Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: Obrączki ślubne z grawerem Quenja, Sindarin propozyjce (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Lingwistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dasiu
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 21-01-2014 10:20    Temat wpisu: Obrączki ślubne z grawerem Quenja, Sindarin propozyjce Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam wszystkich forumowiczów elfów, ludzi, hobbitów, a nawet orki i gobliny.
Pozwoliłem sobie założyć nowy temat (podobnego nie udało mi się znaleźć)w związku ze zbliżającym się wielkim wydarzeniem jakim jest ślub z wybranką mego serca.

Jako iż oboje jesteśmy wielkimi fanami twórczości Tolkiena postanowiliśmy zrobić sobie obrączki na wzór jedynego pierścienia. Obrączki mają być tytanowe z zewnętrznym grawerem w języku Sindarin, Quenja sentencja jaka ma sie tam znaleźć jeszcze nie jest rozstrzygnięta dlatego zakładam ten wątek aby zachęcić forumowiczów do przedstawienia swoich pomysłów propozycji.

Tekst nie może być zbyt długi wiadomo miejsce ograniczone Uśmiech

Możecie się również wypowiedzieć co do waszego nastawienia do tego typu obrączek. Spotkałem się już z opiniami, że niektórzy za żadne skarby nie założyli by rekonstrukcji TEGO pierścienia. Uśmiech

Niedługo wrzucę swoje propozycję, które prosiłbym o przetłumaczenie, niestety jeśli chodzi o lingwistykę jestem totalna noga i z trudem posługuje się polskim i angielskim i chyle czoła przed każdym kto choć w części ogarną tak złożone języki które stworzył Tolkien chwała wam, chylę czoła, dzięki
Powrót do góry

Dasiu
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 28-01-2014 11:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Widzę, że wyświetleń tematu sporo więc forum nie umarło ale jakby do dyskusji nikogo nie ma.
Więc tak po burzliwych naradach i zarwanych nockach sentencja jaką wymyśliliśmy to:
Składam serce w Twoje ręce.

Domyślam się, że przetłumaczyć to na Quenja czy Sindarin będzie raczej ciężko no chyba, że ktoś się podejmie?

Także jak się nie uda pozostaniemy przy tengwarze. Za pomocą transcribera udało mi się stworzyć coś takiego:
http://tengwar.art.pl/tengwar/ott/obrazek.php?f=p&s=40&t=OHp5RT IjdCBpUjczUiByIDFyXmhSIDdSMDNS

Jednak mam problem z doborem czcionki chciałbym zobaczyć jakby to wyglądało przy zastosowaniu czcionki jak z pierścienia Tengwar Cursive ale nie bardzo mam pojęcie jak to zrobić.
Ktoś pomoże?
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Lingwistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Obrączki ślubne z grawerem Quenja, Sindarin propozyjce (Strona 1 z 1)

Skocz do: