Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Tolkien's Road - opinie, recenzje (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 29-11-2014 17:26    Temat wpisu: Tolkien's Road - opinie, recenzje Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Długo zastanawiałem się gdzie by ten temat umiejscowić, bo de fakto pasuję do Filmów i Twórczości Fanów. Mowa oczywiście o Tolkien's Road czyli fanowskim filmiku o życiu Mistrza i początkach tworzenia uniwersum.

1. link dla osób, które filmu jeszcze nie widziały: https://www.youtube.com/watch?v=KTCc6Z3dAZI
2 informacje na IMDP http://www.imdb.com/title/tt3441940/

Mnie osobiście filmik nie za bardzo przypadł do gusty, byłem zmuszony przerwać projekcje po 20 minutach Nie Nie Nie podobało mi się wiele rzeczy jak na przykład prezentacja żołnierzy niemieckich z maskami orków (sam Tolkien stwierdził, że orkowie w żaden sposób nie są alegorią żołnierzy nieprzyjaciela) .Również postać denerwującego hobbita wykradającego księgę tzn jego barwa głosu i cały sposób bycia wywołała we mnie mieszane uczucia. Wiem, że pewnie mnie zlinczujecie, ale Tolkien w tym filmie imho został przedstawiony jako... czubek wściekły wściekły wściekły
Na plus jest za to dobór głównego aktora - Casey E. Lewisa.
To tylko moja opinia. Z chęcią usłyszałbym Wasze Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Tolkien's Road - opinie, recenzje (Strona 1 z 1)

Skocz do: