Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Co sądzicie o 'The Tolkien Ensemble'? (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 08-12-2012 08:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lubię Tolkien Ensemble, ale bez żadnych rewelacji. Jest to muzyka, którą słucham tylko, gdy mam ochotę na Śródziemie. I tylko wtedy. Jako odpowiednik Śródziemia są idealni, jako osobny twór, nie rozpatrywany pod względem fanowskim, jak powiedziałam, bez rewelacji.

Ale Song of Beren and Luthien mogę słuchać zawsze Z przymrużeniem oka

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 22-12-2012 17:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niektóre melodie nie są takie złe, chociaż zgadzam się co do tego, że w większości piosenki są nużące, usypiające czy niezbyt oddające klimat Śródziemia. Wykonanie mnie osobiście nie powaliło na kolana, głosy rzeczywiście zbyt operowe.

Podoba mi się Hymn to Elbereth Jestem za i w tym przypadku wokal mnie nie drażni, bo imo oddaje w mniejszym lub większym stopniu ''elfickość''.

Kawałki z udziałem Christophera Lee klimatyczne, ale to właśnie zasługa aktora Uśmiech

Zupełnie nie podoba mi się The road goes ever on Jestem przeciw

bonia napisał(a) (zobacz wpis):
To dotyczy przede wszystkim wszystkich pieśni Rohirrimów, nawet na tej ostatniej płycie pieśń Eomera śpiewana na polach Pelennoru (Po zwątpieniach i mrokach przedświtu pieśnią i nagim mieczem powitałem słońce...) jest dla mnie (podkreślam - dla mnie) zupełnie nie do przyjęcia. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić żeby wódz takich wojowników jak Rohirrimowie na polu bitwy, w bojowym zapale i przekonany o tym, że przed nim ostatnie, śmiertelne starcie, zawodził jak pogrzebowa płaczka - w wersji "Tolkien Ensemble" nie jest to pieśń bojowa niestety.

Z tym się zgadzam.

Generalnie czasem posłucham kilka utworów, ale daleka jestem od uwielbienia Z przymrużeniem oka

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

KacperP
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 108

Wysłany: 28-12-2014 21:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie zgodzę się z większością głosów w tym temacie, choć jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie dobrze oddają klimat Śródziemia. Wspomniana "elfickość" jest u nich fajna, ale "hobbickość" także. Melodie pieśni The Tolkien Ensemble wpadają w ucho, ja osobiście słuchając którejś ich płyty dobrze się czuję, a przez cały dzień nucę sobie np."Tom Bombadil's Song".
"Sam's Song in the Orc-tower"-mistrzostwo świata.
Zdecydowanie Jestem za

Isiliel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 28-12-2014 21:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zgadzam się z KacpremP - odkąd tylko usłyszałam utwory Tolkien Ensemble, zakochałam się w nich całkowicie. Nie uważam, by ich aranżacje były nudne, a jeśli mowa ściśle o tych elfickich, to wydają mi się raczej kojące i prowokujące do rozmarzenia. Wszystkie wersje Hymnu do Elbereth można moim zdaniem określić właśnie w ten sposób. Dla mnie w każdym razie stanowią doskonałe lekarstwo na stres i skołatane nerwy.

Bardzo zapadły mi do serca wokal i recytacje Christophera Lee z akompaniamentem zespołu - Treebeard's Song i Galadriel's Messages za każdym razem wyciskają mi łzy z oczu.

Co do innych, bombadilo-hobbickich piosenek, również mają swój urok. A sopran Złotej Jagody w duecie z Tomem... Love

Uważam te utwory za jedne z najlepiej oddających klimat Śródziemia i - choć być może posuwam się tu odrobinę za daleko - nie byłabym zdumiona, gdyby podobały się samemu Tolkienowi, o ile ten mógłby je usłyszeć.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Co sądzicie o 'The Tolkien Ensemble'? (Strona 2 z 2)

Skocz do: