Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: The Fall of Arthur (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Beren i Lúthien, Dzieci Hurina oraz Niedokończone Opowieści Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 283

Wysłany: 29-09-2013 17:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Świetna wiadomość Uśmiech okładka widzę, że jednak w stylistyce Legendy o Sigurdzie i Gudrun oraz Listów. Bardzo dobrze. Cieszy dodatkowo tłumaczenie. Wydawnictwo ma u mnie duży plus Jestem za

ladysherlockian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 29-09-2013 19:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakoś bardziej spodobała mi się ta okładka polskiego wydania. Może dlatego, że dominują jaśniejsze barwy, i wizerunek króla wyraźniej odcina się od tła?

Świetnie, że będzie tłumaczenie Uśmiech może przetłumaczona książka trafi też do biblioteki w mojej mieścinie? Sigurda i Gudrun czytałam właśnie pożyczonego z biblioteki, bardzo podobało mi się to, że obok tekstu tłumaczonego wydrukowano również oryginał w języku angielskim. Ciekawe, czy i w przypadku króla Artura będzie podobnie? IMHO dla czytelnika to dobre rozwiązanie, bo pożyczając czy kupując książkę może zapoznać się w tekstami w obu językach.

"(...)The book of memory
Can still be read but there is nothing more to write."
Jonathan Bate
Powrót do góry

Fau Brandybuck
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 29-09-2013 22:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najciekawsze jest to, że najprawdopodobniej wydanie "The Fall of Arthur" było planowane już od kwietnia. W katalogu wydawniczym Prószyńskiego na 2013 rok na stronie 43 po cichutku "siedzi sobie" zapowiedź "The Fall..."
http://www.proszynski.pl/images/media/2013.pdf
Plik pdf był ostatnio modyfikowany 26 kwietnia.

Nikt z nas tego nie zauważył hmmmm... wszystko mi się pomieszało Jestem przeciw Zdziwienie wściekły

Nie przeglądam katalogu Prószyńskiego, bo oni wydają mało fantastyki (głównie Pratchetta), ale od teraz to się zmieni.

Tak na marginesie: wydadzą również zbiorcze wydanie wszystkich części "Ziemiomorza" LeGuin. chwała wam, chylę czoła, dzięki
http://www.proszynski.pl/Ziemiomorze-p-32436-1-30-.html
(Okładka wspaniała, podobnie jak okładka "The Fall..." Love )
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Beren i Lúthien, Dzieci Hurina oraz Niedokończone Opowieści Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: The Fall of Arthur (Strona 2 z 2)

Skocz do: