Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Kto był ulubioną postacią Tolkiena? (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 26-12-2013 16:34    Temat wpisu: Kto był ulubioną postacią Tolkiena? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czesc wam Uśmiech
E, nie wiem czy temat jest kucykowy czy może tu przetrwać?
Takie pytanie mi się pojawiło. Czytając listy doszłam do wniosku, że ulubioną postacią Tolkiena był Faramir, ale zdaje się też, że Sam był na drugim a Frodo na trzecim miejscu? Ale tak mi się wydaje tylko dlatego, że o tych trzech najczęściej da się przeczytać w listach. Więc nie wiem czy nie na odwrót w kolejności - Faramir, Frodo, Sam. A własciwie to nawet nie wiem czy jest gdziekolwiek wzmianka jaka postać była ulubioną Tolkiena? Wiem, że z Farmirem się utożsamiał to było jego alterego (mary sue) Z przymrużeniem oka i coś mi się przypomina, że podziwiał Sama własnie za bycie skromnym sługą.
Czy jest gdzieś wyrazone jasno zdanie Tolkiena na temat kto jest jego ulubioną postacią we wszystkich jego książkach? Czy gdziekolwiek Tolkien napisał np. najbardziej lubię Faramira albo najbardziej Sama albo Froda? Jest gdzieś coś takiego? Bo w listach Tolkien pisze sporo o postaciach ale nie przypominam sobie jednoznacznej odpowiedzi na ten temat?
poz Uśmiech
tal

RaptorRed
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 28-12-2013 17:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Także odnoszę wrażenie, że ta trójka była jego ulubieńcami. I chyba bardziej lubił Sama niż Froda. Taki skromny, wierny sługa.. kto by takiego nie chciał Śmiech
Jeśli chodzi o Faramira.. utożsamiał się z nim, co chyba niekoniecznie musi oznaczać, że jego lubił najbardziej.
Nie przypominam sobie, żeby gdzieś jednoznacznie to stwierdził. Ale jestem póki co mało oczytana.

Mam nadzieję, że ktoś cokolwiek zrozumie z tej chaotycznej wypowiedzi.
Powrót do góry

Gruss
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 15-04-2014 09:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Według mnie najbardziej lubianymi postaciami Tolkiena był Beren. Sądzę tak dlatego, że na grobie pod imionami i nazwiskiem Tolkiena znajduje się imię Beren, z którym najwidoczniej się utożsamiał. Chociaż równie dobrze tą postacią mogła być Luthien, ponieważ jej imię znajduje się pod imieniem i nazwiskiem żony Tolkiena.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Kto był ulubioną postacią Tolkiena? (Strona 1 z 1)

Skocz do: