Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Jak sobie wyobrażacie serial bazujący na Dzieciach Hurina (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 16-08-2012 17:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A w sumie dlaczego nie?
Po pierwsze pewnie wiele zależałoby od ceny i innych ustaleń finansowych. Wyobrażam sobie, że Christopher Tolkien zażądałby pewnych gwarancji dotyczących charakteru ekranizacji, ale w sumie nie wykluczam.

Szczerze pisząc, przy wszystkich krytycznych uwagach jakie mam wolałbym, żeby decydentem był Christopher i wymógł umowa pewne standardy, niż gdyby potomkowie mieli zostawić scenarzystom zupełnie wolną rękę.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

dampf
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 120

Wysłany: 16-08-2012 17:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja to sobie kiedyś wyobrażałem jako dwa projekty w jednym: film "Dzieci Hurina" i serial (2 sezony) "Silamrillion", gdzie film miałby premierę pomiędzy sezonami serialu. Coś jak wstępne projekty nt. adaptacji "Mrocznej Wieży" Kinga.

Film i serial przeplatałyby się fabularnie, ale jednocześnie obejrzenie jednego nie byłoby konieczne do zrozumienia drugiego i zamiennie. Rodziłoby to konieczność zdublowania niektórych scen i wydarzeń, ale przy odpowiednim montażu nie byłoby to aż tak nachalne.
Powrót do góry

culpi
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 16-08-2012 20:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

dampf napisał(a) (zobacz wpis):
Ja to sobie kiedyś wyobrażałem jako dwa projekty w jednym: film "Dzieci Hurina" i serial (2 sezony) "Silamrillion", gdzie film miałby premierę pomiędzy sezonami serialu. Coś jak wstępne projekty nt. adaptacji "Mrocznej Wieży" Kinga.

Film i serial przeplatałyby się fabularnie, ale jednocześnie obejrzenie jednego nie byłoby konieczne do zrozumienia drugiego i zamiennie. Rodziłoby to konieczność zdublowania niektórych scen i wydarzeń, ale przy odpowiednim montażu nie byłoby to aż tak nachalne.

To ciekawy pomysł, bo Silmarillion nadaje się imho bardziej na serial niż film, a "Dzieci Hurina" oglądane bez znajomości kontekstu trochę by traciły w oczach widza. Ciągle jednak zdaje mi się, że jak już ekranizować "Dzieci" to najlepiej w dwóch częściach.
Powrót do góry

Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 254

Wysłany: 17-08-2012 09:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Teraz Hobbit który z dwóch części ewoluował do trzech (a jeszcze rok temu wydawało mi się że miała być jedna Język ) później Dzieci Hurina w niewiadomo ilu częściach... Pidżejowi na to życia nie starczy Z przymrużeniem oka .
Osobiście jestem przeciwko ekranizacji "Dzieci..." gdyby już coś mieli kręcić, to wolałabym zobaczyć Silmarillion (w ilu częściach? nie wiem Zdziwienie ) byłoby to dla mnie o wiele ciekawsze.
Niech ktoś zekranizuje Silmarillion noo Proooszę prooooooszę . W najgorszym wypadku będzie się z czego pośmiać...

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 10-01-2015 10:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nawiązując do tego wpisu Sirielle.

http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=135411

Zgadzam się, że jeżeli już ktoś, to właśnie ekipa z Vikingów nadałaby się to nakręcenia Dzieci Hurina. Dotychczasowe sezony pokazują, że dysponując względnie ograniczonymi środkami są w stanie zrobić dobry film. A Dzieci Hurina to większości kameralny film. Z jednym wyjątkiem nie ma wielkich scen batalistycznych a z w sumie dwoma, może trzema wyjątkami nie ma też jakichś wielkich, architektonicznych planów. W sumie w 80% scenografia opowieści jest bardzo kameralna.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Jak sobie wyobrażacie serial bazujący na Dzieciach Hurina (Strona 2 z 2)

Skocz do: