Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie, mówiłem tylko głośno do siebie. To zwyczaj ludzi starych, ktorzy do rozmowy wybierają sobie najmądrzejszą osobę z obecnych." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Dlaczego NIE piszecie na forum? (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ladysherlockian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 121

Wysłany: 08-10-2013 23:03    Temat wpisu: Dlaczego NIE piszecie na forum? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jest już temat "Dlaczego piszecie na forum?" więc może by tak spróbować w odwrotną stronę Z przymrużeniem oka Jestem dość długo na tym forum, ale liczba moich wpisów nie jest, delikatnie rzecz biorąc, powalająca. Codziennie zaglądam na forum, czytam wpisy, nie tylko te najnowsze, ale i archiwalne. No właśnie: przeważnie tylko czytam. Dlaczego? może ma to związek z tym, że jestem niestety raczej nieśmiała i skryta? Chociaż wydaje mi się, że głównym powodem jest ogromna wiedza innych użytkowników forum, przy której moja znajomość Śródziemia wygląda na znikomą. Czuję, że po prostu w porównaniu do reszty forumowiczów, nie mam nic ciekawego do powiedzenia i nic nie wniosę do dyskusji. Czy są też podobne osoby, które - choć zarejestrowane na forum - wolą raczej czytać, niż pisać? Jakie mogą być tego powody? Zbliżone do moich, czy też całkiem inne?

Chociaż nie przyczyniam się do jego rozwoju, jestem wielką fanką forum i nie wyobrażam sobie, żeby kiedykolwiek przestało istnieć - na co mam nadzieję, nigdy nie będzie się zanosić Uśmiech Cały internet byłby znacznie uboższy bez naszego forum.

"(...)The book of memory
Can still be read but there is nothing more to write."
Jonathan Bate
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 09-10-2013 20:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja akurat nie piszę, bo po prostu nie mam nowych pomysłów na zakładanie wątków. Jak się jakieś pojawią to z pewnością napiszę. No, bo myślę, że pisanie postów nt samych emocjonalnych (lubię to a nie lubię tego itp) odczuć czytelnika czy widza czy fanfikowca jest dobre ale w koncu intelektualnie dość słabe Uśmiech więc staram się takich wpisów nie powielać. A pomysłów na nowe tolkienologiczne problemy od dawna nie mam Uśmiech
poz Uśmiech
tal

Dag O'Berth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 268

Wysłany: 27-10-2013 23:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pisać o tym, że się nie pisze? Kolejny wariant słynnego dylematu czy kiedy mówię, że teraz kłamię to kłamię czy mówię prawdę. Bo jeśli mówię prawdę, że kłamię, to kłamię i mówię prawdę jednocześnie. Tylko wtedy jakoś to tłumaczyli poziomami języka, metajęzykiem itp. Aha. Jeśli piszę, że nie piszę to w zasadzie piszę. Choć generalnie nie piszę. Ja nie piszę, ale jak już piszę, to piszę, piszę i piszę. Mówiąc tworzę ciszę.

A i jeszcze było w Misiu "dzwonię bo nie mogę z Tobą rozmawiać".

Irathil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 28-10-2013 16:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja też mało się udzielam na forum, a często wchodzę (chyba że czas nie pozwala). Jak mam ochotę coś napisać to i napiszę, ale przeważnie na czytaniu się kończy Z przymrużeniem oka. W sumie to nie wiem czemu, nigdy się nawet nie zastanawiałam, ale to tak jak w życiu - wolę słuchać niż gadać :p.
Powrót do góry

Magdalena
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 29-12-2014 20:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja na forum piszę mało, bo nie mam tyle wiedzy. Za to czytam dużo. Myślę, że jeszcze kiedyś będę sporo pisała. Tylko jeszcze dużo muszę przeczytać i nauczyć się sensownie wyrażać.
Powrót do góry

KacperP
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 29-12-2014 21:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja po prostu piszę, jeśli mam coś do napisania, mogę coś dodać, w czymś pomóc, czymś się pochwalić Uśmiech . Jeśli zaś nie mam o czy pisać, to po co to robić?

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: Dlaczego NIE piszecie na forum? (Strona 1 z 1)

Skocz do: