Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wrócić oznaczałoby przyznać się do porażki i narazić na dalszą, gorzką klęskę w przyszłości." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Tolkien at Kalamazoo 2015 (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 780

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 31-07-2014 19:22    Temat wpisu: Tolkien at Kalamazoo 2015 Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

The Tolkien at Kalamazoo group has been approved for 3 paper sessions at the International Medieval Congress held at Kalamazoo, Michigan in May 2015. The paper sessions are:

1. Tolkien's "Beowulf"
This session will focus on the recent publication of Tolkien's "Beowulf" translation by his son Christopher, how it relates to other Tolkien's works, and its relation to Tolkien's mythology.

2. Tolkien and Victorian medievalism
This session will examine influences on Tolkien's scholarship and mythology by Victorian writers, genres, and culture.

3. Tolkien as linguist and medievalist
This session will focus on Tolkien's linguistic and medieval influences as sources for his scholarship and the construction of his legendarium, as well as Tolkien's own invented languages.

The deadline for submission of proposals for the paper sessions is 1st September 2014.

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5795

Wysłany: 31-07-2014 19:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W sumie zawsze chciałem tam pojechać, choć jeszcze bardziej do Uniwersytetu w Marquette, ze względu na tolkienowskie archiwa. Niestety wiza mnie trochę przeraża, choć w sumie byłem w USA dwa razy. Mimo że ten mediewalizm by mi pasował, to pewnie jednak się nie wybiorę. ,
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Tolkien at Kalamazoo 2015 (Strona 1 z 1)

Skocz do: