Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Śródziemie RPG? (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Celebrinaur
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 09-01-2007 16:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ostatni raz grałem w tradycjnego RPG-a (gadanego) dwa lata temu i był to Wampir, zatem gra klimatem i mechaniką (a raczej jej brakiem) zupełnie odmienna. Jeżeli gra to rozrywka, to oczywiste jest, że podręcznik można potraktować jako wskazówkę, a nie bibilę, której trzeba się ślepo trzymać. W razie chęci i potrzeby każdą mechanikę można zastąpić inną, choćby opracowaną przez MG prowadzącego rozgrywkę, ale to banał.

Szukam ludzi grających w Śródziemie na forum. Lub kogokolwiek kto gra w klasyczne Śródziemie na żywo:). Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki:).
Powrót do góry

von Veron
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 51

Wysłany: 31-12-2008 12:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja grałam w Śródziemie tylko raz. W każdym razie uważam, że bywają lepsze rpg. Ale cóż, wszystko zależy od Mistrza Gry! Takim mini-rpg-Śródziemie jest nasza gospoda "Pod pływającą kłodą". Zapraszam w imieniu Bercilaca, bo trochę się nudzimy, siedząc samotnie przy zastawionych stołach! Śmiech

Cytat:
ja nie wyobrażam sobie Gandalfa szastającego ognistymi strzałami na prawo i lewo

:bigs:Ja też nie. Gandalf jest bardziej mędrcem niż czarodziejem.

VanEo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 29
Nieobecny(a): prawdopodobnie zapracowana lub zakopana w książkach

Wysłany: 31-12-2008 14:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

oj, MERP jest bardzo wymagającym systemem wbrew pozorom. I jak sie już przebrnie przez te wszystkie tabelki, rzuty itd okazuje się naprawde fajną zabawką. wiem, bo grałam przez 4 lata, przeszłam "w poszukiwaniu palantira" i to dwa razy Elfik żeby merp był fajny trzeba mistrza z najwyższej półki niestety, który na wylot zna ME i czasem potrafi zastopować zbyt kreatywnych graczy. moi znajomi, którzy grali z nami w merpa a zaczynali od WFRP nie byli w stanie pojąć na początku, dlaczego nasz mistrz nie chce pozwolić na stworzenie czarodzieja hobbita.

natomiast do zainteresowanych - KRYPTOREKLAMA - na stronce www.merp.com są wszystkie dodatki, podręcznik i inne cuda w wersji pdf. nic tylko brać. zarejestrować się (za darmo) i ciągnąć (też za darmo) - KONIEC KRYPTOREKLAMY

http://vaneo.deviantart.com
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 02-08-2014 16:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po latach, w ramach przypomnienia, cały czas, mimo presji ze strony TE, funkcjonuje środowisko MERP (Middle-earth Role Playing), jeżeli ktoś jest tym zainteresowany, a prowadzą oni bardzo szeroką działalność wydawniczą. Zainteresowanym mogę polecić stronę http://www.merp.com/
Można tam poszukać inspiracji dla Larpów, RPG-ów czy inscenizacji.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Ivellios
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 53

Wysłany: 10-08-2014 07:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To ciekawe M.L.-u, że wspomniałeś o tej stronie 2 sierpnia, a od 10 domena jest przedawniona i strony nie ma Uśmiech Może jednak już nie funkcjonują.

http://www.arda.org.pl - kilkudniowy LARP drużynowy w klimatach Śródziemia. Zapraszamy!

http://about.me/januszkamienski
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 10-08-2014 19:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O, to zaskoczenie, tym bardziej, że dopiero co opublikowali w sieci kolejny numer "Other Minds". Albo czegoś nie dopilnowali, albo ..., albo co? Bo w sumie sam jestem zadziwiony.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Śródziemie RPG? (Strona 3 z 3)

Skocz do: