Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Miejcie nadzieję, ze w końcu nawet najbłahsze z waszych pragnień wyda owoce." Posłowie Valarów do Numenorejczyków, Silmarillion


Temat: Literacka Podróż do Anglii śladami Tolkiena (kwiecień 2015) (Strona 1 z 1)

  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Galadhorn
Strażnik Północy


Dołączył(a): 03 Gru 2001
Wpisy: 893
Skąd: Bamfurlong (Moczary)


Wysłany: 29-10-2014 11:32    Temat wpisu: Literacka Podróż do Anglii śladami Tolkiena (kwiecień 2015) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chcemy powtórzyć sukces podobnej wyprawy w roku 2008. Chcemy wrócić do tolkienowskich miejsc w Anglii i odkryć zupełnie nowe. Chcemy spędzić 8 dni w towarzystwie Tolkienistów z całej Polski, z różnych środowisk i forów. Dołączycie do nas? Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji znajdziecie na stronie Elendilion: http://www.elendilion.pl/

Proponujemy następującą datę naszego przyszłorocznego wyjazdu, który nosi tytuł WYPRAWA DO ANGLII ŚLADAMI J.R.R. TOLKIENA: 18-25 kwietnia 2015 roku. Taki termin wymaga jedynie 5 dni urlopu. Cena to 1850,- zł.

Podróż organizuje biuro podróży “Abraksas” z Katowic patronuje mu zaś redakcja Elendilionu. Wyjazd to okazja do poznania Anglii Inklingów! Wypatrujemy też w Wielkiej Brytanii wydarzeń tolkienowskich – jeżeli tylko w kwietniu ’15 coś się wydarzy, my tam będziemy (mamy nadzieję, że znowu zawita do Londynu musical Władca Pierścieni). Na Elendilionie prezentujemy pierwszy szkicowy program Wyprawy. Jeżeli macie do niego jakieś uwagi, propozycje, chcecie zrealizować jakieś marzenia, prosimy o Wasze sugestie.
Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć._________________
Odbicie piękna jak odbicie światła ma w sobie specyficzny urok – gdyby nie to, nie zostalibyśmy zapewne stworzeni.

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry
 
 
Galadhorn
Strażnik Północy


Dołączył(a): 03 Gru 2001
Wpisy: 893
Skąd: Bamfurlong (Moczary)


Wysłany: 04-11-2014 19:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki pomocy TAO udało mi się poszerzyć i poprawić program naszej Wyprawy. Podaję go poniżej.

Na Facebooku i na Elendilionie na bieżąco informujemy o naszych planach. Serdecznie zapraszamy na naszą wycieczkę do Anglii wszystkich chętnych z "Forum dyskusyjnego miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena".

Uśmiech

LITERACKA PODRÓŻ PO ANGLII
ŚLADAMI J.R.R. TOLKIENA
[18-25 kwietnia 2015]

DZIEŃ 1 (sobota, 18.04):
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. W autokarze konkursy, projekcje, wykłady nt. tolkienowskie. Postoje co mniej więcej 3-4 h, przerwy na posiłek we własnym zakresie. Przejazd do Kolonii (Niemcy); krótkie zwiedzanie średniowiecznej katedry; nocleg pod Kolonią (1/1).

DZIEŃ 2 (niedziela, 19.04): „Powitanie Anglii”
Śniadanie; przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję - podróż promem do Anglii. Punkt widokowy przy Zamku Dover. Następnie odwiedziny w Warner Bros. Studio London na wystawie „The Making of Harry Potter” (wstęp ok. 31,- GBP). Jest to wyjątkowa atrakcja, która pozwala gościom odbyć podróż za kulisy cyklu filmowego Harry Potter; wieczorny spacer i wizyta w pubie na terenie uniwersyteckiego Oksfordu i nocleg w Oksfordzie (1/5)

[jeżeli grupa nie będzie chciała odwiedzać parku rozrywki, możemy zatrzymać się w Canterbury i zwiedzić to piękne miasto – wtedy jest możliwość uczestniczenia w Mszy Św. w katolickim kościele św. Tomasza]

DZIEŃ 3 (poniedziałek, 20.04): „Dzieciństwo i młodość J.R.R. Tolkiena”
Śniadanie; przejazd na przedmieścia Birmingham – dzielnica Sarehole, gdzie Tolkien spędził dzieciństwo; spacer koło Młyna Sarehole (inspiracja dla młyna Teda Sandymana we Władcy Pierścieni), Moseley Bog, dolina rzeki Cole, Shire Country Park; przejazd do Oratorium Birmingham, gdzie mały Tolkien uczył się pod okiem opiekuna, ojca Francisa Morgana; wieża Perrot's Folly, Uniwersystet Birmingham z Wielką Wieżą uniwersytecką i aulą, w której Tolkien leżał po ewakuacji z Flandrii; przejazd do Great Haywood (miejsce rekonwalescencji Tolkiena po I wojnie światowej, a w jego mitologii jest to Tavrobel): kościół św. Jana, Dom O Tysiącu Kominów; przejazd do Warwick (tolkienowski Cortirion; tu mieszkała ukochana Tolkiena i jego przyszła żona, Edith), odwiedziny w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie Tolkienowie wzięli ślub w 1916 r., nocleg w Oksfordzie (2/5).

DZIEŃ 4 (wtorek, 21.04): „Lata studiów i pracy naukowej J.R.R. Tolkiena”
Śniadanie; spacer po Oksfordzie Inklingów: Kolegium Pembroke (gdzie Tolkien nauczał przez 20 lat), Kolegium Christ Church (Lewis Carol i Alicja w Krainie Czarów oraz plan filmowy Harry’ego Pottera), Kolegium Mertona (gdzie Tolkien pracował jako profesor od 1945), University Examination Schools Building (gdzie Tolkien i Lewis często dawali swoje wykłady), Eastgate Hotel (gdzie Tolkien i Lewis spotykali się w poniedziałki), Kolegium Magdalene i Addison's Walk (gdzie C. S. Lewis mieszkał i pracował przez 30 lat), Ogród Botaniczny (gdzie do niedawna rosła Sosna Tolkiena), New College (gdzie Ch. Tolkien był pracownikiem naukowym), Biblioteka Bodlejska, Radcliffe Camera (czytelnia będąca inspiracją dla Świątyni Saurona w Númenorze), St. Mary the Virgin (piękny punkt widokowy), Kolegium Exeter (tu studiował Tolkien, tu znajduje się jego popiersie), dom przy Holywell 99, gdzie mieszkał Tolkien, zakończymy w pubie „Eagle and Child” – miejscu spotkań grupy literackiej Inklingów; nocleg w Oksfordzie (3/5).

DZIEŃ 5 (środa, 22.04): „Lata studiów i pracy naukowej J.R.R. Tolkiena” cz. II
Śniadanie; wycieczka do „Małego Królestwa” (z Rudego Dżila i jego psa): Dolina Białego Konia (ulubiona kraina Tolkienowych wędrówek po Oxfordshire), krótka wizyta w Moreton-on-Marsh, odwiedziny przy Broadway Tower i Four Shire Stone, przejazd przez krainę Cotswolds (która zainspirowała hobbickie Shire), Rollright Stones (zespół konstrukcji megalitycznych – inspiracja dla Kurhanów we Władcy Pierścieni); powtót do Oksfordu: dzielnica Headington i miejsca związane z życiem Tolkiena na emeryturze, odwiedziny na Northmoor Road (domy Tolkiena z czasów pisania Hobbita i Władcy Pierścieni), University Parks i ławeczka tolkienowska przy Dwóch Drzewach, kościół św. Alojzego Gonzagi; nocleg w Oksfordzie (4/5).

DZIEŃ 6 (czwartek, 23.04): „Mityczna Anglia – inspiracje J.R.R. Tolkiena”
Śniadanie; wizyta na Cmentarzu Wolvercote (grób J.R.R. Tolkiena); następnie wycieczka do Glastonbury (zwiedzanie Opactwa, które ma leżeć na mitycznym Avalonie; grób Króla Artura i Ginewry) i Bath (spacer po pięknym georgiańskim mieście); nocleg w Oksfordzie (5/5)

DZIEŃ 7 (piątek, 24.04):
Śniadanie; przejazd do Londynu i zwiedzanie stolicy (metro); w tym czasie nasi kierowcy muszą przez 9 godzin odpoczywać i przygotowywać się do nocnej podróży do Polski, opcje:

(1) British Museum, Oxford Street, czyli szaleństwo zakupów, możliwość odwiedzenia słynnych sklepów z figurkami do RPG, największej księgarni i sklepu z artykułami SF i Fantasy czyli Forbidden Planet), spacer po dzielnicy Westminster koło Opactwa, Parlamentu, Pałacu Buckingham itd.;

(2) inna opcja wedle uznania - Elendili mają prawo wybrać to, co najbardziej chcą zobaczyć w Londynie!

wyjazd z Londynu ok. godz. 18.00; podróż promem do Calais; nocny przejazd do kraju.

DZIEŃ 8 (sobota, 25.04):
Przyjazd do Katowic w godzinach wieczornych.
______________________________________________

Cena: 1850,- PLN (przy co najmniej 30 uczestnikach) + na wstępy 90,- GBP
Orientacyjna cena posiłku (obiadu lub kolacji) 5-8 GBP/os.

Cena obejmuje: przejazd autokarem, opłaty drogowe i promowe, ubezpieczenie KL i NNW (Signal Iduna), 6 noclegów ze śniadaniem, opiekę profesjonalnego przewodnika i pilota („Galadhorn”)

Program powstał dzięki konsultacji tolkienistami oraz na podstawie książek:

Harry Lee Poe, James Ray Veneman, The Inklings of Oxford
Robert S. Blackham, The Roots of Tolkien's Middle-earth
Robert. S. Blackham, Tolkien's Oxford

_________________
Odbicie piękna jak odbicie światła ma w sobie specyficzny urok – gdyby nie to, nie zostalibyśmy zapewne stworzeni.

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry
 
 
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator


Dołączył(a): 27 Cze 2002
Wpisy: 5901
Skąd: Mafiogród


Wysłany: 04-11-2014 19:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Program wygląda interesująco. Niestety termin, jak dla mnie nie do przyjęcia. A szkoda. Pociesza mnie tylko to, że większość tych miejsc widziałem. Uśmiech
_________________
ēl sīla lūmena vomentienguo wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
---------------------------------------
For the grace, for the might of our Lord
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry
 
 
Galadhorn
Strażnik Północy


Dołączył(a): 03 Gru 2001
Wpisy: 893
Skąd: Bamfurlong (Moczary)


Wysłany: 05-11-2014 08:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dziękuję, M.L., za Twój komentarz. Szkoda, że termin jest niezgodny z Twoimi planami. Zachęca nas to, że ta część kwietnia jest w Anglii przepięknym czasem no i jest wtedy mniej turystów (łatwiej o rezerwacje w hotelach).

M.L. i inni Forumowicze, gdybyście mieli jeszcze jakieś sugestie do programu, gdybyście wiedzieli o jakichś ciekawych wydarzeniach, wystawach, przedstawieniach, konwentach tolkienowskich w tej części kwietnia w Anglii, dajcie nam znać z tym temacie. Chcielibyśmy ten wyjazd wykorzystać maksymalnie. W 2008 w czasie wyprawy do Anglii byliśmy i na wystawie sztuki tolkienowskiej w Moreton-in-Marsh, i na musicalu Władca Pierścieni. Może i w kwietniu 2015 coś ciekawego będzie się działo w okolicy Londynu, Oksfordu i Birmingham? Liczymy tu na wielką wiedzę Forumowiczów Hobbitonu.

I zapraszamy na Wyprawę tych, którzy w tym czasie mogą wziąć sobie urlop od nauki i pracy.

_________________
Odbicie piękna jak odbicie światła ma w sobie specyficzny urok – gdyby nie to, nie zostalibyśmy zapewne stworzeni.

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry
 
 
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator


Dołączył(a): 27 Cze 2002
Wpisy: 5901
Skąd: Mafiogród


Wysłany: 05-11-2014 17:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie chcę sie wypowiadać w imieniu wszystkich, ale ze względu na studentów i uczniów, którzy jak mi się wydaje stanowią znaczny odsetek ewentualnych uczestników, termin wydaje mi się mało szczęśliwie wybrany. Co prawda nie jest to długa wyprawa i urwanie się na tydzień wchodzi w grę, ale tak głośno sobie myślę, czy dla niektórych to jednak nie będzie jakiś problem. To jedyna moja wątpliwość, reszta mi się podoba i brzmi zachęcająco.
_________________
ēl sīla lūmena vomentienguo wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
---------------------------------------
For the grace, for the might of our Lord
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry
 
 
Ellesare
Mieszkaniec Shire


Dołączył(a): 19 Sie 2014
Wpisy: 47
Skąd: Armenelos


Wysłany: 12-01-2015 08:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy ktoś już się zdecydował na wyjazd? Jestem ciekawa, czy kogoś będę tam kojarzyć. Ja oczywiście jadę Elfik
_________________
“So comes snow after fire, and even dragons have their endings.”
J.R.R. Tolkien (or G.R.R. Martin?)
Powrót do góry
 
 
Galadhorn
Strażnik Północy


Dołączył(a): 03 Gru 2001
Wpisy: 893
Skąd: Bamfurlong (Moczary)


Wysłany: 12-01-2015 11:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mamy już 24 uczestników. Bardzo fajne osoby z całej Polski. Zapraszamy, bo są jeszcze co miejsca (co najmniej 6). Wpłaty do połowy marca. Zapraszamy. Będzie ciekawie i bardzo fajnie! Jestem za
_________________
Odbicie piękna jak odbicie światła ma w sobie specyficzny urok – gdyby nie to, nie zostalibyśmy zapewne stworzeni.

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry
 
 
Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: Literacka Podróż do Anglii śladami Tolkiena (kwiecień 2015) (Strona 1 z 1)

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wpisów
Nie możesz usuwać swoich wpisów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym dziale
Nie możesz ściągać plików w tym dziale

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.