Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Kobiety w zyciu Feanora (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 12-04-2010 13:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirmarillion kobiety w życiu Feanora
Kaile napisał(a) (zobacz wpis):
A jak Finwe zdradzil Miriel? Miriel juz nie bylo, odeszla.

No ale na przykład niektórzy ludzie zastanawiają się, jak im pies umrze, czy kupując sobie nowego psa nie zdradzą tamtego starego. Oczywiście nie zdradzą, ale Feanor mógł myśleć,, że Finwe biorąc sobie nową żonę w jakiś sposób zdradzi jego matkę (według "żona mi umarła, to sobie biorę następną a co mi tam, tamtej już nie kocham"-co oczywiście nie znaczy, że Finwe zdradził Miriel, ja tu tylko piszę, co mogło się wydawać Feanorowi).
Kaile napisał(a) (zobacz wpis):

Ojej. To mozna rownie dobrze powiedziec, ze gdyby on ja kochal, to by jej nie zostawial i nie zabieral jej synow (vide dramatyczna scena dotyczaca Umbarto). Nie Nie

No to mówię, że się nie kochali Nie Nie .
Powrót do góry

Meril Turingi
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 95

Wysłany: 14-04-2010 20:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ależ oczywiście, że się kochali!Elfowie zawierali związki małżeńskie jedynie z miłości a więź między partnerami była bardzo silna i nie dopuszczali się oni zdrad.Eldarowie nawet w oczach innych czytali czy są oni zaślubieni, czy nie.Poza tym to właśnie Nerdaneli Feanor jako jedynej czasem słuchał, to już o czymś świadczy.Uważam, że bardzo do siebie pasowali, znalazł w niej swe dopełnienie jako myśliciel, twórca, podróżnik po pięknym Amanie.Wszak sama Nerdanela była również bardzo utalentowana, od ojca poznała tajniki kowalstwa a poza tym malowała i rzeźbiła.Nie dopuszczam do siebie myśli, by tak zgrana para mogła się nie kochać wzajemnie (i jeszcze tych siedmiu synów! ^^ ).
Powrót do góry

Eilíf
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 256

Wysłany: 06-12-2013 09:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja też myślę, że się kochali, tylko że miłość ich nabrała smaku goryczy, bo Feanor był dumny i Nerdaneli w późniejszym okresie słuchać nie chciał; ona pewnie żywiła do niego wiele żalu. Być może nie poszła z nim, bo zignorował jej ostrzeżenia, a jej samej o to nie poprosił? Myślę też, że Nerdanela musiała bardzo cierpieć, że synowie bezmyślnie powielili błąd ojca, a ją zostawili samej sobie. Na pewno przez wiele lat błąkała się, samotna, i cierpiała. Ciekawe, czy będzie jej dane kiedyś spotkać swoich najbliższych - Feanora po śmierci przecież nikt nie oglądał...

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Kobiety w zyciu Feanora (Strona 2 z 2)

Skocz do: