Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo, Hobbit

Temat: Śródziemie Wiki (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jackmen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 15-04-2014 14:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Minęło już trochę czasu, więc mógłbym znowu napisać. Jestem administratorem na Śródziemie Wiki i zapraszam tam wszystkich. Na wiki się wiele pozmieniało, mamy już trochę więcej niż 1000 artykułów, a wciąż powstają nowe. Jest dobra społeczność, żywe forum, i kadra która wszystkiego pilnuje. Są też projekty które tworzą nowe artykuły na dany temat.

Mam nadzieję że każdy kto to zobaczy wejdzie na stronę i pomoże w rozwoju strony poprzez dodawanie nowych informacji, zdjęć, tworzeniu nowych artykułów...

Od razu zachęcam do stworzenia nowego konta co jest całkowicie darmowe, odblokowuje wiele możliwości które są zablokowane dla niezarejestrowanych, a można je od razu połączyć z Facebookiem, Twitterem, oraz stworzyć bardzo orginalną stronę profilową.

PS. Co do źródeł to był już projekt który miał je wprowadzić, ale w głosowaniu pomysł odpadł, a ich twórca został zablokowany, ponieważ stworzył sobie drugie konto, aby wygrać, oraz złorzeczył administracji. Uważam iż źródła są zbędne. Czy ktoś z was czytając na Wikipedii zwraca na nie uwagę?

PSS. Co do artykułów niekanonicznych to robimy też artykuły o książkach Tolkiena które nie są związane ze Śródziemiem, o książkach nie napisanych przez Tolkiena, ale z Śródziemiem związane, o kadrach filmowych, o aktorach itd. Po prostu o wszystkim co jest związane z Tolkienem, w bezpośredni i nie bezpośredni sposób.

Jackmen
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 15-04-2014 16:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja nie rozumiem, po co dublowac istniejacy i praktycznie kompletny projekt - tolkiengateway.net/wiki. Tam jest niemal wszystko, w dodatku z etymologia i podaniem dokladnych zrodel do kazdego artykulu (lacznie z PE i VT!)
'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

Gruss
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 15-04-2014 16:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kaile napisał(a) (zobacz wpis):
Ja nie rozumiem, po co dublowac istniejacy i praktycznie kompletny projekt - tolkiengateway.net/wiki. Tam jest niemal wszystko, w dodatku z etymologia i podaniem dokladnych zrodel do kazdego artykulu (lacznie z PE i VT!)

Myślę, że odpowiedź jest bardzo prosta, nie każdy zna angielski. Język Sam bym wolał godny, polski odpowiednik tej strony, bo szybciej i łatwiej się go rozumie, ale niestety w dalszym ciągu jestem zmuszony korzystać z Tolkien Gateway. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Jackmen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 16-04-2014 08:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdybyście pomogli, zamiast jęczeć to strona ta byłaby zdecydowanie lepsza.

Celembriana
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 135

Wysłany: 22-04-2014 17:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Strona nie należy do najlepszych, nie ukrywajmy Z przymrużeniem oka Popieram Kalie - jest już jedna 'tolkienowska wiki', nie wiem czy warto to powtarzać.

Gruss napisał(a) (zobacz wpis):

Myślę, że odpowiedź jest bardzo prosta, nie każdy zna angielski. Język

Ale chyba na tyle, żeby wyczytać potrzebne informacje... Ble Ble ;D

Jackmen napisał(a) (zobacz wpis):

Gdybyście pomogli, zamiast jęczeć to strona ta byłaby zdecydowanie lepsza.

Ja jednak nie widzę w tym sensu Z przymrużeniem oka

PAS Bang!PserwaBang!
Powrót do góry

Astor1914
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 09-11-2014 16:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle: Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że miałaś rację z tym, że obrazki są trochę słabo oznaczone. Cały czas staram się doprowadzić to do porządku, ale myślę, że widać pierwsze efekty. Między innymi udało mi się nawiązać współpracę z kilkoma rysownikami, czy malarzami, którzy tworzyli obrazy oparte na działach Tolkiena. Ich prace są odpowiednio oznaczane, w taki sposób w jaki sposób się umówiliśmy z danymi autorami. Jako przykład podaję pracę Grzegorza Wlazło, z jego obrazem Manwego - http://pl.lotr.wikia.com/wiki/Manwe, http://pl.lotr.wikia.com/wiki/Plik:Manwe.jpg.

Gruss: Źródła są na pewno ważne w przypadku encyklopedii i sam jestem za tym, aby wprowadzić, je do naszej encyklopedii, ale nie jest ona tworzona tylko przeze mnie, przez co sam nie mogę o tym decydować, mimo, że jestem administratorem. Co do artykułów niekanonicznych, też nie jestem ich fanem, ale dla niektórych mogą być to ciekawe informacje. Ja ze swojej strony postarałem się, żeby przynajmniej były dobrze oznakowane poprzez specjalny szablon, jaki na przykład można zobaczyć w artykule o Tauriel.

Celembriana, Kaile: Dlaczego tworzymy polską wersję encyklopedii tolkienowskiej? Jak powiedział Gruss między innymi dlatego, że nie każdy zna angielski. Po drugie chcę propagować wiedzę o dziełach Tolkiena w Polsce i po polsku. Niewielkim argumentem jest to, że na TG nie spotka się informacji o polskich przekładach dzieł Tolkiena. Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka argumentów za tym, ale na przykład ja, po prostu to lubię.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Śródziemie Wiki (Strona 2 z 2)

Skocz do: