Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Henneth Annûn Story Archive zostanie zamknięte (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogłoszenia Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 29-09-2014 16:25    Temat wpisu: Henneth Annûn Story Archive zostanie zamknięte Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jedna z ważniejszych stron z opowiadaniami fanowskimi Henneth Annûn Story Archive zostanie zamknięta w grudniu. Powodem są cyberataki na serwer:
http://www.henneth-annun.net/about/news_view.cfm?nwid=431&list=yes

Wielka szkoda, bo milej się tam czytało niż na nieklimatycznych serwisach. Co prawda niektórzy autorzy mieli do HASA pretensje, bo opowiadania musiały przejść akceptację i odrzucano nie tylko teksty słabsze warsztatowo, ale i niektórą tematykę. Dla czytelnika, o ile nie szukał treści odrzuconych dawało to lepszy wybór tekstów dobrej jakości. Oczywiście, to sprawa subiektywna, na pewno i wśród odrzuconych tekstów znalazłoby się coś ciekawego (odrzucano i za błędy językowe).

W każdym razie jeśli macie tam zamieszczone jakieś opowiadania, których nie wrzuciliście na inny serwis, przenieście je - tu macie listę stron, gdzie można przetransferować tekst:
http://www.henneth-annun.net/about/news_view.cfm?nwid=432&list=yes

Od siebie polecam The Silmarillion Witers Guild dla tekstów do Silamrillionu

I jeśli chcieliście tam coś przeczytać, a do tej pory nie było na to odpowiedniego momentu zróbcie to jeszcze w tym roku (albo sobie to zapiszcie na później). Jest trochę opowiadań, które są jedynie na tym serwisie, jak i autorów, którzy zniknęli z fandomu i pewnie sami już niczego nie przeniosą. Jestem za

Ja od siebie polecam opowiadanie o Ingwe, którego nigdzie indziej nie spotkałam, choć autorka publikowała w kilku miejscach pod różnymi nickami - "Beloved of the Valar":
http://www.henneth-annun.net/stories/chapter_view.cfm?stid=3610&spo rdinal=1
Niestety odkąd ostatni raz byłam na stronie musieli zmieniać coś w skrypcie, bo plik nie ma oryginalnego formatowania (widać je po wybraniu opcji wydruku), brakuje komentarzy (wydaje mi się, że sama to komentowałam).

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 01-10-2014 14:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli ktoś ma ochotę pomóc w archiwizacji opowiadań z HASA, to polecam projekt:
HASA Story Rescue Project
http://silwritersguild.livejournal.com/245284.html

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogłoszenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Henneth Annûn Story Archive zostanie zamknięte (Strona 1 z 1)

Skocz do: