę zażyczyłem sobie I tom WP od babci, co by się zaznajomić. Ba, sam go wybrałem w księgarni. Bractwo Pierścienia- myślę sobie, tytuł trochę nie ten, ale nazwisko się zgadza, a ile może być tych Tolkienów od pierścieni Język - biorę. Dziś już wiem, że bardzo pechowo wybrałem niepoprawionego (nie wiem, czy wtedy nawet istniał poprawiony) Łozinę. Czytając czułem się... dziwnie, delikatnie mówiąc. Nie dość, że znałem WP tylko z filmu więc już i tak dochodziło sporo różnić, to nie mogłem nawet rozpoznać części bohaterów! Jestem rozwalony Ileż ja czekałem na Merrego, naiwnie. Przebrnąć przebrnąłem, ale byłem nie omal pewien, że zwyczajnie pomyliłem książki Zdziwienie Na szczęście później przeczytałem Skibniewską i odzyskałem równowagę psychiczną Język
Potem już jakoś samo poszło Z przymrużeniem oka Aczkolwiek Silmarillion przeczytałem po raz pierwszy online wszystko mi się pomieszało Więc tak, początki nie były łatwe ani zachęcające.

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 22, 23, 24

Temat: Czemu zaczęliście czytać książki Tolkiena? (Strona 24 z 24)

Skocz do: