Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Ślady tolkienomanii w naszych domach (Strona 9 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Calacirya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 64

Wysłany: 01-11-2011 19:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hah Jestem rozwalony samemu taką mapę zrobić... to by było coś! Szkoda, że mam totalny antytalent do rysowania Język tak to.. mooże bym się skusiła Super śmiech
I lasy pełne cieni.
Dzieliły ich obszary mórz,
Lecz w końcu się spotkali...
I dawno zmarli... tylko pieśń
Pobrzmiewa w lesie dalej.
Powrót do góry

Celebrían
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 298

Wysłany: 02-11-2011 13:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Calacirya napisał(a) (zobacz wpis):
Hah Jestem rozwalony samemu taką mapę zrobić... to by było coś! Szkoda, że mam totalny antytalent do rysowania Język tak to.. mooże bym się skusiła Super śmiech

Nie zniechęcaj się! Do narysowania mapy IMO nie trzeba wielkiego talentu, wystarczy precyzja (no zależy też jaka mapa...) i cierpliwość, ale taka dosyć prosta nie powinna być trudna do zrobienia. Ważne przy mapach jest ładne liternictwo. I jaka satysfakcja jest jak się narysuje taką mapę własnoręcznie! Śmiech

Gdzieś kiedyś wrzucałam na Forum moją (która niestety została z rodzicami, moja mama nie daje mi jej wywieść Jestem rozwalony ). O tutaj: klik.

Co mi przypomina, że miałam w planach narysowanie mapy Beleriandu już ładne kilka lat temu... Cóż, obecnie niestety braknie mi czasu na jakiś większy projekt, ale kto wie? Elfik

Wypowiadałam się już w tym temacie, ale już kilka lat temu i nieco się zmieniło. Na drzwiach do pokoju nadal mam zapisany tengwarem wiersz "Na morze, na morze...". Ale oprócz kubka z filmowym Aragornem nie mam żadnych gadżetów. Jedynie książki (które i tak są ukryte za innymi), figurki Gondorczyków (tylko jedna jest pomalowana niestety), w sumie niewiele tolkienowskich rzeczy jest na widoku (jak na przykład moje zeszyty tengwarowe).
Hmm hmmmm... Czy bycie właścicielem teriera o imieniu Frodo zalicza się do tolkienomanii? Jestem rozwalony

Then Celegorm no more would stay,
and Curufin smiled and turned away."
Powrót do góry

Calacirya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 64

Wysłany: 02-11-2011 18:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiście, że się zalicza Śmiech pomyślę nad tym, może znajdę czas żeby się takim mega projektem zająć Super śmiech jak już będę umierać z nudów w swoim mieszkaniu w Łodzi bo nie będę miała się czego uczyć Pserwa
No i super mapa! gratuluję cierpliwości przy jej wykonywaniu Uśmiech wygląda naprawdę zacnie Elfik

I lasy pełne cieni.
Dzieliły ich obszary mórz,
Lecz w końcu się spotkali...
I dawno zmarli... tylko pieśń
Pobrzmiewa w lesie dalej.
Powrót do góry

Nanatei
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 03-11-2011 15:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oj, widzę, że nie nadążam za trendami, bo nigdy o mapie nawet nie pomyślałam, a tutaj słyszy się i widzi różne czary... Uśmiech

W domu to tu, to tam wiszą moje grafiki z roślinami Śródziemia (miał wisieć też tekst z Silmarillionu pisany tengwarem, ale mama nie chciała dostosować się do mojej wizji jego rozwieszenia, a ponadto co do poprawności mogłoby być lepiej, więc z pomysłu zrezygnowałam Język ).

Mój pokój to właściwie miniatura Śródziemia, z każdego zakątka coś w nim jest. Z Rohanu są żywo zielone ściany, z Shire jest lampa z mleczno żółtawego szkła opleciona pędami jakiejś rośliny i słomkowy kapelusz na globusie, z Lothlórien jest złote drzewo namalowane na ścianie ponad łóżkiem (które zresztą ma kutą, pozłacaną ramę), z Imladris jest księgozbiór zawierający nie tylko dzieła Tolkiena, ale i różne przedwojenne nawet precjoza z tłoczonymi oprawami...

Z innych ciekawostek, to oczywiście sztandarowa szklanka po nutelli z Eowiną, która to dzielnie mi służy do przetrzymywania pędzelków, piór i innych dziwnych pisaków, bukiety zasuszonych kwiatów i zioła w słoiczkach.

Bardzo wyróżnia się też moja szafa (której nie mogę domknąć, bo producenci nie przewidzieli, że ktoś będzie miał zamiar wieszać w niej sukni długich po kostki) a i inne ubrania tworzą dość malowniczy widok (siostra stwierdziła, że nie mam żadnych ,,normalnych" ubrań... Śmiech ).

Ogółem: niby nic, ale nawet największy ignorant wchodząc do mojego pokoju czuje, że tu coś wisi w powietrzu... Język
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 03-11-2011 16:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jest szansa na zdjęcie złotego drzewa? Chyba nie dawałaś go do GAF?

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Gilya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54
Nieobecny(a): jestem w odwiedzinach u elfów

Wysłany: 19-09-2013 09:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przy łóżku mam narysowane drzwi do Morii. A obok szafy godło Gil-galada. Mam też plakat z Gandalfem, a na drzwiach do pokoju napisane jest "Powiedz przyjacielu i wejdź". W tym roku dostałam też kalendarz z Hobbita i dwa plakaty. Jeden z mapa Śródziemia, a drugi z Pustkowia Smauga.
Do perfekcji ciągle zdążam.

MAGLOR I MAEDHROS ŻYJĄ!!!!

Ostatnio zmieniony przez Gilya dnia 13-02-2014 14:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Atnerun
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 23-09-2013 10:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Motyw z napisem "Powiedz przyjacielu i wejdź" nad drzwiami mi się spodobał, w weekend spróbuję takie coś na desce wypalić. A u mnie w pokoju oprócz książek rzuca się w oczy wiszący na ścianie Narsil i tworzący się powoli strój Faramira Uśmiech (na razie elementy skórzane czyli buty pas, karwasze ale lada dzień powinna się pojawić peleryna i tunika). A i jeszcze bukiet z zasuszonych gałązek topoli białej, liście z wierzchu są ciemno zielone a od spodu śnieżno białe, przypomina wam to coś? Śmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Temat: Ślady tolkienomanii w naszych domach (Strona 9 z 9)

Skocz do: