Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Ball Jointed Dolls - jako bohaterowie legendarium (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 05-05-2012 21:41    Temat wpisu: Ball Jointed Dolls - jako bohaterowie legendarium Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że te lalki można nazwać dziełem sztuki. Niektóre są bardzo piękne, inne dziwne, dziwaczne, albo i straszne. Wyglądają tak, jakimi stworzą je ich twórcy. Od wczoraj przeglądam zdjęcia tych lalek, głównie są to lalki produkowane na Dalekim Wschodzie, albo przez artystów rosyjskich, choć wygląda na to, że wszędzie jakichś miłośników ich można znaleźć.

Są porcelanowe, niektóre całkiem duże, skonstruowane są tak, by były w proporcjach ciała i możliwości ustawiania (zginania stawów) jak najbardziej wierne ludziom. Nie wiem, czy na forum są jacyś fani tych lalek, więc dlatego tak ogólnie piszę, czym one są. Do pewnego stopnia można je personalizować - zmieniać kolory oczu, makijaż, cały malunek twarzy, kolory włosów. Większość ma azjatyckie rysy twarzy, ale niektóre, moim zdaniem, są bardziej fantasy, i nadają się na elfów:

To zaczynam powoli - od Feanora Pserwa
Ipplehouse Doll, model Dexter (znalazła go Sirielle Spox )

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

A teraz jakiś potomek Telerich Uśmiech Osobiście to jeden z moich elfów Vinyamarskich, ale może być również jakimś konkretnym elfem.
Soul Doll, model Chiron Human ver.

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 05-05-2012 23:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ale Dexter musi być w tym wydaniu - makijaż twarzy "A", bardziej naturalny:

Dexter: http://iplehouse.com/home/shop/item.php?it_id=1323762396&nhn1=en

Ten sam model z innymi włosami i oczami, z "firmowym" makijażem już nie robi takiego wrażenia:

Te lalki najlepiej wyglądają własnoręcznie przemalowane, są osoby które się w tym specjalizują. Póki co Dex powyżej jest fashion model, co nie zmienia faktu, że zerka tak jasnymi oczami, jakimi mój Feanor patrzeć musi Elfik

I tu przykład przemalowanego modelu Elchanan tej samej firmy. W oryginale jest śniady i strzeże żywiołów, tutaj dostał o wiele subtelniejszy wygląd. Mógłby to być małoletni Maglor albo Daeron - pasuje mi to smutne, tęskne spojrzenie do obu bardów. Naturalny malunek twarzy z plastiku tworzy osobę Uśmiech Jestem za

Więcej: http://sdink.livejournal.com/361392.html

O wiele ciekawszy, niż oryginalne wydanie.

Te lalki mają jedną paskudna wadę - cenę Zdziwienie Inaczej bym zamówiła, rozwaliła, żeby zobaczyć jak się to zgina Z przymrużeniem oka Potem poskładała, przemalowała... Zmyła te okropności Jestem rozwalony i spróbowała raz jeszcze, i znowu, i tak po x razach - o ile baza twarzy by wytrzymała moje eksperymenty - byłby z niego Noldo Z przymrużeniem oka Ale po co wydawać kasę w Korei, kaile ma na sumieniu jednego Maedhrosa z modeliny, trzeba pójść w jej ślady Śmiech Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 08-08-2013 17:09, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 08-08-2013 16:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciekawostka - steampunkowy Maedhros autorstwa brilcrist, specjalistki od bishounenów:

http://brilcrist.deviantart.com/art/Maedhros-A-Spare-hand-380065402

który powstał zainspirowany poniższą lalką BJD:

http://dollsoom.com/eng/shop/item.php?it_id=1371015835

Przy okazji poprawiłam linki do Iplehouse (zmienili adres).

Edit.

Znalazłam Dextera gotowego do roli Túrina:

http://indispoptart.deviantart.com/art/title-should-be-301670829

i włosy Aegnora XD

"... while his hair was notable: golden like his brothers and sister, but strong and stiff, rising upon his head like flames."
– J.R.R. Tolkien, The Peoples of the Middle-earth: „The Shibboleth of Fëanor”

http://indispoptart.deviantart.com/art/lion-man-141762836

Oczywiście oba znaleziska niezgodne z intencjami posiadaczy lalek Z przymrużeniem oka

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Ball Jointed Dolls - jako bohaterowie legendarium (Strona 1 z 1)

Skocz do: